کد خبر: 922808 A

احمد سعادتمند در حالی مدعی است کارگزاری آریابرتر برای استقلال سودآوری نداشته است که انتشار اسناد جدید نشان می‌دهد این باشگاه در سال گذشته بخش عمده‌ای از قرارداد بازیکنان این تیم را پرداخت کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته طی گزارشی که در خبرگزاری ایلنا به انتشار رسید مشخص شد شرکت آریابرتر به عنوان کارگزار رسمی باشگاه استقلال تهران برخلاف گفته مدیرعامل این باشگاه نزدیک به 13 میلیارد تومان در سال گذشته در اختیار خزانه‌داری این باشگاه قرار داده بود و برخلاف قراردادی که با این باشگاه داشته به صورت قرض الحسنه برخی از منابع مالی مورد نیاز این باشگاه را در مقاطع مختلف برطرف کرده است.

پس از اعلام باشگاه استقلال مبنی بر عقد قرارداد با کارگزار جدید، شرکت جهان فوتبال متین، اعلام شد که اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال به دلیل عدم فسخ قرارداد با کارگزار قبلی، حاضر به امضای این قرارداد نشدند. کامران منزوی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در ابتدا توافق‌نامه با کارگزار جدید را امضا کرد، اما در نامه‌ای به احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد که امضای او به معنای تأیید این قرارداد نیست. منزوی همچنین در حاشیه جلسه هیئت مدیره استقلال با نشان دادن قرارداد کارگزار، اعلام کرد که اگر قرارداد قبلی با شرکت آریا برتر فسخ نشود، باشگاه دچار مشکلاتی می‌شود.

نکته اصلی ماجرا این است که کارگزار جدید تنها با امضای احمد سعادتمند، حاضر به همکاری شده است و حتی طبق اعلام سعادتمند رقمی معدل با 5 میلیارد تومان به باشگاه استقلال اهدا کرده است، اما طبق اساسنامه باشگاه، باید یک نفر از اعضای هیئت مدیره نیز پای برگه قرارداد را امضا می‌کرد.

با وجود امضای قرارداد همکاری با شرکت جهان فولاد متین، باشگاه استقلال به صورت رسمی وضعیت همکاری با آریابرتر را مشخص نکرد و این کارگزاری همچنان با باشگاه پرطرفدار پایتخت در حال همکاری است. پس از معرفی کارگزار جدید، احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل باشگاه اعلام کرده بود کارگزاری آریابرتر حتی یک دینار یا یک دلار به باشگاه استقلال کمک نکرده است اما انتشار اسناد جدید نشان می‌دهد به غیر از 13 میلیارد تومانی که روز گذشته مشخص شد، این هولدینگ منابع مالی دیگری را هم در اختیار این باشگاه قرار داده است.

543

با توجه به مشخص شدن ریز پرداخت دستمزد بازیکنان استقلال در سال گذشته پیش از فرا رسیدن اسفندماه، مشخص می‌شود که درگیری‌های اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره باشگاه و عضو موافق با ادامه همکاری با آریابرتر مقابل وریا غفوری، کاپیتان آبی پوشان بیهوده بوده است. انتشار لیست پرداخت مطالبات نشان می‌دهد کاپیتان استقلال در سه مرحله از این کارگزاری پول دریافت کرده است و تنها در چکی که به دست او رسیده بود آریابرتر نتوانست به تعهدش عمل کند.

آریابرتر در حالی هنوز کارگزار باشگاه استقلال است و سعی به ادامه همکاری با این باشگاه دارد که با ادعای احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل باشگاه، آنها حتی یک ریال هم به این باشگاه کمک مالی نکرده‌اند: "چرا باشگاه استقلال نباید بتواند که از پس مشکلاتش بر بیاید. باشگاه استقلال با این برند و هوادار باید یک باشگاه درآمدزا و بنگاه اقتصادی باشد. بر خود لازم دانستم که بگویم ما در سال گذشته در تاریخ بیست ششم خرداد، قراردادی را با شرکت آریا برتر منعقد کردیم که از آن تاریخ تاکنون متاسفانه عایداتی از این قرارداد نصیب باشگاه استقلال نشده است. باشگاهی که با بازیکن و کادرفنی قرارداد دارد. باشگاهی که برای هر مسابقه باید صد و سی میلیون تومان هزینه استادیوم آزادی را بدهد. باشگاهی که هزینه هتل، پرواز و ... را دارد. باشگاهی که می‌آید طی قراردادی مالکیت معنوی و درآمدزایی را به شرکتی واگذار می‌کند و طی یک سال گذشته ریالی درآمد به باشگاه نرسیده، چرا باید با این شرکت کار را ادامه دهیم؟ انتظار دارم که از این برند و هوادارمان به درآمد برسیم و مشکلات را بر طرف کنیم."

امضای همکاری استقلال با شرکت جهان فولاد متین تا به امروز برای استقلال 5 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است و این برند متعهد شده است که تا پایان مدت زمان همکاری با این باشگاه رقمی معادل 100 میلیارد تومان سودآوری داشته باشد که گذر زمان نشان می‌دهد کارگزار مورد اطمینان سعادتمند می‌تواند به آن پایبند باشد یا خیر.

استقلال تهران احمد سعادتمند کارگزاری آریا برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر