کد خبر: 923002 A

مارک ویلموتس را چطور به ایران آوردند؟

ماجرای توصیه یک سازمان فرهنگی به جذب ویلموتس برای تیم ملی سروی صدای زیادی بپا کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مرکز فرهنگی ایران - هلند که در مصاحبه شب گذشته مهدی تاج و بیانیه امروز وزارت ورزش و جوانان مسئول انتخاب ویلموتس معرفی شد و نکته‌ای که در هیچکدام مورد توجه قرار نگرفت این بود که چنین مرکزی بر چه اساسی برای تیم ملی سرمربی انتخاب کرده و چه افرادی با چه تخصصی در این مرکز فعالیت دارند و ارتباطشان با فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش چیست؟

جستجوی اینترنتی به زبان فارسی در مورد این مرکز نتایج محدودی به همراه دارد ولی با کمی گشت و گزار در میان اخبار قدیمی به نکات جالبی در مورد افتتاح این مرکز و شکل فعالیتش می‌رسیم.

این موسسه در شهریورماه سال 95 و در زمانی که مسعود سلطانی‌فر مسئولیت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را بر عهده داشت توسط او و چند مقام کشوری دیگر در لاهه افتتاح شد و طبق اخباری که در آن مقطع منتشر شد اداره آن بر عهده بخش خصوصی بوده است.

همچنین در اخبار آن مقطع عنوان شده بود این مرکز اولین مرکز از این نوع در اروپا است و برنامه عرضه محصولات و تولیدات کشورمان شامل صنایع دستی ، مبلمان ،فرش، سفال و سایرمحصولات تولیدی ایرانی در هلند و فراهم اوردن زمینه ارتباط تنگاتنگ میان تجار و فعالان عرصه فرهنگ را دنبال می‌کند.

این یکی از آخرین اقدامات سلطانی‌فر در زمان تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی بود و وی 2 ماه بعد در آبان 95 بر مسند وزارت ورزش و جوانان نشست و از آن زمان تا حال حاضر عهده دار این مسئولیت است.

با این وجود همچنان سوال اصلی این است که ارتباط این موسسه با فوتبال و وزارت ورزش و جوانان چیست و بر اساس کدام تخصص برای تیم ملی سرمربی انتخاب کرده و روی چه حسابی وزیر ورزش و جوانان توصیه‌ نامه مذاکره با گزینه‌های این موسسه را به فدراسیون فوتبال نوشته است؟

2203922

CsGoQaGWAAAoNXh

N82225007-71007242

 

وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر