کد خبر: 921298 A

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که از تصمیمات کمیته داوران حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: به شرطی که این تصمیمات منطقی باشد و سلیقه‌ای رفتار نشود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین نشست کمیته جدید داوران فدراسیون والیبال، امروز دوشنبه به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی برگزار شد.

میلاد تقوی سرپرست دبیری، مهناز شاددل مشاور امور بانوان، ابراهیم فیروزی رئیس کمیته داوران، نرگس افشین (نایب رئیس)، فرهاد شاهمیری (دبیر)، منیژه صادقی (عضو کمیته و مسئول داوران خانم) و بهرام سلیمانی (عضو کمیته و مسئول داوران ساحلی) از دیگر شرکت کنندگان در این نشست بودند.

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست، به اهمیت وجود کمیته داوران اشاره کرد و گفت: باید نقاط ضعف و قوت عملکرد کمیته داوران در سنوات گذشته استخراج شود و با برطرف کردن ضعف‌ها، برای رشد و توسعه داوری والیبال ایران، گام‌های اساسی برداشته شود.

میلاد تقوی تصریح کرد: نفرات انتخاب شده برای کمیته داوران، متخصص و مناسب هستند و انتظار می‌رود که با مشورت و استفاده از نظرات یکدیگر و جامعه داوری، شاهد عملکرد خوبی از این کمیته باشیم.

مشاور امور بانوان رئیس فدراسیون والیبال نیز با اشاره به حضور پنج عضو ( سه مرد و دو زن) در کمیته داوران، گفت: امیدوارم این کمیته برای جینش داوران خانم در مسابقات پیش رو، به گونه‌ای تصمیم‌گیری کند که از همه داوران در مسابقات استفاده شود.

مهناز شاددل تصریح کرد: نباید تنها از داوران بین‌المللی در مسابقات استفاده شود و به داوران ملی هم در مسابقات لیگ یک، زیر گروه و قهرمانی کشور فرصتی برای قضاوت داده شود.

وی تاکید کرد: حضور داوران ملی در این مسابقات، زمینه آموزشی برای آنان خواهد داشت تا خود را برای ارتقا و قضاوت در میادین مهم‌تر آماده کنند.

رئیس کمیته داوران نیز ضمن تشکر از ریاست فدراسیون برای اعتماد به اعضای این کمیته، گفت: اخلاق‌مداری، محور اصلی و مهم فعالیت کمیته داوران خواهد بود و این موضوع یک شعار نیست.

ابراهیم فیروزی تاکید کرد: در آینده نزدیک، داوران والیبال کشور بر اساس توانایی و با محوریت زبان انگلیسی، سطح بندی خواهند شد و عملکرد آنان در مسابقات مختلف نیز ملاک ارزیابی خواهد بود.

رشد و توسعه داوری والیبال ایران و کشف استعدادها در این زمینه، دو محور کاری کمیته است و امیدوارم با هماهنگی اعضای کمیته، گام‌های مهمی در این زمینه برداریم.

در ادامه این نشست، دیگر اعضای کمیته داوران محورهای پیشنهادی خود برای تدوین برنامه‌های کمیته داوران در سال ۹۹ ارائه کردند.

رئیس فدراسیون والیبال نیز در پایان این نشست، با بیان این که از تصمیمات کمیته داوران حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: به شرطی که این تصمیمات منطقی باشد و سلیقه‌ای رفتار نشود.

دکتر محمدرضا داورزنی با بیان اینکه، استفاده از نفرات محدود در داوری مسابقات والیبال یکی از دلایل اختلافات جامعه داوری است، گفت: باید از تمامی ظرفیت داوری کشور در لیگ‌ها، مسابقات قهرمانی کشور و سایر مسابقات استفاده کنیم.

وی با یادآوری این که کمیته داوران نیاز به خلاقیت در کارها دارد، تاکید کرد: اعضای کمیته داوران با قاطعیت برنامه‌های خود را دنبال کنند و نگران جوسازی‌های فضای مجازی که بر اساس سلایق و منافع شخصی است، نباشند.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: منافع ملی برای تصمیمات فدراسیون ارجحیت دارد و اگر این تصمیمات بر اساس منطق باشد، شاید باعث ناراحتی برخی افراد که به دنبال منافع شخصی هستند، شود.

وی تاکید کرد: باید سطح سواد داوران را نیز افزایش دهیم و اگر این برنامه به خوبی اجرا شود، چهار سال دیگر شاهد حضور داوران باسواد و آگاهی در والیبال خواهیم بود.

داورزنی در پایان به طلب برخی داوران اشاره کرد و گفت: پرداخت این عزیزان در اولویت های کاری مالی قرار دارد و به محض وصول مطالبات فدراسیون، پرداخت خواهد شد.

در پایان این نشست، اعضای کمیته داوران ابلاغ‌های خود را از رئیس فدراسیون والیبال دریافت کردند.

محمدرضا داورزنی فدراسیون والیبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر