کد خبر: 921525 A

یانکوفسکی:

ایوان یانکوفسکی نایب قهرمان کشتی آزاد بلاروس گفت: پس از اینکه دچار مصدومیت شدم، مسئولان فدراسیون کشتی بلاروس من را بعنوان سرمربی تیم کشتی آزاد این کشور انتخاب کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، ایوان یانکوفسکی که مدال نقره کشتی آزاد جهان در وزن 92 کیلوگرم را در کارنامه قهرمانی خود دارد گفت: اواخر سال گذشته در رقابت های جام دیمیتری کرکین روسیه شرکت کردم و پس از آن دچار مصدومیت شدم و شش ماه زمان نیاز داشتم که دوباره به تمرینات بازگردم.

وی ادامه داد: در حالی که قصد داشتم در رقابت های گزینشی المپیک شرکت کنم، رئیس فدراسیون کشتی بلاروس از من دعوت کرد تا در 32 سالگی بعنوان سرمربی تیم کشتی آزاد این کشور را در المپیک توکیو هدایت کنم.

یانکوفسکی گفت: کشتی گیران ما سخت تمرین کردند ولی وقتی متوجه شدند که المپیک به تعویق افتاده ناراحت شدند.

وی در مورد ادامه برنامه های خود گفت: در حال حاضر هنوز تقویم مشخصی نداریم و مسابقات گزینشی نیز سال آینده برگزار می شود و به نظرم تا پایان سال 2020 نیز برگزاری مسابقات بین المللی پیش بینی نمی شود و کشتی گیران در رقابت های بین المللی است که نشان می دهند چه قابلیت هایی دارند.

سرمربی تیم کشتی آزاد بلاروس در مورد اینکه با توجه به تعویق رقابت ها تمرینات این تیم نیز تعطیل می شود، گفت: کشتی گیران باید در زمان استراحت تناسب و آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند و من دویدون، شنا کردن و دوچرخه سواری را پیشنهاد می کنم، البته اگر ورزشکار از شرایط خود خارج شود، زمان زیادی می برد تا دوباره به شرایط سابق خود بازگردد و یک ورزشکار حرفه ای هیچ وقت اجازه چنین کاری را به خود نمی دهد.

فدراسیون کشتی ایران ایوان یانکوفسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر