کد خبر: 930635 A

آیین افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران و رونمایی از تندیس قهرمانان ورزش کشور؛

​رییس کمیته ملی المپیک تالار مشاهیر ورزش ایران را مکانی فراتر از یک مکان فیزیکی عنوان کرد و از آن به مثابه مکانی با هویت معنوی و معرفتی انسان‌های بزرگی دانست که با عرق جبین خود افتخار را برای کشور و این سرزمین به ارمغان آوردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ سید رضا صالحی امیری در آیین افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران و رونمایی از تندیس قهرمانان ورزش کشوراظهار داشت: امروز در این مکان حاضر شدید تا به نسل جدید یادآوری کنید که اگر می‌درخشیم به خاطر حضور انسان‌های بزرگی است که در این جغرافیا درخشیدند. امروز تولد حضرت معصومه است و ما به اهل بیت افتخار می‌کنیم. بعلاوه روز المپیک نیز هست. 

صالحی‌امیری افتتاح تالار مشاهیر ایران را با فلسفه پر کردن گسست فرهنگی جامعه و هویت‌سازی دانست. رییس کمیته ملی المپیک گفت: گسست فرهنگی در جامعه داریم و اگر به فکر رفع آن نباشیم به گسل تبدیل می‌شود و نسل جدید ریشه‌های خود را نمی‌شناسد، بعلاوه بحث هویت‌سازی اهمیت دارد و هویت چسب بقای یک ملت است. هویت ریشه‌های بنیادی بقای یک جامعه است. 

رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد ریشه‌ها و تبار ورزش ایران را بشناسد باید به این مکان بیاید، تصریح کرد: این مکان کالبدی خشک و بی‌روح نیست بلکه داری معرفت انسان‌هایی است که با عرق جبین خود این ملت را شاد کردند و افتخارات زیادی به ارمغان آوردند. 

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: تا فروردین 1400 از 68 تندیس قهرمانان کشورمان رو نمایی می‌شود که 56 المپین و 12 پارالمپین‌ خواهد بود. امروز در این مکان روح پهلوانی دمیده می‌شود و هر کسی وارد می‌شود باید با وضو باشد و با صلوات وارد شود.

کمیته ملی المپیک رضا صالحی امیری تالار مشاهیر ورزش ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر