کد خبر: 928963 A

ادعای پزشک ماشین سازی:

مسعود عباس زاده با انتقاد به تصمیم مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ابراز نگرانی کرد که بازگشت فوتبالیست‌ها به مسابقات،‌ آمار ابتلا به ویروس کرونا را افزایش بدهد.

مسعود عباس زاده، پزشک تیم ماشین سازی تبریز در گفتگو با ایلنا با اعلام مثبت شدن تست کرونای دو عضو این باشگاه اظهار داشت: فوتبال تعطیل شدنی نیست من از بچگی ورزشکار بودم و عاشق فوتبال هم هستم. من یک خانواده به اسم فوتبال دارم و الان دلتنگ خانواده فوتبالم هستم اما بهای آن این نیست که جان 100 نفر را بگیرم و فقط منافع خودم را در نظر بگیرم. 

او ادامه داد: باید شرایط اوکی شود و نرمال شود تا بتوانیم بازی‌ها را برگزار کنیم. باید سیر نزولی در شیوع کرونا داشته باشیم تا مسابقات را مجددا شروع کنیم. الان در پیک دوم هستیم و لیگ‌های بزرگی مثل فرانسه، بلژیک و آذربایجان مسابقات را تمام کردند و در حال استراحت هستند، ما که از نظر فوتبالی از این کشورها پیشرفته‌تر نیستیم.

مسعودزاده افزود: شواهد مشخص است که آمار ابتلا بالا رفته و همینطور آمار مرگ و میر سه رقمی شده است. بازی کردن با جان آدم‌ها شوخی بردار نیست. مربی من دست و پایش میلرزد. همه جا رفته و پدر مادرش را دیده و همه می‌گویند که مبادا مبتلا شده باشند. زندگی مربی ما بهم ریخته است و استرس دارد که کسی را مبتلا کرده باشد یا نه.

پزشک ماشین سازی با ابراز دلتنگی نسبت به شروع مجدد مسابقات اضافه کرد: همه ما دلتنگ مستطیل سبز هستیم و ما از بازی کردن که نمیترسیم که بالاخره برد یا باخت است اما الان فقط همین مستطیل نیست و همه درگیر هستند و جان همه در خطر است. الان این مستطیل سبز خدایی نکرده مستطیل مرگ می‌شود. تلفات آن را چطور جبران خواهند کرد؟ مالک باشگاه ما حرفی از پرداخت حقوق نزده و نیازی به این مسائل ندارد. زنوزی نترس ترین آدم و شجاع ترین آدم لیگ است چون حرفش را صریح و رک می‌گوید که مطالبات بازیکنان را هم پرداخت کرده است.

مسعودزاده در پایان گفت: فوتبال برای زنوزی منفعتی ندارد. زنوزی همیشه می‌گوید که هوادار باشگاه است و شجاعانه حرف راست را می‌گوید چون جرعت دارد و حرف‌های خودش را می‌زند. ما مشکلی برای برگزاری بازی‌ها نداریم؛ حرف اصلی این است که پیاده سازی پروتکل‌ها در ایران غیرممکن است و اینگونه نمی‌شود که در مسابقات شرکت کنیم.

ماشین سازی تبریز مسعود عباس زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر