کد خبر: 919746 A

مشکلات مالی دو باشگاه کذب است

مالک باشگاه تراکتور در مورد تصمیم این باشگاه و نامه به وزیر ورزش در خصوص کناره‌گیری از لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا زنوزی در گفتگو با برنامه رادیویی 442 در خصوص تصمیم باشگاه تراکتور مبنی بر کناره‌گیری از لیگ برتر اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که همه جا از من به عنوان مالک تراکتور و ماشین‌سازی یاد می‌شود که باید بگویم من هوادار این دو باشگاه هستم و مالک نیستم و مالکیت دو باشگاه زیر نظر شرکت‌هایی است که تحت نظر داریم و من به عنوان هوادار این دو باشگاه محسوب می‌شوم و الان به عنوان یک طرفدار صحبت می‌کنم. نامه‌ای که نوشته شده از سوی مدیران 4 باشگاه امضا شده و هر 4 باشگاه سر موضع خودمان هستیم.

وی افزود: یک بحث‌هایی لازم است اینجا باز شود. در رسانه‌ها یک سری اتفاقات پوشش داده می‌شود. گفته می‌شود تراکتور و ماشین‌سازی مشکل مالی دارند و پول ندارند که کذب است. من اینجا می‌گویم که با هیات مدیره دو باشگاه صحبت خواهم کرد و چه بازی‌ها برگزار شود چه نشود حقوق بازیکنان و عوامل را به طور کامل پرداخت خواهیم کرد و رسماً این را اعلام می‌کنم که چنین مشکلی در این مورد به ما وارد نیست. در حال حاضر اسپانسرها برای اینکه منافع مالی‌شان به خطر نیافتد باشگاه‌ها را به دردسر می‌اندازند و من کاری به سایر باشگاه‌ها ندارم و در مورد 2 باشگاه زیر نظرمان می‌گویم که تمام و کمال حق و حقوقشان پرداخت نخواهد شد.

مالک تراکتور در مورد اینکه وقتی مشکل مالی نیست پس چرا قصد بازی کردن در لیگ را ندارند گفت: ما نگران سلامت جان بازیکنان و خانواده‌شان هستیم. ما 3 بار در آستانه قهرمانی و گرفتن جام بودیم که هر بار به عناوین مختلف این حق را از ما گرفتند. جمعه سیاه هنوز از یاد هواداران تراکتور نرفته است ولی دنبال این نیستیم که به هر قیمتی جام بگیریم و طرفداران ما عشق و علاقه خاصی به تیم محبوبشان دارند و دنبال جام فلزی نیستند و به هر قیمتی آن را نمی‌خواهند.

زنوزی در ادامه گفت: ما اسم لیگمان را از انگلیس گرفتیم و برنامه‌ریزی‌مان را از مالدیو آورده‌ایم. یک برنامه مخصوص تلویزیونی باید اسمش را به اسم یک تیم خاص عوض کند. وزارت ورزش باید نامش را بگذارد حامی یک تیم خاص و رسانه‌ها و فدراسیون به همین شکل. حمایت‌های خاصی دارد انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش آیا به نظرش وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال از یک تیم خاص حمایت می‌کنند، گفت: صد درصد همین‌طور است. 15 تیم گفتند که بازی‌ها برگزار نشود، اما تصمیم دارند بازی‌ها را ادامه دهند. چرا از مدیران این باشگاه‌ها دعوت نکردند تا با آنها صحبت کنند؟ آقایان انگلیس، آلمان و اسپانیا را مثال می‌زنند. ما را با کی مقایسه می‌کنند؟ با آلمان و انگلیس؟

مالک باشگاه تراکتور در مورد این که فقط چهار تیم خصوصی انصراف خود را از لیگ اعلام کرده‌اند، بیان کرد: سایر تیم‌ها فرمانبر هستند و نمی توانند چیزی بگویند، اما در رسانه ها حرف زدند. وضعیت خوزستان و مشهد قرمز است. ما که برده نیستیم! فدراسیون و سازمان لیگ نماینده باشگاه ها هستند و باید به نظر آنها احترام بگذارند. من می توانم با هواپیما چارتر تیمم را به شهرهای مختلف برسند اما آیا بقیه تیم ها هم می‌توانند؟

وی در مورد اینکه تعداد موافقان برگزاری لیگ بیشتر از مخالفان است، بیان کرد: تیم‌ها وابسته هستند و اگر مدیران‌شان حرفی بزنند آنها را جابه‌جا می‌کنند. اجازه دهید من یک حقیقت را بگویم. هزینه‌ها را باشگاه می‌کنند، اما سود آن در جیب یک عده خاص می‌رود. نمی‌شود که هزینه‌ها را ما انجام دهیم، اما سودش را شرکت‌های خاصی ببرند. پسران یکسری از مسئولان آمده‌اند و شرکت‌هایی به نام افرادی دیگر افتتاح کرده‌اند، اما می‌دانیم که این شرکت‌ها برای پسران مسئولان است و پول در می‌آورند. آنها باعث می‌شوند که لیگ برگزار شود. این موضوع را نه تنها من می‌دانم بلکه خیلی‌های دیگر هم می‌دانند. این افراد یکسری رسانه‌ها در اختیار دارند و فشار می‌آورند تا بازی‌ها برگزار شود و سودشان را ببرند. متأسفانه یکسری هم حمایت‌شان می‌کنند، حالا دانسته یا ندانسته. نمی‌شود که هزینه‌ها را ما انجام دهیم و یکسری سودش را ببرند. تیم‌های تهرانی هم از این موضوع ضرر می‌کنند. من نوکر هواداران تیم‌های تهرانی هستم، اما بدانند سرشان کلاه می‌رود. این تیم‌ها هم اگر خصوصی شوند مالک اجازه نمی‌دهد از باشگاهش سوءاستفاده شود.

«اگر تیم تراکتور هم در صدر جدول از رقبای خود پیش بود باز هم همین نظر را داشتید؟»، مالک باشگاه تراکتور در  واکنش به طرح این سؤال خاطر نشان کرد: من ابتدا هم گفتم مشکل ما جام نیست. سه بار جام قهرمانی را از ما گرفتند، اما حرفی نزدیم. اگر قرار بود دنبال این چیزها باشیم دنبال یکسری از کارها می‌رفتیم تا جام بگیریم.

زنوزی در رابطه با این موضوع که آیا همچنان مصرانه تصمیم به کناره‌گیری تیمش از لیگ دارد، گفت: الان در سازمان لیگ چقدر بابت اسپانسر پول دریافت کرده‌اند؟ چرا این موضوع را شفاف اعلام نمی‌کنند؟ مشکل ما با سازمان لیگ، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال همین موضوع است. فدراسیون هر زمانی که بخواهد می‌گوید ما غیردولتی هستیم و پشت فیفا پنهان می‌شود، اما هر زمانی هم که مشکلی پیش می‌آید می‌گوید به ما دستور دادند. مگر نمی‌گویند مستقل هستیم پس چطور برخی مواقع که منافع یکسری از مدیران به خطر می‌افتد پشت فیفا پنهان می‌شوند؟! آقای فدراسیون! چه کسی به شما تکلیف کرده است که لیگ برگزار شود؟! باید کسی در سازمان لیگ باشد که بتواند درآمدزایی کند. این درآمدها برای فوتبال کم است. کجا این پول‌ها را هزینه می‌کنند؟ هزینه‌ها را ما انجام می‌دهیم، اما آقایان هر طور دوست دارند درآمدها را خرج می‌کنند.

وی در مورد اینکه تاکنون چقدر از سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی دریافت کرده‌اند، یادآور شد: آقای حدادیان مالک باشگاه نساجی حرف خوبی می‌زد. او می‌گفت 300 میلیون به ما پول می‌دهند، اما 400 میلیون بابت فحش‌ها از ما می‌گیرند! البته از ما بیشتر می‌گیرند. آیا این عدالت فوتبال است؟‌ من از بازی دوم لیگ فهمیدم امسال لیگ ما به کجا می‌رود! خودشان می‌دانند چه اتفاقاتی در فوتبال می‌افتد. هواداران ما دنبال حیثیت فوتبال هستند نه جام فلزی. من پست‌ها را در فضای مجازی هم خواندم. اکثراً نوشته بودند مدیران باشگاه به ما قول بدهند تا تیم را حفظ کنند و اگر به لیگ پایین‌تر هم افتادیم از تیم حمایت می‌کنیم. من حرفم را می‌زنم، اما به من می‌گویند تو را به کمیته انضباطی می‌برند. ببرند چه اتفاقی می‌افتد؟ شما جام را از دست ما گرفتید چه اتفاقی افتاد؟! اصلاً ما را به یک دسته پایین‌تر بیندازند. چه اتفاقی می‌افتد؟ از فردا هم می‌دانم من را می‌کوبند. مثلاً یک نفر در رسانه ملی می‌گفت چرا کارخانه را تعطیل نمی‌کنند. اولاً یک ماه و نیم کارخانه ما تعطیل بود. دوماً مگر در کارخانه کشتی می‌گیرند یا زد و خورد می‌کنند؟ هواپیمایی ما هم سه چهار ماه است که خوابیده. چرا کارخانه را با فوتبال مقایسه می‌کنیم؟ این چه سوادی است؟!

لیگ برتر باشگاه تراکتور مالک زنوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر