کد خبر: 931367 A

رییس کمیته ورزش شورای شهر خبر داد:

در شرایطی که طی روزهای اخیر حرف و حدیث زیادی درباره دو استادیوم شهید کاظمی و امام رضا شکل گرفته، رییس کمیته ورزش شورای شهر به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران در خصوص انتقال سند مالکیت دو ورزشگاهی که شهرداری تهران در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گذاشته است، گفت: من با واگذاری ورزشگاه‌هایی که در اختیار دو باشگاه بزرگ پایتخت که هواداران میلیونی دارد موافقم، اما این که این واگذاری به چه شکل انجام شود باید بگوم شهردار صلاحیت ورود به این موضوع را ندارد و تعیین تکلیف اینچنینی اموال، صرفا به عهده شورای شهر تهران است. قانون این دست اختیارات را به شوراها داده شده است.

 

وی با اشاره به بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها گفت: شهرداری‌ها می‌توانند بر اساس این بند قانونی، فضاها و امکاناتی که در اختیار دارند را بر اساس شرایطی که قانون پیش بینی کرده برای بهره برداری به اشخاص حقیقی و حقوقی به‌صورت موقت واگذار کنند. موضوع این بند بهره‌برداری موقت است و شهردار باید در مورد انتقال سند و واگذاری مالکیت، حتما مصوبه شورا را اخذ کند و این موضوع در حیطه اختیارات شهردار نیست.

 

نظری در پایان گفت: در نهایت، زمانی که شورا رای به این انتقال مالکیت‌ها بدهد، چیزی که مهم است رعایت عدالت و مساوات است. باید هر دو ورزشگاه در یک سطح و با امکانات و شرایط برابر باشند تا در واگذاری‌ها، ظلم مضاعف صورت نگیرد. از ابتدا شرایط این دو ورزشگاه برابر نبود و تا همین امروز هم متاسفانه این نابرابری ادامه دارد. چه مدیریت شهری در نهایت تصمیم بگیرد این دو مجموعه را به دوباشگاه منتقل کند و چه وضعیت فعلی واگذاری موقت ادامه یابد، باید امکان بهره‌برداری برابر برای هر دو تیم به‌وجود بیاید و مدیریت شهری باید کاستی‌های ورزشگاه امام‌رضا(ع) را به‌نحوی جبران کند که تازه با ورزشگاه شهید کاظمی، امکانات و کیفیت مساوی داشته باشد.

استقلال پرسپولیس شهید کاظمی استادیوم شهید کاظمی استادیوم امام رضا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر