کد خبر: 921494 A

در یک شایعه عجیب عنوان‌شده بازیکنی که فصل قبل 3 میلیارد تومان قرارداد بسته، برای فصل جدید با سوءاستفاده از قانون ممنوعیت جذب بازیکن خارجی درخواست 5 میلیارد تومان کرده است.

به گزارش ایلنا،احمد سعادتمند اعلام کرد هنوز برای تمدید قرارداد با هیچ‌کدام از بازیکنان وارد مذاکره نشده است. با این ‌وجود اخبار غیررسمی و شایعاتی در این خصوص مطرح شده است. یکی از موارد مطرح‌شده افزایش درخواست مالی برخی از بازیکنانی است که قراردادشان با استقلال به پایان می‌رسد.

8 بازیکن ازجمله فرشید اسماعیلی، فرشید باقری،علی کریمی و روزبه چشمی در پایان فصل قراردادشان تمام می‌شود و باشگاه برای حفظ آن‌ها باید مذاکره کرده و احتمالاً توافق کند. هنوز تکلیف لیگ نوزدهم و حتی شروع لیگ بیستم مشخص نیست، بازار اخبار و شایعات درباره استقلالی‌ها حسابی داغ است!

در یک شایعه عجیب عنوان‌شده بازیکنی که فصل قبل 3 میلیارد تومان قرارداد بسته، برای فصل جدید با سوءاستفاده از قانون ممنوعیت جذب بازیکن خارجی درخواست 5 میلیارد تومان کرده است! یعنی 40 درصد افزایش که با هیچ عقل و منطقی جور درنمی‌آید. گذشته از این استقلال بازیکنی که قراردادش 3 میلیارد تومان باشد ندارد و گران‌ترین بازیکنان این تیم وریا غفوری، علی کریمی و حسین حسینی بودند که ارزش قرارداد آن‌ها برای لیگ نوزدهم طبق مبلغی که رسانه‌ها اعلام کردند 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان بود.

از این جمع فقط قرارداد علی کریمی با استقلال به پایان می‌رسد. فرشید اسماعیلی و رشید باقری هم طبق مبلغ اعلام‌شده در رسانه‌ها قراردادشان برای لیگ نوزدهم 2 میلیارد تومان است که قرارداد هر دو بازیکن هم امسال به پایان می‌رسد. مرتضی تبریزی هم که شرایطی مانند این 2 بازیکن دارد و در پایان فصل بازیکن آزاد خواهد بود، قراردادش 2 میلیارد و 200 میلیون است. ارزش مبلغ قرارداد روزبه چشمی هم رسانه‌ها حدود 2 میلیارد تومان اعلام کردند. داریوش شجاعیان هم قرارداد سال اولش 900 میلیون تومان اعلام‌شده بود که هرسال 20 درصد به آن اضافه می‌شد. با این فرمول ارزش قرارداد امسال داریوش هم باید حدود 2 میلیارد و دویست میلیون تومان باشد.

رقم قرارداد محسن کریمی هم در دوران اوج این بازیکن و قبل از مصدومیت‌های پی‌درپی و طولانی حدود 200 میلیون تومان بود. به‌این‌ترتیب حتی با لحاظ افزایش 20 درصدی رایج قرارداد بازیکنی مثل علی کریمی که فصل قبل قرارداد 2 میلیارد و 500 میلیون تومانی این بازیکن 3 میلیارد تومان خواهد شد. قرارداد ستاره‌هایی چون چشمی و اسماعیلی هم به حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان می‌رسد. رقم سایر بازیکنان هم اگر قرار بر تمدید و افزایش 20 درصدی متداول آن‌ها باشد از این مبالغ فراتر نمی‌رود و آبی‌ها نمی‌توانند تمدیدی 5 میلیارد تومانی داشته باشند. به‌خصوص که غیر از کریمی و چشمی سایر نفرات با مشکل مصدومیت‌های زیاد و طولانی یا افت مواجه شدند و کیفیت و درنتیجه  ارزش آن‌ها کمتر هم می‌شود!

 

استقلال احمد سعادتمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر