کد خبر: 928788 A

جفرسون هشتمین خارجی که پیش از پایان قراردادش از تبریز رفت؛

با اعلام قطع همکاری با جفرسون، خرید‌های خارجی ناکام تراکتور در حال دو رقمی شدن است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته و پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت خبر عدم بازگشت یری جفرسون برزیلی به تراکتور از سوی رسانه این باشگاه تایید شد و این در حالیست که حدود 2 ماه قبل این خبر رسانه‌ای شده بود و باشگاه تراکتور آن را تکذیب می‌کرد.

پیش از جفرسون، تراکتور در 2 فصل اخیر و از زمان انتقال مالکیتش به بخش خصوصی و تحت مالکیت محمدرضا زنوزی، 8 خرید خارجی ناکام دیگر هم در کارنامه داشت و حالا این فهرست بلند بالا تر شده است. این خریدهای ناکام هرکدام هزینه گزافی روی دست باشگاه تبریزی داشته که پرونده چند نفر از آنها همچنان باز است و مشخص نیست چرا مسئولان باشگاه در امضای قرارداد با بازیکنان از گذشته عبرت نمی‌گیرند.

قطع همکاری با جفرسون باعث شد یک نام دیگر به فهرست بلند بالای خرید‌های ناکام خارجی تراکتور در دو فصل اخیر اضافه شود که در این متن به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 

1- آنتونی استوکس

استوکس

مهاجم ایرلندی پر حاشیه که در ماه‌های اخیر بحث دعوای او با پرسپولیس بر سر بازگشت به ایران در رسانه‌ها مطرح بوده، پیش از پیوستن به پرسپولیس ماجرای تقریباً مشابهی با تراکتوری‌ها داشت. استوکس با وجود آمار خوب گلزنی که از او مدعی جدی آقای گلی ساخته بود، در مقطعی از فصل به مرخصی رفت و تا مدت‌ها برنگشت و پیگیری‌های باشگاه بعد از چند ماه او را به ایران برگرداند و چند بازی برای تراکتور به میدان رفت ولی کیفیت سابق را نداشت و در پایان فصل هم با وجود اینکه تراکتوری‌ها مدعی داشتن قرارداد با وی بودند به ایران برنگشت تا زمان امضای قرارداد با پرسپولیس.

 

2- هری اروین

اروین

مهاجم اسکاتلندی هم همزمان با استوکس از ایران رفت و تفاوتش با او این بود که دیگر هرگز برنگشت. وی ابتدا مشکلات روحی و روانی و استراحت پزشکی را دلیل تاخیر خود عنوان کرد و بعد قراردادش با باشگاه فسخ شد تا یک خرید خارجی ناکام دیگر برای تراکتور لقب بگیرد.

 

3- یوکیا سوگیتا

سوگیتا

او مدت طولانی‌تری نسبت به سایرین در تبریز دوام آورد و یک و نیم فصل در این تیم حضور داشت و عملکرد قابل قبولی هم از خودش به نمایش گذاشت ولی او هم تا پایان دوران قراردادش در این تیم نماند و نیم فصل از ایران خارج شده و اعلام کرد دیگر بر نمی‌گردد و قراردادش با باشگاه فسخ شد.

 

4- هری فورستر:

photo_2018-07-24_19-44-44

هافبک سرشناس با سابقه عضویت در استون ویلا و بازی با پیراهن برنتفورد و رنجرز و ویمبلدون برخلاف چیزی که به نظر می‌رسید عملکرد موفقی در تبریز نداشت. فورستر تنها در مقابل استقلال پیراهن تراکتور را برتن کرد و بعد از آن به دلیل نارضایتی سرمربی به نیمکت منتقل شد. هری که سابقه بازی در تیم های ملی پایه انگلستان را داشت، بعد به ماشین سازی رفت و سپس راه جدایی را در پیش گرفت تا ستاره انگلیسی بدون درخشش در تبریز، ایران را ترک کند.

 

5- کوین کنستانت

کنستانت

پر سرو صدا ترین خرید خارجی تراکتور در 2 فصل اخیر که با کارنامه‌ای درخشان و سابقه حضور در میلان ایتالیا با کلی مانور تبلیغاتی به ایران آمد ولی این در حالی بود که مدت زیادی از میادین دور بوده و همین موضوع نگرانی‌هایی ایجاد کرد که بازتاب رسانه‌ای هم داشت. کنستانت هرگز برای تراکتور به میدان نرفت و مشخص شد ناراحتی قلبی دارد و امکان بازی کردن برایش فراهم نیست. بعدها به تراکتور انتقادات زیادی وارد شد که چرا قبل از امضای قرارداد با کنستانت از او تست پزشکی گرفته نشد. علی خطیر در دعوای حقوقی با زنوزی ادعا کرد که مالک تراکتور اصرار به امضای قرارداد با او قبل از تست پزشکی داشته است.

 

6-مازولا

مازولا

وینگر برزیلی که سابقه بازی در تیم های مختلف لیگ کشورش را داشت در تابستان به تراکتور پیوست اما یک مصدومیت نا به هنگام سبب شد تا رونمایی از او مدتی به تاخیر بیفتد. مازولا بعد از بازگشت نیز نتوانست عملکرد خوبی را از خود نشان دهد و چندی پیش درخواست جدایی از تراکتور را مطرح کرد و دیگر به تبریز برنگشت.

 

7- کوین فورچونه

فورچونه

مهاجم دو ملیتی که در لیگ لوشامپیونه و لیگ دو فرانسه سابقه بازی داشت، با عنوان گران ترین خارجی تاریخ لیگ به تراکتور پیوست. این تیتر کانال رسمی خود تراکتور بود و سرو صدای زیادی هم به همراه داشت اما تعداد گل‌های فورچونه از عدد یک تجاوز نکرد و این بازیکن گران قیمت با عملکردی ضعیف از تراکتور جدا شد.

 

8- یوری جفرسون

یوری جفرسون

مدافع جوان و بلند قد برزیلی که در زمستان به تراکتور پیوست، بازیکن سابق تیم آکادمیا بود که دو بازی هم با پیراهن تراکتور انجام داد اما چندی  پیش درخواست جدایی داد و تبریز را ترک کرد. نکته جالب این که او برای فصل آینده هم قرارداد داشت اما معلوم نیست به چه دلیلی نتوانسته شرایط خوبی را در جمع  سرخ‌های تبریزی تجربه کند.

 

اوکاچا حمزاوی؛ گزینه نهم؟

حمزاوی

مهاجم الجزایری که زمستان به تراکتور پیوست در چند بازی برای تراکتور به میدان رفت و برابر ذوب آهن هم برای تیمش گلزنی کرد. این بازیکن در کشور خودش الجزایر حضور دارد و گفته می‌شود توانایی بازگشت به ایران برایش فراهم نیست. به دلیل طولانی شدن پروژه بازگشت این بازیکن به ایران شایعاتی مبنی بر قطع همکاری با او هم سر زبان‌ها افتاده است. حمزاوی نهمین خرید خارجی ناکام تراکتور خواهد بود؟

بازی تیم های ملی ذوب آهن رسانه روحی و روانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر