کد خبر: 933793 A

طی حکمی از سوی دکتر بهرام قدیمی:

طی حکمی از سوی دکتر بهرام قدیمی رئیس فدراسیون، دکتر نرگس تقی زاده مقدم نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور، عضو افتخاری هیات رئیسه فدراسیون هاکی شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هاکی، این دیدار با حضور دکتر معصومه شجاعی سرپرست نایب رئیسی فدراسیون و دیگر مسئولین فدراسیون هاکی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد و حکم هیات رئیسه ایشان به وی تقدیم گردید.

دکتر نرگس تقی زاده مقدم که دارای تحصیلات دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی در زمینه حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی از دانشگاه تهران است، اظهار داشت: «طی تفاهم نامه فدراسیون هاکی با فدراسیون ورزش دانش آموزی و حمایت های دکتر مهرزاد حمیدی معاونت سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، هاکی جزء رشته آموزشگاهی کل کشور شده و از این به بعد دانش آموزان در مدارس می توانند در رشته هیجان انگیز و مفرح هاکی شرکت کنند. مسئولان انجمن هاکی کشور در هر دو بخش دختران و پسران مشخص شدند و 32 مسئول انجمن استانی را در زیرمجموعه خود دارند و این عزیزان تلاش خواهند کرد در 730 منطقه آموزش و پرورش، از 730 آقا و 730 بانو از فرهنگیان و معلمان تربیت بدنی دعوت کرده و آموزشهای لازم را فرا گیرند تا هاکی در 105 هزار مدرسه و در میان 15 میلیون دانش آموز توسعه پیدا کند. درخصوص استعدایابی هاکی در مدارس بصورت پایلوت، 10 شاخصه استعدادیابی که از سوی فدراسون هاکی و فدراسیون ورزش دانش آموزی باحضور پیشکسوتان، داوران، مربیان و مسئول کمیته آموزش و استعدایابی فدراسیون ارزیابی، تنظیم و تدوین شده و باتوجه به علاقمندی دانش آموز، معلمان تربیت بدنی  میتوانند بصورت مشاهده ای انجام و تیم هاکی مدارس را انتخاب می کنند. دانش آموزان درادامه می توانند بصورت کلاسی باهم تمرین و بازی کرده و آموزش های لازم را فرا گیرند و بعد به مسابقات منطقه ای و استانی اعزام شوند. در نهایت با همکاری فدراسیون هاکی مسابقات کشوری را برگزار خواهیم کرد. استعدادها در مرحله منطقه، استان و کشور بصورت یک بانک اطلاعاتی با هماهنگی معلمان تربیت بدنی که زیر نظر فدراسیون هاکی آموزش می بینند، شناسایی خواهند شد و این بانک اطلاعاتی در اختیار فدراسیون هاکی قرار می گیرد و تا بصورت تخصصی برای مدیریت این استعدادها و نگهداشت آنها برنامه ریزی شود.

همچنین در راستای تفاهم نامه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با معاونت توسعه و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درخصوص استعدایابی، در اولین گام معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش، مجموعه ورزشی شهید چمران را که شامل سالن های چندمنظوره ورزشی، زمین چمن طبیعی و مصنوعی و استخر می باشد، در اختیار امر استعدایابی فدراسیون های ورزشی قرار داده است.»

بهرام قدیمی نرگس تقی زاده فدارسیون هاکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر