کد خبر: 917509 A

مگر می‌شود از کنار موضوع بزرگی همچون قرارداد ویلموتس که حتی از دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال نیز پنهان نگاه داشته شده است بی‌تفاوت گذشت؟

به گزارش ایلنا، سرانجام پس از کش و قوس فراوان و گمانه‌زنی‌های مختلف فدراسیون فوتبال تصمیم  به برگزاری هفته‌های پایانی لیگ بدون حضور تماشاگران گرفت. بر این اساس طبق برنامه اعلام شده، مسابقات لیگ برتر از ۲۹ خرداد ماه با انجام دیدار معوقه استقلال - فولاد  از سر گرفته خواهد شد.

این در حالیست که خطر ابتلا به ویروس کرونا همچنان وجود داشته و سایه شوم این بیماری کماکان بر سر دنیا سنگینی می‌کند.

اتخاذ چنین تصمیم مهمی از سوی فدراسیونی که با حواشی مختلف دست و پنجه نرم می‌کند شاید به آن خاطر باشد که اذعان عمومی را از مباحث  داغ پیرامونی و گاف‌های اساسی این متولی اصلی اداره پر طرفدار‌ترین رشته ورزشی کشور دور سازند. مسائلی همچون قرارداد وحشتناک ویلموتس، درخواست غرامت شش میلیون یورویی این مربی بلژیکی و مصاحبه های متعدد و جنجالی داوران و دست اندرکاران گذشته و حال فوتبال در خصوص فساد، تبانی و زد و بند‌های مافیایی و دلالی که شاید با آغاز دوباره لیگ و داغ شدن کری‌های رایج بین هواداران تیم@ها فشار رسانه‌ای و مردم از فدراسیون سراسر اشکال فوتبال برداشته شود.

از طرفی باشگاه‌ها هم مواضعی دوگانه با ادامه لیگ دارند که این را بارها و بارها از طریق منابع رسمی و غیر رسمی مطرح کرده‌اند. تقریباً بجز پرسپولیس که به پشتوانه ده امتیاز برتری نسبت به تیم دوم، بی‌صبرانه انتظار پوکر قهرمانی را می‌کشد، تقریباً سایر تیم‌ها تمایل چندانی به از سر گیری رقابت‌ها ندارند و بهترین گزینه برای آنها لغو کامل بازیها بدون معرفی قهرمان است. آنها جان بازیکنان و دست‌اندرکاران را بهانه کرده‌اند در حالیکه سرخپوشان پایتخت حاضر به فرصت سوزی و از دست دادن جام نیستند. جالب اینکه از این تقابل عجیب بین جام و جان بیشترین بهره را فدراسیون نشینان برده و بازی مغلوبه خود یا سرمربی سابق را برای مدتی با به جان هم انداختن باشگاه‌ها و طرفدارانشان از نظر فوتبالی‌‌ها دور نگه خواهند داشت  بلکه با فرمول قدیمی ماست مالی مشمول مرور زمانش کرده و به کلی از ذهن ها خارج کنند.

اینکه در اجرای چنین سناریوی شومی موفق خواهند شد یا خیر باید منتظر ماند و نتیجه کار را دید اما مگر می‌شود از کنار موضوع بزرگی همچون قرارداد ویلموتس که  حتی از دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال نیز پنهان نگاه داشته شده است بی‌تفاوت گذشت؟! آیا مراجع قضایی و نظارتی همچنان در قبال چنین ترکمانچای بی‌شرمانه و رذیلانه‌ای که دهها و بلکه صدها میلیارد تومان از بیت المال را ملعبه دست سود جویان و منفعت طلبان کرد مواضعی منفعلانه خواهند داشت؟

دلمان لک زده برای یک محاکمه بزرگ و بگیر و ببندی تمام عیار! برای حذف کامل عناصر فاسد و مافیایی فوتبال. برای به زیر کشیدن آنها که از نردبان فوتبال بالا رفته و مال اندوزی کردند اما خود فوتبال را به قهقرا برده و به نابودی کشاندند.

ما منتظریم آقای رئیسی!

 

 

سید مهدی فاطمی

تیم ملی ایران مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر