کد خبر: 936505 A

اسطوره فوتسال ایران در مورد شرایط خودش و فوتسال صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، وحید شمسایی، اسطوره فوتسال ایران در محل فدراسیون حاضر شد و در خصوص دلایل حضورش در این محل و همچنین وضعیت فوتسال ایران و ماجرای شکسته شدن رکوردش در جمع خبرنگاران صحبت کرد.

شمسایی در خصوص حضورش در محل فدراسیون اظهار داشت: من فکر میکنم در طول زندگی ۲۰ ساله زندگی ورزشی ام ۷-۸ بار هم فدراسیون را ندیدم. ماحصل جلسه این بود که امیدوارم خدمتی به فوتسال بشود به جای جنگ هایی که هست. همه ظاهر خوبی دارند و همدیگر را می‌زنند و همه به فکر خودشان هستند به جز این رشته ورزشی. اگر به فوتسال نگاه کنید، جز افتخار و بزرگ کردن یک عده چیزی نداشته. تیمی که سوم دنیا شده و قهرمان آسیا هستیم، همیشه موقعی که ما توپ طلا می‌گرفتیم فوتبال هیچ جایزه ای نداشت و ما آبروی فدراسیون را نگه می‌داشتیم.

وی در مورد پاداش ملی‌پوشان هم گفت: متاسفانه ما پاداش بازیکنان تیم ملی چه بانوان و چه آقایان را ندادیم و بعد دنبال این هستیم که تیم ب، د، ج و خ را درست کنیم! مثل این است که من بگویم برو نانوایی بزن اما نه تنوری باشد و نه چیزی. ما باید اول جزئیات را برطرف کنیم بعد ببینیم آیا میتوانیم کاری کنیم یا نه.

پیشکسوت فوتسال در مورد اینکه کمیته این رشته ورزشی زیر نظر فدراسیون فوتبال است هم گفت: من از روز اول گفتم که همه جای دنیا فوتسال زیر مجموعه فدراسیون فوتبال است اما مستقل عمل می‌کند. یعنی کمیته انضباطی و حراست و سازمان لیگ و... متفاوت دارد که آن هم مدیر قوی و توانا می‌خواهد. ما آقای درودگر را داشتیم که عاشق فوتسال است و در کمیته فوتسال هم بود اما چرا می‌خواهیم عاشقان فوتسال را مثل او از دور خارج کنیم و جایی که احتیاج است، او نباشد؟ نمیخواهم اسم آقای درودگر را بیاورم خیلی از عزیزان بودند اما ما همه وصل به میز هستیم، کاری از دست وحید شمسایی برنمی‌آید؟ خب برو کنار!

شمسایی با اشاره به لزوم ورود استقلال و پرسپولیس به تیمداری در فوتسال هم گفت: من دربی فوتسال پرسپولیس و استقلال را بازی کردم، یک روزی این دو تیم بودند و باعث رونق فوتسال شدند و شاکله تیم ملی را تشکیل می‌دادند. بارسلونا هم تیم فوتسالش در لیگ هست و امیدوارم پرسپولیس و استقلال و سپاهان هم باشند اما مشکلی که هست بازیکنان این تیم ها از بی پولی می‌نالند، حالا برای فوتسال هم بیایند؟ یادم می‌آید که آمدند در باشگاه پرسپولیس را قفل و زنجیر کردند و می‌خواستند میز و صندلی جابجا کنند! اگر قرار باشد اینطور باشد که ورود نکنند بهتر است. اسم این دو باشگاه بزرگ است و اگر بخواهند ورود کنند باید بزرگ ورود کنند.

وی در مورد تفاوت توجه‌ها به فوتبال و فوتسال گفت: ویلموتس عزیز آمد کشورمان، پول و پله را گرفت و رفت. فوتبال قضیه اش با همه رشته ها فرق دارد اما می‌شود در رشته هایی مثل فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان هزینه و خدمت کرد. شنیده ام خسوس می‌آید اما هنوز پرونده قبلی بسته نشده. آمدن آدم های بزرگ نعمت است اما ما پرونده ها را انباشته میکنیم.

پیشکسوت فوتسال در مورد دیدارش با فیگو  و مالدینی هم گفت: من یکی از عشق های درونی ام ورزش کردن است و از این لذت می‌برم. دو سفر هم داشتم و با مالدینی و گیگز و فیگو در لبنان بودیم و وقتی در رختکن لباس عوض می‌گردیم انقدر فیت بودند که من زندگی ام همان جا تغییر کرد. اگر صد سالم شد هم باید سالم باشم. یک روز آث میلان آمد و با پرسپولیس بازی کرد ماشاالله همه اضافه وزن داشتند.

شمسایی با اشاره به رکوردش در تیم ملی توضیح داد: من هنوز برنج نخوردم و یک اسپانسر برنجی گفت که این را بشکنی پول خوبی به تو می‌دهیم اما من نخواستم باورهایم از بین برود. من ورزش میکنم و آماده هستم و مصدومیت هم ندارم و فقط انشالله کرونا هم از بین برود. رکورد برای شکستن است، بزرگ ما اقای علی دایی این حرف را زد، همانطور که رکورد آقای حسین رضازاده شکست. ما یک روزی با افتخار پیراهن تیم ملی را تنمان کردیم و رکوردهایمان را زدیم، اگر مردم راضی باشند و من را به عنوان شاگرد قبول کنند، هستیم. این فضا تمام شده و من ده دوره آقای گلی داشتم و ده سال رکورد را داشتم و همه این ها لطف خدا بود.

وی افزود: همه افتخاراتی که مدیرها کسب می‌کنند به خاطر ورزشکاران است. این که ما پز بانوان را می‌دهیم به خاطر قهرمانی آن ها در آسیاست که بزرگی اش به مدیران می‌رسد.

شمسایی در پایان در مورد حسین شمس که روزگاری با هم اختلاف داشتند هم گفت: حسین شمس استاد ماست، بزرگ بوده و بزرگ خواهد ماند و امیدوارم در کارش موفق باشد و از حاشیه ها هم دور باشد.

وحید شمسایی تیم ملی فوتسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر