کد خبر: 917744 A

بازی‌ها برگزار نشود قهرمان اعلام کردن پرسپولیس عادلانه نیست

پیشکسوت استقلال معتقد است اگر لیگ برگزار شود بازیکنان تیم آبی پوش پایتخت باید امیدوارانه و با انگیزه بالا بازی‌ها را دنبال کنند.

به گزارش ایلنا، سهراب بختیاری زاده پیشکسوت استقلال معتقد است اگر لیگ برگزار شود بازیکنان تیم آبی پوش پایتخت باید امیدوارانه و با انگیزه بالا بازی‌ها را دنبال کنند چون استقلال هم به اندازه پرسپولیس شانس قهرمانی دارد پس شاگردان فرهاد مجیدی نباید نا امید شوند و تا آخرین بازی برای کسب عنوان قهرمانی بجنگند.

قرار است بازی‌های لیگ برتر برگزار شود. در این رابطه چه نظری دارید؟

خوب است، اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود و کسی بیمار نشود برگزاری بازیها خوب است. بازیها بدون تماشاگر است و برگزار شود تا عناوین قهرمانی و کسب سهمیه آسیا مشخص شود و به نظر من کارخوبی است. نمی شود لیگ را برگزار نکنی و قهرمان را انتخاب کنی حتی اگر تیمی مثل پرسپولیس باشد که 10 امتیاز هم از تیم های دیگر بالاتر است چون هنوز 9 بازی دیگر باقی مانده و اتفاقات زیادی می افتد. خیلی خوشحالم که لیگ برگزار می شود و قهرمان و تیم های آسیایی و تیم های سقوط کننده مشخص می شوند.

چرا یک سری از تیم ها هنوز هم تلاش می کنند که بازیها برگزار نشود؟

به هر حال نظر شخصی خودشان است و تحت تاثیر شرایط باشگاه شان چنین نظری دارند. این کارشان هم منطقی است چون شرایط باشگاه خودشان را می بینند و دوست دارند بهترین اتفاق بیفتد. آنها دنبال منافع باشگاه خودشان هستند اما خیلی خوب است لیگ را با رعایت کامل توصیه های پزشکی برگزار کنیم و تلفات ندهیم و در کنارش قهرمان هم مشخص شود. اگر قرار است لیگ به هر دلیلی برگزار نشود منطقی نیست که پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند.

چرا؟ به هر حال هر لیگی نیاز به یک قهرمان دارد. اینطور نیست؟

واقعا نمی دانم. نمی توانم یک چیزی را بگویم که استدلال درستی نداشته باشد. سازمان لیگ وقتی لیگ را برگزار می کند باید آمادگی هر اتفاقی را داشته باشد و بر اساس آن سیاست گذاری می کنند تا لیگ شروع و به پایان برسد. بهترین کسی هم که می تواند راجع به این مسائل نظر بدهد کسانی هستند که مسول برگزاری لیگ هستند. وقتی هنوز 9 بازی یعنی 27 امتیاز دیگر باقی مانده یعنی هر اتفاقی می تواند رخ بدهد و بارها و بارها دیده ایم که قهرمان لحظه آخر مشخص شده است. اینکه بگویند پرسپولیس 10 امتیاز بالاتر است و اگر لیگ برگزار نشود باید قهرمان اعلام شود عدالت نیست. اینکه عده ای تلاش کنند که لیگ برگزار نشود هم درست نیست و باید تلاش کنیم که این 9 تا بازی برگزار شود و برگزار هم می شود، چرا نشود؟ کشورهای دیگر دارند بدون تماشاگر بازیها را برگزار می کنند.

کرونا چه درسی به فوتبال داد؟

مساله کرونا دارد ما را برای فصل های بعدی فوتبال هوشیار می کند چون در این مدت مشخص شد که فوتبال چقدر مهم است و نتایج فوتبال چقدر اهمیت دارد و در سالهای بعد به فوتبال بیشتر احترام بگذاریم و برگزاری بازیهای فوتبال حرفه ای تر 

باشد چون بدون فوتبال زندگی کردن خیلی سخت است. وقتی فوتبال اینقدر شادابی و نشاط به مردم و جامعه می دهد به فوتبال بیشتر احترام بگذاریم. الان تمام بزرگان فوتبال در حال مشورت هستند تا بازیها چطور برگزار شود. متاسفانه چند سال لیگ مان را باری به هر جهت برگزار کردیم و فصل های آینده باید بابرنامه تر و حرفه ای تر و اصولی تر به فوتبال نگاه کنیم.

کرونا چه لطمه ای به فوتبال زد؟

طبیعتا در این شرایط کار خیلی سخت شده است.  تیم هایی که بخواهند دوباره به شرایط بازی برگردند بازیکنان و تیم ها کیفیت لازم را ندارند. اتفاق خوب این است که چطور برنامه ریزی کنیم و تیم ها در سالهای بعد امکانات بهتر و حرفه ای تری داشته باشند و تیمداری در کشورمان اصولی تر باشد. اینها تبعات و تاثیرات کرونا است تا سالهای بعد حرفه ای تر و قوی تر بازیها را برگزار کنیم.

اگر لیگ برگزار شود استقلال چقدر شانس قهرمانی دارد؟

استقلال نباید فکر کند که کار تمام است. پرسپولیس اگر 10 امتیاز بالاتر است به همان اندازه فشار روی آنها بیشتر است که چطور این فاصله را حفظ کنند و این فاصله به استقلال هم انگیزه می دهد که چطور آن را جبران کند. استقلالی ها با تمام وجود و امیدوارانه بازی کنند چون استقلال و سپاهان هم به اندازه پرسپولیس شانس قهرمانی دارند.

اما پرسپولیس 10 امتیاز بالاتر است و واقعا استقلال به اندازه پرسپولیس شانس قهرمانی دارد؟

بله، اختلاف هست اما هر چه اختلاف بیشتر باشد فشار روانی هم بیشتر است تا آن را حفظ کنی. همین که الان همه پرسپولیس را قهرمان می دانند فشار روانی روی آنها بیشتر و استقلال می تواند امیدوارانه بازی کند تا جبران کند. ممکن است پرسپولیس غفلت کند و استقلال نباید این شانس را از دست بدهد و با تمام وجود و با امید بالا بازی کنند تا به قهرمانی برسند.

استقلال سهراب بختیاری زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر