کد خبر: 920473 A

ایمان عالمی:

پیشکسوت استقلال می‌گوید تیمی مانند استقلال بدون حضور تماشاگران برای شرکت در مسابقات ضرر خواهد کرد

به گزارش ایلنا،ایمان عالمی، پیشکسوت استقلال می‌گوید تیمی مانند استقلال بدون حضور تماشاگران برای شرکت در مسابقات ضرر خواهد کرد و حضور هواداران می‌تواند امید و انگیزه مناسبی در بازگشت به فوتبال در ایام کرونایی باشد که البته به دلیل شیوع این ویروس فعلا این امر میسر نیست. 

تمرینات استقلال هم شروع شد؟

بازیکنان مطمئنا هفته‌ها منتظر چنین لحظاتی بودند و اوقات سختی را سپری کرده‌‎اند. من خودم را می‌گویم و قطعاً می‌دانم بقیه هم همین حس را داشته‌اند. فکر نمی‌کنم هیچ اتفاقی به این اندازه توانسته باشد فوتبال را از مردم دور کند. فوتبال بهترین دوست همه ماست که به دلیل کرونا چندین هفته از شرایط ایده آل دور بوده است و مشکلات زیادی هم پدید آمده است.

استارت فوتبال با بوندس‌لیگا خورد؟

بله! ولی دیدید که بازی فوتبال بدون تماشاگران هیچ حس و حالی ندارد! از این به بعد تا وقتی که کرونا نرود همه فوتبال‌ها مثل بازی‌های دوستانه است. بدون هیاهو و حس و حال همیشگی!

قبول دارید فوتبال بدون تماشاگر هیچ حسی ندارد؟

فوتبال بدون تماشاگر مثل تماشای فیلم بدون کلام است! بدون موسیقی و سکوت. هواداران یار دوازدهم بازیکنان در زمین هستند و عدم حضور آنها روح فوتبال را می‌گیرد. واقعا نمی‌توان تصور کرد که بدون حضور تماشاگران یک مسابقه فوتبال برگزار شود.

استقلال باید بعد از تمرینات به مصاف فولاد برود؟

استقلال حالا باید بدون هوادار در این بازی حضور پیدا کند. این خیلی روی جو بازی اثر خواهد گذاشت. شما تصور کنید با حضور تماشاگران دو تیم این بازی چه جذابیتی داشت اما حالا چی؟ هیچ هیجانی وجود نخواهد داشت.

این شرایط برای همه یکسان است. این‌طور نیست؟

در لیگ بله ولی جام‌حذفی تک‌بازی است و ما استقلال می‌توانست از میزبانی نهایت استفاده را ببرد ولی الان این میزبانی هیچ امتیازی برای استقلال ندارد. یک شکست در جام‌حذفی هم یعنی خداحافظی با جام و سهمیه آسیا! البته در همان لیگ هم این به ضرر استقلال خواهد بود.

پیش‌بینی‌ شما از ادامه لیگ چیست؟

فعلاً هیچ حرفی نمی‌توان زد. الان همه تمرکز تیم روی این است که اولاً کسی کرونا نگیرد و بعد هم اینکه وضعیت بدنی‌ بازیکنان را به مرز بالاتری برسانند. فکر می‌کنم فعلاً این مهم‌ترین چیز است.

 

 

استقلال ایمان عالمی لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر