کد خبر: 917765 A

گرمای توپ و تور ادامه دارد

کرونا امسال کاری کرد که خماری ناشی از تعطیلی مقطعی فوتبال در تابستان ناپدید شود و فوتبالدوستان امیدوار به تماشای دوباره ستاره‌های خود در قالب تیم‌های باشگاهی‌ و رقابت‌ها باشند.

به گزارش ایلنا،تابستان شاید برای بچه محصل‌ها فصل ایده‌آلی باشد، اما روزهای گرم تموز هیچ‌وقت محبوب هواداران تیفوسی فوتبال نبوده است. طبق یک تقویم بین‌المللی که سال‌هاست در اغلب نقاط جهان و از جمله در ایران اجرا می‌شود، مسابقات هر فصل فوتبالی از اواسط یا اواخر تابستان آغاز می‌شود و تا اواسط بهار سال بعد به طول می‌انجامد. این یعنی معمولا خرداد و تیر و مرداد یا فوتبال نداریم یا خیلی کم داریم.

امسال اما کرونا کاری کرد که این خماری به شکل غیرمنتظره سه ماه جلوتر بیاید و از اسفند شروع شود. روزهای سختی بر همه مردم جهان گذشت و هنوز هم کم‌وبیش می‌گذرد؛ از مردمی که یا بیمار شدند یا در غم بیماری و درگذشت عزیزان‌شان بودند تا کاسبانی که دچار لطمه شدید اقتصادی و بلکه معیشتی شدند. این غم اما برای هواداران فوتبال بیشتر هم بود؛ چون دیگر آن پناهگاه روانی همیشگی و اسباب سرگرمی و هیجان را هم با خود نداشتند. مسابقات تعطیل بود و کسی هم نمی‌دانست از کی دنبال خواهد شد.

حالا اما لیگ‌های دنیا یکی، یکی دارند برمی‌گردند و این قاعده شامل ایران هم شده است. طبق اطلاعیه رسمی ستاد ملی بارزه با کرونا، از سرگیری مسابقات لیگ برتر از 22 خرداد بلامانع است و به این ترتیب بعد از کلی کسالت، ملالت، کشمکش و انتظار، بالاخره می‌توانیم فوتبال ببینیم. گرچه برگزاری مسابقات در استادیوم‌های خالی و با قوانینی مثل پنج تعویض کمی نامانوس به نظر می‌رسد، اما همین هم به واقع غنیمت است.

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد از حالا به بعد در ایران ابتدا لیگ نوزدهم به شکل فشرده دنبال می‌شود، بعد نوبت جام حذفی است و از میانه‌های مرداد هم تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان به مصاف رقبا خواهند رفت. به نظر می‌رسد یک کورس فشرده برای فوتبال دیدن تا پایان مرداد، انتقامی تمام عیار و تاریخی از همه تابستان‌های پر از رخوت باشد. همزمان در اروپا هم لیگ‌های آلمان، اسپانیا و ایتالیا در تمام روزهای هفته و به صورت فشرده برگزار خواهد شد تا نوبت به لیگ قهرمانان این قاره برسد. از این بهتر می‌خواستید؟

 

 

 

ویروس کرونا لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر