کد خبر: 931634 A

خط قرمز نجاریان روی امید آبی‌ها؛

سه امتیاز بازی با فولاد برای استقلال از نان شب واجب‌تر بود ولی اشتباهات فنی و غیر فنی در طول مسابقه در کنار زیرکی میزبان آبی‌ها را دست خالی به تهران فرستاد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ برتر پس از حدود 4 ماه تعطیلی با یک دیدار جذاب و حساس کار خود را از سر گرفت. بازی معوقه‌ فولاد - استقلال از هفته هفدهم لیگ برتر که تا کنون چند بار زمان برگزاری آن به تعویق افتاده بود در نهایت در شرایطی حساس‌تر از زمان اصلی خودش برگزار شد و اوضاع دو تیم برای بازی به شکلی بود که هر دو بیش از میزان رایج یک بازی معمولی به 3 امتیاز آن نیاز داشتند. یک طرف استقلال می‌خواست به کمترین فاصله ممکن با پرسپولیس در صدر جدول برسد و از سوی دیگر فولادی‌ها با برتری در این بازی وارد رقابت حساس کسب سهمیه می‌شدند.

این دیدار با وجود برگزاری در ورزشگاه خالی از تماشاگر فولاد آره‌نا، به اندازه پرتماشاگرترین بازی‌های فصل حساس و پر برخورد و پر حادثه بود. 3 اخراج در دل خود داشت و به جز آن داور 6 بار دیگر هم کارت زرد خود را از جیب بیرون کشیده بود.

استقلالی‌ها خوب بازی را شروع کردند و در دقیقه 12 با گل روزبه چشمی از میزبان خود پیش افتادند تا شروع دوباره فصل برایشان خوش یمن باشد ولی تا پیش از پایان نیمه اول این تیم هم گل تساوی را از فولاد دریافت کرد و هم هافبک خود علی کریمی را اخراج شده دید و پس از آن فرهاد مجیدی به دلیل اعتراض به داور به سمت سکوها هدایت شد تا نیمه اول در شرایط بدی برای مجیدی و شاگردانش به پایان برسد.

نیمه دوم هم استقلالی‌ها یک اخراجی دیگر دادند و عارف غلامی با دو کارت زردی که دریافت کرد باعث 9 نفره شدن تیمش شد تا کار این تیم سخت‌تر از قبل دنبال شود. 9 نفره شدن آبی‌ها فشار حملات فولاد را بیشتر کرد تا در نهایت مجتبی نجاریان در دقیقه 80 گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

نجاریان در حالی انگشت خود را به علامت سکوت روی بینی برده بود که ورزشگاه از تماشاگر خالی بود و به وضوح مخاطبش در این تصویر بازیکنان و عوامل استقلال بودند. چنین واکنشی نشان از درگیری و برخوردهای زیاد بین دو تیم در طول بازی دارد.

حال استقلال با این شکستی که به واسطه گل نجاریان تجربه کرد عملاً دیگر شانس چندانی برای قهرمانی ندارد و امیدهای این تیم به یأس تبدیل شدند.

فولاد خوزستان استقلال تهران مجتبی نجاریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر