کد خبر: 933971 A

گلر فولاد خوزستان در گفتگو با ایلنا:

شهاب گردان که سابقه حضور در تیم ملی زیر نظر کارلوس کی‌روش را در کارنامه دارد، نکونام را مربی‌ای فوق العاده برای فوتبال ایران می‌داند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته شاگردان جواد نکونام در حالی موفق شدند با نتیجه 2 بر یک ماشین سازی را شکست دهند که در دقایق  پایانی شهاب گردان سنگربان این تیم  با دریافت کارت زرد در دقیقه 88 و 89 از زمین بازی اخراج شد و لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی این تیم جانشین او در درون دروازه شد.

شهاب گردان در خصوص بازی شب گذشته فولاد با ماشین سازی گفت: در بازی‌های لیگ برتر بردن حریفان به هیچ وجه کار آسانی نیست چرا که تیم‌ها از سطح فنی بالای برخوردار هستند. متاسفانه در بازی دیروز تیم حریف در همان دقایق ابتدایی روی یک پرتاب اوت به گل رسید که موضوع بازی را برای ما سختتر نمود. اما خوشبختانه با تلاش فراوان بازیکنان و اعضای کادر فنی موفق شدیم نتیجه بازی را بازگردانیم و سه امتیاز بازی را در اهواز  کسب کنیم.

گردان در خصوص شرایط خود و سایر بازیکنان بعد از انجام دو بازی حساس مقابل استقلال و ماشین سازی اظهار داشت: 4 روز قبل از  دیدار با ماشین سازی بازی سخت و حساسی با استقلال داشتیم. درست است شاید تا حدودی بعد دو بازی خود را با شرایط مسابقات وفق داده‌ایم اما همانطور که می‌دانید  گرمایی زیاد اهواز  قطعا  روی ما تاثیرگذار خواهد بود و به هر حال هر کسی از نظر بدنی یک توانی دارد . اما از نظر من بازیکنان ما و خود من شرایط خوبی داریم. در دو بازی اخر نیز تیم ما موقعیت کمی به حریفان داد البته کمی بدشانس بودیم و دو گل دریافت کردیم ولی خب در ادامه توانستیم جبران کنیم و در 2 بازی اخیر 6 امتیاز ممکن را کسب نمایم.

سنگربان سابق تیم ملی در خصوص اخراج جنجالی خود گفت: همچین اتفاقی بی سابقه بود بین ضرب اول و دوم من که دو کارت زرد گرفتم 5 یا 6 ثانیه فاصله بود ولی داور من را اخراج کرد و این اتفاق چندان عجیبی نیست و معمولا این قبیل اتفاقات در فوتبال ما عادی شده است.

وی در ادمه افزود: من به هیچ وجه عادت به اتلاف وقت ندارم. شما می‌توانید مرور کنید و ببیند من در طول این سال‌ها که بازی کردم هرگز در بازی سعی نکردم ثانیه‌ای وقت بازی را بگیرم. قصد ندارم بگویم بسیاری از تیم‌ها در مقابل ما وقت کشی می‌کنند ولی خب به هرحال در تابستان اینجا هوا گرم است و برخی از تیم‌ها برای اینکه نفسی بگیرند در بعضی مواقع وقت تلف می‌کنند من کاری به کسی ندارم، من نزدیک به 15 سال تجربه بازی را دارم و همه چیز را دیده‌ام و بلد هستم اما خدا را شاهد می‌گیرم که من هرگز این کار را نکرده ام و نخواهم کرد و خدارا شکر در تیم ما هیچ کس به دنبال این نیست وقت بازی را بگیرد و همه به دنبال آن هستیم تا از تمامی دقایق به خوبی استفاده ببریم و مطمئن باشید انقدر توانایی داریم که در جریان بازی نتیجه را حفظ و کنترل کنیم.

وی در خصوص اینکه با توجه به نتایج به دست آمده و بازی‌های پیش رو آیا فولاد می‌تواند در این فصل سهمیه آسیایی را به دست بیاورد، بیان کرد: ما شاید اکنون در رتبه سوم جدول قرار داشته باشیم، اما با توجه به شرایط جدول  و تیم‌ها اگر کوچکترین لغزشی داشته باشیم سهمیه برای ما از دست خواهد رفت.  نزدیک به 24 امتیاز باقی مانده و شاید با یک تفاضل گل بالا و پایین یک تیم سهمیه را از دست  بدهد. ما بازی به بازی جلو می‌رویم و هرگز به کسب سهیمه فکر نکرده‌ایم و با توجه به عملکردمان این انتظار را خودمان به وجود آوردیم و در جدول، فولاد را به جایی که اکنون است رسانده‌ایم.  ما در حال حاضر فقط به بازی با نساجی آن هم در قائمشهر فکر میکنیم نه چیز دیگری. در هر صورت خدا را شاکر هستیم چه موفق به کسب سهمیه آسیایی بشویم یا نشویم.

شاگرد نکونام درباره  ورود او به دنیای مربیگری گفت: من فکر میکنم در ذهن جواد نکونام و در فانتزی‌های زندگی او چیزی غیر از فوتبال وجود ندارد. مثلا وقتی با یک تیم گمنام بازی دوستانه داریم او به خوبی خصوصیت تمامی بازیکنان حریف را میداند.

شهاب گردان در خصوص بازی با نساجی قائمشهر اظهار داشت: خداروشکر در 5 بازی آخر خود موفق به کسب پیروزی شدیم و با از سرگیری مسابقات لیگ این روند را همچنان حفظ کردیم و ما به شدت نیاز داریم تا در خارج از خانه نیز امتیاز کسب کنیم تا بتوانیم شانس خود را برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان حفظ کنیم. درست است که تماشاگران در این بازی حضور ندارند اما بازی با نساجی شرایط خاص خودش را  به همراه خواهد داشت، باید در ورزشگاهی بازی کنیم که چمن آن مصنوعی است. ما از جنوب راهی شمال می‌شویم که  شرایط آب و هوایی خاص خودش را دارد که  در روند بازی ما تاثیر گذار خواهد بود. 

 

شهاب گردان فولادخوزستان لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر