کد خبر: 930041 A

داور لیگ برتری درباره بازگشت به مسابقات لیگ برتر فوتبال صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، بیژن حیدری، داور لیگ برتر فوتبال در حاشیه مراسم هماهنگی و تست آمادگی جسمانی داوران اظهار داشت: این نشست یک جلسه هماهنگی و آماده سازی بود و به هیچ عنوان دانش افزایی نبوده است.

او در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای مسافرت داوران برای برگزاری مسابقات  لیگ اندیشیده شده است گفت: باید قبول کنیم که نگرانی هم برای داوران و هم خانواده آنها وجود دارد. نمی‌توان گفت که داور از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات جدا هستند. اگر یک داور ناقل ویروس باشد خدایی نکرده به دیگران منتقل می‌کند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک می‌کند که میزان ابتلا و شیوع این ویروس را کم کنیم اما نمی‌توان شیوع آن را به صفر رساند.

حیدری اضافه کرد: هر داور باید تا جایی که می‌تواند رعایت کند اما به هر حال یکسری چیزها در اختیار ما نیست و ما سرباز فدراسیون هستیم. اگر به ما بگویند که به فلان شهر برویم مجبوریم و قبل می‌کنیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به داوران گفته بود که آمادگی خود را اعلام کنند که اگر ناراضی باشند برای مدتی در مسابقات نباشند. امیدواریم که به این سمت پیش برویم که نه داور، بازیکن و نه عوامل اجرایی به ویروس مبتلا نشوند.

حیدری درباره تست کرونا گفت: با وجود اینکه انجام تست PCR در همه شهرها و همه کشورها محدود است گفتند که به جای این تست هر چند هفته تست‌های سرولوژی انجام شود و از نظر آنتی بادی چک کنند. دکتر خانلری میدانند که البته این تست‌ها نمی‌توانند جای تست PCR باشند.

فدراسیون فوتبال بیژن حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر