کد خبر: 918368 A

مهدی رجب زاده:

بازیکن سابق ذوب آهن از برگزاری دوباره لیگ برتر ابراز خوشنودی می‌کند.

به گزارش ایلنا،مهدی رجب زاده بازیکن سابق ذوب آهن از برگزاری دوباره لیگ برتر خوشحال است چون معتقد است مردم سرگرمی خاصی ندارند و در این شرایط فوتبال می‌تواند شور و نشاط به جامعه بدهد و در پاسخ به کسانی که می‌گویند جان فوتبالیست‌ها در خطر است هم می‌گوید الان تمام مردم در معرض خطر هستند و وقتی از فوتبالیست‌ها تست کرونا می‌گیرند دیگر مشکلی نیست و می‌توانند بازی‌ها را برگزار کنند.

در مورد برگزاری لیگ چه نظری دارید؟

من که از این موضوع خوشحالم و خدا را شکر که بازیها برگزار می‌شود. دلخوشی مردم به فوتبال است و خود ما هم از این شرایط خسته شده‌ایم چون نه بازی است و نه هیجانی و نه می‌توانیم فوتبال ببینیم. درست است که کرونا هست اما قرار شده همه تیم‌ها مسائل بهداشتی را رعایت کنند. به هر حال با این اوضاع اقتصادی اتفاق خوبی است و من از برگزاری مجدد لیگ خوشحال هستم.

چرا یک سری از تیم‌ها تلاش می‌کنند که بازیها برگزار نشود؟

فکر کنم هر کسی به فکر خودش است. الان شرایطی پیش آمده که هر کسی منافع خودش را در نظر می‌گیرد و طبیعی هم هست. شاید برخی از تیم‌ها بحث پرداختی به بازیکنان و مربیان را دارند و یک سری از تیم‌ها هم در آستانه سقوط هستند و برخی از تیم‌ها هم از کسب سهمیه و قهرمانی دور هستند همه مسائل را در نظر گرفته‌اند و اینگونه می‌گویند. برخی‌ها سلامتی را بهانه کرده‌اند چون منافع خودشان در خطر بود و به نفع آنها بود که لیگ برگزار نشود.

الان هم همان عده می‌گویند اگر جان فوتبالیست‌ها به خطر بیفتد چه کسی جوابگو است. در این رابطه چه نظری دارید؟

ما الان در شرایطی زندگی می‌کنیم که همه در معرض خطر هستند. مگر در جامعه همه مردم تمام مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند؟ مگر مشکل فقط فوتبال است؟ مگر فوتبالیست‌ها فقط در زمین فوتبال هستند و در جامعه نیستند؟ ضمن اینکه از تمام تیم‌ها تست کرونا می‌گیرند و مشکلی ندارد. الان لیگ آلمان شروع شده و بقیه هم در حال شروع کردن هستند. الان همه اقشار جامعه درگیر هستند و بگوییم اگر فوتبالیست مریض شود چه می‌شود؟ در اجتماع که خطر بیشتری دارد. وقتی این همه مشکل در صنف‌های مختلف داریم غیر طبیعی است که فوتبال را برگزار نکنیم.

این عده طوری صحبت می‌کنند که انگار خون فوتبالیست‌ها رنگین تر از بقیه اقشار جامعه است. اینطور نیست؟

فکر می‌کنم روی بحث فوتبال هیجان دارند. اگر بازیها با حضور تماشاگران بود خیلی خطرناک می‌شد اما الان که بدون تماشاگر است. الان هر کسی در دنیا در معرض خطر است و فوتبالیست که فقط در زمین نیست و بیرون می‌روند و در جامعه تردد دارند. متاسفانه وارد یک مسائلی شدیم که اصلا نباید مطرح می‌شد.

لیگ بدون تماشاگر خواهد بود و با توجه به اینکه در بازیها وقفه افتاده فکر نمی‌کنید سطح فنی بازیها پایین بیاید؟

صد در صد روی کیفیت بازیها تاثیر دارد اما برای همه دنیا این شرایط هست و دارند آرام آرام برگزار می‌کنند. چیزی که مد نظر فیفا است اینکه بازیها باید تمام شود چون همه چیز به هم می‌ریزد و بلبشو می‌شود و نمی‌شود تصمیم درست گرفت. یک سری تیم‌ها ضرر می‌کنند و نمی‌شود تصمیم درست گرفت که همه نفع ببرند. بهترین کار برگزاری لیگ است. شاید کیفیت بازیها افت کند اما نهایتا لیگ تمام می‌شود و بهترین تصمیم برگزاری بازیها است. شاید بحث مصدومیت و آسیب دیدگی بازیکنان هم باشد اما وقتی همه کشورها لیگ شان را برگزار می‌کنند ما هم باید برگزار کنیم.

مهدی تاج به تازگی اعلام کرده که ویلموتس سر ما کلاه گذاشت. در این رابطه چه نظری دارید؟

اگر هر فردی در هر معامله‌ای و چارت اداری که وارد می‌شود و کلاه سرش می‌رود ایراد از خودش است چون وقتی کاری را می‌خواهیم انجام دهیم با آگاهی کامل و علم آن باید جلو برویم. وقتی می‌گوییم کلاه سرمان رفته یعنی علم و آگاهی آن را نداشتیم و ایراد از خودمان است و ویلموتس مقصر نبوده است.

البته تاج وقتی با ویلموتس قرارداد بست گفت ایشان نجیب ترین آدمی است که تا حالا دیده است. این صحبت تاج را با حرف جدیدی که زده چطور تحلیل می‌کنید؟

این شرایط‌ها زیاد پیش می‌آید. وقتی قرارداد می‌بندند همه چیز گل و بلبل است و وقتی اصطکاک و مشکل به وجود بیاید این حرفها شکل می‌گیرد. حرفهایی که مطرح می‌شده طبیعی است و همه جا هم هست و در کشور ما بیشتر است و بعد مشکل به وجود می‌آید. طرفین شناخت اولیه از هم ندارند و با دید مثبت می‌آیند اما در ادامه مشکلات به وجود می‌آید و این مشکلات به خاطر عدم شناخت است. الان هم کلاه سر تاج نرفته بلکه کلاه سر مملکت ما رفته و تاج نماینده مملکت بود و باید علم و آگاهی می‌داشت. الان مسولان رده بالای مملکت که نقش نظارتی دارند باید پیگیر این مسائل شوند اما از نظر اینکه کلاه سرمان رفته ما باید آگاهی می‌داشتیم و چشم گوشمان باز می‌بود تا چنین کلاه گشادی سرمان نرود.

 

ذوب اهن اصفهان مهدی رجب زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر