کد خبر: 919842 A

مردم مجبورند سرکار بروند اما فوتبال را می‌شود دو ماه عقب انداخت

بازیکن تیم شهر خودرو خیلی دوست دارد لیگ شروع شود اما به شرطی که شرایط مساعد باشد و جان بازیکنان و مربیان تهدید نشود

به گزارش ایلنا،محمد رضا خلعتبری بازیکن تیم شهر خودرو خیلی دوست دارد لیگ شروع شود اما به شرطی که شرایط مساعد باشد و جان بازیکنان و مربیان تهدید نشود نه مثل الان که تست کرونا بعضی از بازیکنان در تیم‌های مختلف مثبت اعلام شده است. از نظر او اگر در حال حاضر شرایط مهیا نیست بهتر است 2 ماه لیگ به تعویق بیفتد و وقتی همه چیز نرمال شد بازیها را برگزار کنند.

در مورد شروع دوباره لیگ چه نظری دارید؟

همه دوست داریم که بازیها شروع شود و کسی بدش نمی‌آید دوباره شاهد فوتبال باشد اما الان برخی از تیم‌ها اعلام کرده‌اند که 5،4 و 6 بازیکن آنها تست شان مثبت بوده است و با این شرایط جور درنمی آید. اگر شرایط نرمال بود خوب بود چون خودمان هم دلمان برای فوتبال تنگ شده است. الان 2-3 روز است که تمرین می‌کنیم و دوست داریم بازیها شروع شود تا حق و حقوق مان را بگیریم. بازیهای آسیایی هم شروع خواهد شد و ما در لیگ برتر با 2 تا بازی می‌توانیم سهمیه آسیا را بگیریم اما همین امروز(دیروز) باشگاه فولاد اعلام کرد که تست 4 بازیکن آنها مثبت بوده است. الان اصلا شرایط مهیا نیست و اگر شرایط مهیا باشد خیلی دوست داریم که بازیها شروع شود. الان نه درست است و نه امکان پذیر است که بازیها برگزار شود. بچه‌های تیم ما تست داده‌اند و من فردا(امروز) آزمایش می‌دهم و شاید خود من ناقل باشم. اوضاع خیلی خطرناک است و اگر برای کسی اتفاقی بیفتد چه کسی جوابگو است؟ ما دوست داریم بازیها شروع شود چون کارمان و درآمدمان از فوتبال است اما اگر قرار است جان کسی به خطر بیفتد اصلا فوتبال نباشد.

مردم هم در جامعه حضور دارند و در معرض خطر هستند. فکر می‌کنی فوتبالیست‌ها با بقیه مردم فرق می‌کنند که نباید در معرض خطر باشند؟

نه، ما هیچ فرقی با بقیه مردم نداریم اما مردم مجبور هستند سرکار بروند چون شما نمی‌توانید بانک یا ادارات را تعطیل کنید اما فوتبال را می‌شود 2 ماه عقب انداخت و وقتی شرایط بهتر شد بازیها را شروع کرد.

مگر فوتبالیست‌ها در جامعه تردد ندارند؟ مگر فقط در زمین بازی بازیکنان در معرض خطر هستند؟

چرا در جامعه نیستیم، ما هم بیرون می‌رویم اما مراعات می‌کنیم و با ماسک و دستکش خطر را به حداقل می‌رسانیم اما در فوتبال نمی‌شود مراعات کرد چون بازی تن به تن است و وقتی حریف می‌خواهد ضربه ایستگاهی بزند نمی‌شود بازیکنان در دیواره دفاعی یک متر از همدیگر فاصله داشته باشند. به نظر من 2 ماه صبر کنند تا شرایط بهتر شود و بعد بازیها را برگزار کنند.

اگر قرار باشد بازیها را 2 ماه عقب بیندازند تکلیف فصل بعد چه می‌شود؟

این نظر من است تا شرایط بهتر شود چون الان شرایط مساعد نیست. من دوست دارم بازیها برگزار شود چون تیم ما با 2-3 تا برد می‌تواند تیم دوم جدول شود و فولاد هم همین شرایط را دارد اما باید شرایط مهیا باشد. ما هم دوست داریم به حق و حقوق مان برسیم چون اتلان 5 ماه است که حقوق نگرفته ایم. ما باشگاه خصوصی هستیم و تراکتور و نساجی هم همین شرایط را دارند و کار سخت است. خودم دوست دارم بازیها برگزار شود اما در شرایط نرمال برگزار شود. الان ما خوب هستیم اما سر تمرین که می‌رویم شاید کسی ناقل باشد و ما چطور می‌توانیم هر 4 روز یک بار تست بدهیم و 30 میلیون هم پول بابت آن بدهیم؟ الان هتل برویم باید 35 تا اتاق یک تخته بگیریم و پرواز‌ها هم باید چارتر باشد که هزینه اش خیلی زیاد می‌شود و به نظر من الان شرایط برای برگزاری بازیها مساعد نیست.

پس کشورهای دیگر چطور بازیها را شروع کرده اند؟

الان آلمان بازیها را شروع کرده اما شما امکانات آلمان را با ما مقایسه می‌کنید؟ الان فقط آلمان و کره جنوبی شروع کرده‌اند و لیگ ایتالیا باز چند روز عقب افتاد. ما مشکلی بابت بازی کردن نداریم و اگر لیگ شروع شود بازیها جذاب می‌شود چون پرسپولیس که با بقیه اختلاف امتیاز دارد اما چند تیم شانس سهمیه دارند و اگر تصمیم به برگزاری بازیها شود مجبوریم بازی کنیم.

لیگ قهرمانان هم مرداد ماه شروع می‌شود. اگر تا آن موقع اوضاع در کشور ما بهتر نشد در آسیا چکار می‌کنید؟

در آسیا که نمی‌توانیم بازی نکنیم. منتظریم تاریخ بازیهای آسیایی اعلام شود و اگر تاریخ اعلام شود دیگر نمی‌توانیم بازی نکنیم. Afc وقتی تاریخ بازیها را اعلام کند فرقی نمی‌کند شما از کدام کشور باشید و بازیها را برگزار می‌کند و آنجا مجبوریم که بازی کنیم. مگر در آسیا می‌شود بازی نکرد و انصراف داد؟ آنجا قانون برای همه کشورها است و همه تیم‌ها در بازیها شرکت می‌کنند.

به نظر شما کسانی که مخالف برگزاری لیگ هستند فقط بحث جان آدم‌ها را دارند یا دنبال اهداف دیگری هستند؟

نمی دانم یک سری‌ها چه فکری می‌کنند و به فکر منافع خودشان هستند یا نه اما کار ما فوتبال است و پول مان را از فوتبال می‌گیریم اما سلامتی مهم است و اگر 2-3 ماه دیگر بازیها برگزار شود بهتر است. صبر کنیم تا شرایط عادی شود و بعد بازیها را برگزار کنیم. من فقط برای سلامتی بازیکنان و مربیان و عوامل بازی‌ها می‌گویم.

بازیها قرار است بدون تماشاگر باشد و با توجه به وقفه‌ای که در لیگ بوده فکر نمی‌کنی کیفیت بازیها پایین بیاید؟

طبیعی است که کیفیت پایین بیاید چون اگر بازیها برگزار شود تیم‌ها باید بدنسازی کنند و بعد هم هر 3-4 روز یک بازی دارند و خطر مصدومیت بالا می‌رود اما اگر بخواهند بازیها را برگزار کنند کاری نمی‌شود کرد. یک سری تیم‌ها شرایط سخت تری دارند چون برای بقا می‌جنگند و بعضی‌ها هم برای سهمیه آسیا و قهرمانی تلاش طبیعی است که کیفیت پایین بیاید چون اگر بازیها برگزار شود تیم‌ها باید بدنسازی کنند و بعد هم هر 3-4 روز یک بازی دارند و خطر مصدومیت بالا می‌رود اما اگر بخواهند بازیها را برگزار کنند کاری نمی‌شود کرد. یک سری تیم‌ها شرایط سخت تری دارند چون برای بقا می‌جنگند و بعضی‌ها هم برای سهمیه آسیا و قهرمانی تلاش می‌کنند و مصدومیت بالا می‌رود و شرایط سخت می‌شود. اگر هم بازیها برگزار نشود پرسپولیس باید قهرمان اعلام شود چون 10 امتیاز اختلاف دارد و 3 سال است که قهرمان شده و فوتبال بهتری هم بازی می‌کند و حق پرسپولیس است که قهرمان اعلام شود اما تیم‌های دوم تا ششم لیگ برای کسب سهمیه اختلافی ندارند و شرایط پیچیده شده است.

محمد رضا خلعتبری شهر خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر