کد خبر: 928315 A

باشگاه‌هایی که فدراسیون را تهدید به عدم حضور در بازی‌ها می‌کنند این روزها مشغول تمرین و برگزاری دیدار تدارکاتی هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، از زمانی که فدراسیون فوتبال تصمیم قطعی خود برای برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ نوزدهم را گرفت، چند باشگاه مخالفتشان را با این تصمیم ابراز کرده و در این میان برخی بسیار بر این موضع پافشاری داشته و همه تلاش خود را برای لغو این تصمیم به کار گرفتند.

در این میان 4 باشگاه خصوصی لیگ برتر یعنی تراکتور، ماشین‌سازی، شهر خودرو و نساجی با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش اعلام کردند تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند در این مقطع در مسابقات شرکت کنند و چندی بعد بازیکنان این 4 تیم و 3 تیم دیگر با انتشار بیانیه‌ای به فدراسیون فوتبال گفتند که اگر مسئولیت عواقب این تصمیم را بر عهده نگیرند، آنها در زمین مسابقه حاضر نخواهند شد.

علاوه بر این دو نامه، مصاحبه‌هایی که در طول این مدت از سوی مسئولان این باشگاه‌ها خصوصاً محمدرضا زنوزی مالک تراکتور و ماشین‌سازی و فرهاد حمیداوری، مالک شهر خودرو انجام شده بر عدم حضور در مسابقات تاکید داشته و حتی زنوزی در صحبت‌هایی با برنامه رادیویی عنوان کرد که عواقب این تصمیم را حتی اگر سقوط تیم‌هایش به دسته پایین‌تر باشد می‌پذیرد و اینطور به نظر می‌رسید که این تیم‌ها روی موضع خود مصمم هستند و آنها را در مسابقات لیگ نخواهیم دید.

با این وجود رفتار این تیم‌ها در روزها و هفته‌های اخیر خلاف گفته‌هایشان را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد برخلاف آنچه می‌گویند اتفاقا با برنامه‌ای دقیق خود را آماده حضور در مسابقات می‌کنند.

تراکتور که بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونای 4 بازیکن خود در روزهای ابتدایی بازگشایی تمرینات اعلام کرد تا اطلاع ثانوی تمرین نمی‌کند، چند روز بعد بی سرو صدا و به دور از چشم رسانه‌ها تمریناتش را از سر گرفت و بعد از رسانه‌ای شدن این تمرینات روز گذشته دیدار تدارکاتی این تیم با علم و ادب تبریز هم برگزار شد و گزارش و تصاویر آن در سایت رسمی باشگاه منتشر شد.

photo_2020-06-17_21-14-26

همزمان با دیدار تراکتور، ماشین‌سازی، دیگر تیم تحت مالکیت زنوزی هم دیداری با تیم نود ارومیه به صورت تدارکاتی برگزار کرد.

photo_2020-06-17_22-17-18

علاوه بر این دو باشگاه، شهر خودرو هم در این مدت تمرینات خود را منظم پیگیری کرده و دیداری تدارکاتی با پرسپولیس در پیش دارد.

باشگاه نساجی هم تا کنون دو دیدار تدارکاتی با سایپا و گل‌گهر داشته و قرار است یک دیدار تدارکاتی دیگر تا پیش از شروع لیگ برگزار کند.

حال با این تناقض بین رفتار و گفتار برخی باشگاه‌ها لازم است چند سوال از آنها پرسیده شود:

1- اگر واقعاً قصد حضور در مسابقات را ندارید و تهدید‌هایتان در این باره جدی است، برگزاری تمرینات به شکل منظم و انجام دیدار تدارکاتی به چه منظور است؟ چرا باید برای بازی‌هایی که قصد شرکت در آن را ندارید آماده شوید؟

2- اگر سلامت بازیکنان برای شما مهم است و برگزاری بازی میان دو تیم در این مقطع را خطرناک می‌دانید، برگزاری بازی تدارکاتی چنین خطراتی به همراه ندارد؟ تفاوت بازی تدارکاتی با رسمی از لحاظ خطر ابتلا به ویروس کرونا چیست؟

چیزی که به نظر می‌رسد این است که باشگاه‌هایی که از آنها نام برده شد سعی دارند با فشار و تهدید، فدراسیون را تحت تاثیر قرار داده و خواسته خود را مبنی بر لغو مسابقات اعمال کنند ولی به هیچ وجه قصد ندارند در صورت شروع مسابقات از آن کناره‌گیری کنند، چرا که به خوبی از عواقب عدم حضور در مسابقات آگاه هستند.

لیگ برتر فوتبال نساجی تراکتور ماشین سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر