کد خبر: 935262 A

مرحوم گرجستانی پیش از حضورش در دنیای هنر، در فوتبال ماجراجویی می‌کرد.

به گزارش ایلنا، سیروس گرجستانی هنرمند دوست داشتنی سینما و‌ تلویزیون پیش از اینکه آرتیست دنیای هنر باشد بازیکن تیم پر ستاره شاهین بود.

این بخش از زندگی پر فراز و نشیب او زمانی برملا شد که دیگر بین ما نیست و افسوس که فرصت نشد تا ریز به ریز خاطراتش از روزهای پر شور فوتبال را کند و کاو کرده و گذشته‌ی ورزشی‌اش را بررسی کنیم! از همبازی‌هایش که سر طلایی و سیم خاردار فوتبال ملی و باشگاهی شدند اما او از قافله جا ماند و سرنوشت مسیر زندگی اش را تغییر داد! از شاهین بپرسیم که محبوب مردم دهه چهل بود و منفور حکومتی که حکم بر انحلالش داد. از  او می‌خواستیم با آن بیان شیرین و دلچسبش از مردان بزرگ آن روز ها  برایمان بگوید از دکتر اکرامی‌ها و برومند‌ها‌، همایون بهزادی‌ها، کلانی‌ها، دهداری‌ها ، شیرزادگان‌ها و...

سیروس گرجستانی اگرچه با فوتبال به سرانجامی نرسید اما در عرصه‌ای دیگر عاقبت به خیر شد و نامش برای همیشه در دل این مردم جاودانه شد. فوتبال رویاهای او را محقق نکرد و هرگز فرصت نیافت تا با گل‌هایی که روزی آرزوی به ثمر رساندشان را داشت شادی آفرین و به وجد آورنده مردمش باشد اما تلویزیون سال‌ها بعد از او ستاره‌ای ساخت که لبخند و شادی را به جبران گل‌هایی که هیچوقت به هدف ننشست بر دل مخاطبان پر شمار بنشاند!

او هنرمندی بود که نقش را بازی نمی‌کرد بلکه با آن زندگی می‌کرد. از تمام وجودش مایه می‌گذاشت تا بهترین اثر گذاری را برای بیننده داشته باشد و الحق و الانصاف که در این کار استادی چیره دست بود.

شایسته است جامعه ورزش و بخصوص فوتبال همچون اهالی هنر برای او که روزگاری نچندان دور امجدیه را صحنه هنرنمایی اش در مستطیل سبز کرده بود سنگ تمام گذاشته و مانند یک قهرمان ورزشی او را بدرقه کنند. روحش شاد و یادش گرامی.

سیروس گرجستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر