کد خبر: 930146 A

مرتضی محصص:

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال اعلام کرد هنوز مشخص نیست چه کسی هدایت تیم ملی جوانان را بر عهده می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، مرتضی محصص عضو رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبالدر مورد گزینه نهایی هدایت تیم ملی جوانان گفت: ما در حال بررسی و مطالعه هستیم. در مورد این موضوع فکر می‌کنم هفته دیگر می‌توانم بهتر صحبت کنم. در مورد گزینه‌های سرمربیگری هنوز چیزی مشخص نیست. ما در حال بررسی هستیم و امیدواریم و بهترین تلاش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنیم که مشکلاتی که در قبل داشتیم تکرار نشود. باید سعی کنیم مربی‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنیم که صاحب تجربه باشد. خیلی مهم است که آن مربی برای آن رده سنی مناسب باشد. این مواردی است که ما به آن فکر می‌کنیم. اسامی که برای هدایت تیم ملی جوانان انتخاب می‌شود همه قابل احترام هستند و هر کدام از آنها ممکن است باشند، اما هنوز هیچ کس مشخص نیست.

او در ادامه در مورد وضعیت پورموسوی نیز گفت: ایشان تصمیم گرفتند با ما نباشند، یکی از مربیان خوب و قابل احترام کشور ما هستند. من در مصاحبه‌هایی که می‌خوانم متوجه شدم که او تصمیم دارد فعلا با ما نباشد و فکر می‌کنم دوست دارد با تیم‌های لیگ برتری کار کند..

مرتضی محصص در مورد انتقادهای که نسبت به حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی می‌شود نیز گفت: من امروز یک تماس تصویری با 16 مربی لیگ برتری داشتم. ان‌شاءالله یک جلسه هم‌اندیشی در آینده بین اسکوچیچ و مربیان لیگ برتری برگزار می‌شود. در جلسه امروز یکی از بحث‌هایی که مطرح شد این بود که هر مربی در محیط آرام و بدون استرس بهتر می‌تواند کار کند. باید برای سرمربی تیم ملی شرایطی ایجاد کنیم که بتوانیم بدون استرس کار کند. من قبول دارم که اسکوچیچ چندین و چند سال در ایران کار کرده، شناخت خوبی از فوتبال ما دارد و عقیده شخصی من این است که جامعه فوتبال ما نه تنها از اسکوچیچ بلکه هر مربی دیگری، در تیم المپیک، جوانان، نوجوانان، بانوان و حتی فوتسال حمایت کند. باید به آنها فرصت کار بدهیم و زود قضاوت نکنیم.

محصص در مورد جلسه امروز و برگزاری سمینار مجازی گفت: یک جلسه گردهمایی کمیته آموزش برای مربیان لیگ برتر بود. در مورد کووید 19، دوپینگ و تأثیر خستگی روی بازیکنان صحبت شد. خود من در مورد عبور از لایه‌های دفاعی صحبت کردم. امیدوارم روزی بتوانیم در مورد این مسائل بیشتر صحبت کنیم. در این که چه کسی رفت، چه کسی آمد و چه کسی پول داد من تخصصی ندارم. دوست دارم در مورد فوتبال صحبت کنم. پورنعمت هم امروز در مورد ضد حمله صحبت کرد. امیدوارم سمینارها و گردهمایی‌ها بیشتر شود و الان هم شرایط طوری است که فقط می‌توانیم از طریق اینترنت با هم ارتباط داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص نگرانی مربیان از مصدومیت تیم‌ها گفت: ما امروز از صحبت‌های دکتر شهاب یاد گرفتیم، یکی از دلایل بزرگ مصدومیت خستگی است. باید ببینیم عوامل خستگی چیست. تغذیه نامناسب است، الگوی خواب خوبی ندارند، مشکلات خانوادگی دارند یا... اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است تعدادی از بازیکنان شاخص را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست بدهیم. در تیم‌های لیگ برتری تجربه و هوشیاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌بینم که. آنها کادر پزشکی بسیار توانایی دارند و می‌دانند این اتفاقات تکراری نخواهد بود.

محصص در انتها در خصوص عدم دعوت دژاگه به تیم ملی نیز گفت: من هر زمان که می‌خواهم مقداری روحیه بگیرم، بازی ایران و آرژانتین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نگاه می‌کنم. بازی‌ای که مقابل فینالیست جام جهانی انجام دادیم یکی از افتخارات فوتبال کشور ما است. در آن بازی می‌توانستیم با تصمیم متفاوت داور حداقل به تساوی برسیم. اشکان دژاگه در آن بازی بی‌نظیر بود و ثابت کرد در سطح بالا و جهانی می‌تواند بازی کند. من خبری از اشکان ندارم، اما قرار نیست بازیکن 90 دقیقه برای تیم ملی بازی کند. او هنوز می‌تواند برای خیلی از تیم‌ها از جمله تیم ملی ما بازی کند، اما باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت.

مرتضی محصص اسکوچیچ اشکان دژاگه تیم ملی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر