کد خبر: 929893 A

سرمربی ایتالیایی یوونتوس پس از عدم موفقیت در دو فینال حساس در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است و اعتماد هواداران را از دست داده است.

به گزارش ایلنا، تا به امروز، ساری در دو فینال کوپا ایتالیا و سوپرکاپ ایتالیا شکست خورده و سبک بازی تیم او نیز هواداران یوونتوس را راضی نکرده است. این یعنی زنگ خطر برای این سرمربی به صدا درآمده است. شکست در فینال کوپا ایتالیا مقابل ناپولی، ارائه نمایش‌های ضعیف و البته عملکرد بد کریستیانو رونالدو باعث شده مائوریتزیو ساری تحت فشار شدید انتقادات از سوی هواداران و رسانه‌های ایتالیایی قرار گیرد. روزنامه‌های مشهور ایتالیا، دو روزی می‌شود که ساری را زیر تیغ تیز انتقادات قرار داده‌اند. گاتزتا دلو اسپورت، کوریره دلو اسپورت و توتو اسپورت، سه روزنامه ورزشی مشهور ایتالیا تیتر اصلی خود را به ناکامی ساری اختصاص داده اند.

گاتزتا دلو اسپورت: مائوریتزیو در خطر 

نشریه گاتزتا دلو اسپورت در تیتر اصلی خود نوشت ساری در خطر قرار دارد. سبک ساریسمو در یوونتوس پیاده نشده و با توجه به کسب نتایج ناکافی و ناکامی در تحول سبک بازی یوونتوس، این سرمربی ۶۰ ساله شغلش را در خطر می‌بیند. گاتزتا دلو اسپورت همچنین نوشته ساری در یوونتوس تنها و بدون پشتیبان است زیرا بازیکنان دیگر به حرف او گوش نمی کنند و حمایت هواداران نیز از دست رفته است. کریستیانو رونالدو نیز در چهار بازی اخیر گل نزده و این مسئله باعث نگرانی هواداران شده است. به همین دلیل، ساری خطر اخراج را حس می کند.

کوریره دلو اسپورت: ساری در بحران

نشریه کوریره دلو اسپورت با تیتر ساری در بحران به استقبال سرمربی یوونتوس رفت. کوریره دلو اسپورت معتقد است شکست در دو فینال متوالی، ممکن است برای مائوریتزیو ساری گران تمام شود. تردیدهای زیادی در خصوص توانایی های او در مدیریت یوونتوس ایجاد شده است. خدیرا و الکس ساندرو نیز با مصدومیت هایی طولانی مدت روبرو شده اند و دست او از قبل بسته تر خواهد بود. با این حال، ساری با فتح اسکودتو و موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا، می تواند در یوونتوس ماندنی شود. در صورتی که ساری نتواند در لیگ قهرمانان و سری آ موفقیتی به دست آورد، باید اخراج او در پایان فصل را قطعی دانست.

توتو اسپورت: یوونتوس تحت فشار

توتو اسپورت که پیشتر تیتر "ساری فاجعه" را روی صفحه اصلی خود برده بود، به تازگی به وضعیت سرمربی یوونتوس اشاره کرد و تیتر توتو اسپورت، "یوونتوس زیر فشار" بود. نشریه توتو اسپورت معتقد است با وجود کسب دو نتیجه ناامیدکننده در دو جام این فصل، مدیران یوونتوس هنوز کاملا از ساری ناامید نشده اند و او را مقصر صد درصدی مشکلات نمی‌دانند. ساری در صورت موفقیت در سری آ و لیگ قهرمانان می تواند در یوونتوس ماندنی شود و کسب دستاورد در لیگ قهرمانان برای سران یوونتوس مهم تر است. این در حالی است که یوونتوس با توجه به شکست یک بر صفر برابر لیون در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، با چالشی جدی روبرو است.

چرا یوونتوس ساری را اخراج نمی‌‎کند؟

شاید خواسته برخی از هواداران یوونتوس، اخراج مائوریتزیو ساری باشد اما آندره آ آنیلی برای اخراج زودهنگام او با مشکلاتی روبرو است. یوونتوس در سال جاری، ۸ میلیون یورو به ماسیمیلیانو الگری دستمزد داد و در پایان ماه ژوئن قرارداد آن ها با الگری خاتمه می یابد. یوونتوس با مائوریتزیو ساری قراردادی سه ساله تا ۲۰۲۲ دارد و قطع همکاری با ساری به معنای دادن غرامت تا پایان قرارداد یا زمان تیم پیدا کردن او خواهد بود. از این رو با توجه به شرایط اقتصادی بد این روزهای باشگاه های فوتبال، یوونتوس نمی خواهد با ضرر اقتصادی مهمی روبرو شود و حداقل تا پایان فصل، به ساری اعتماد خواهد کرد. نشریه کوریره دلاسرا اخیرا فرضیه اخراج ساری و بازگشت موقت الگری به یوونتوس را مطرح کرد اما این فرضیه خیلی بعید به نظر می رسد. با این حال چیزی که مشخص است، این است که ساری در فصل اول حضورش مدام با الگری و دستاوردهایش در یوونتوس مقایسه می شود و این چیزی است که فشار کار او را بیشتر می کند.

یوونتوس مائوریتزیو ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر