کد خبر: 916093 A

در شهر سفید یا هر طرحی فقط لیگ را ادامه دهند

جلالی در خصوص تعطیلی لیگ هم می‌گوید برگزار نشدن ضربه‌اش از ادامه دادن خیلی بیشتر است و فوتبال بیشتر متضرر می‌شود.

به گزارش ایلنا، یکی از طرح‌هایی که طی روزهای گذشته در محافل فوتبال برای ادامه برگزاری لیگ برتر مطرح‌شده است بازی در شهرهای سفید است. مجید جلالی می‌گوید عدم برگزاری لیگ ضرر بدی  به فوتبال خواهد زد. فدراسیون و مسئولان باید یک راهکار پیدا کنند تا 9 هفته باقیمانده برگزار شود و هرچقدر دیرتر باشد به لیگ بعد هر ضربه خواهدزد.

 یکی از طرح‌هایی که برای ادامه فوتبال مطرح‌شده بازی در شهرهای سفید است نظر شما چیست؟

این طرح هم می‌تواند مفید باشد. من کلاً عقیده دارم مسابقات باید ادامه پیدا کند، حالا تحت عنوان هر گزینه‌ای که می‌خواهد باشد. الآن شما هر تصمیمی بگیرید معلوم نیست برای حرکت بعدی چه تصمیمی می‌خواهید بگیرید. به‌هرحال باید مسابقات انجام شود بازهم تأکید می‌کنم تحت هر روشی و بهتر است سریع‌تر انجام شود، چون هرچقدر طول بکشد و دیرتر انجام شود لیگ بعدی را تحت تأثیر قرارمی دهد و به‌سلامت همه لطمه می‌زند.

البته کسانی که طرح بازی در شهرهای سفید را داده‌اند می‌گویند بازی‌ها به‌صورت متمرکز باشد؟

انجام بازی‌ها به‌صورت متمرکز خیلی سخت است. شما باید طی 45 روز تا یک ماه و نیم بازی‌ها را در یک شهر برگزار کنید آن‌هم با حضور 16 تیم ! تنها فقط بازی کردن نیست، شما باید 16 تیم را اسکان دهید و آن 16 تیم باید هرروز تمرین کنند. خلی مشکل است. البته اگر بگویند فقط بیایید بازی کنید و بروید دوباره شهر خودتان که آن‌هم یک مشکل دیگر دارد.  من فکر می‌کنم باید یک طرح بهتر پیدا کنند.

الآن کره جنوبی لیگش را شروع کرده و دوهفته از برگزاری آن می‌گذرد آلمان‌هم قرار است از هفته آینده شروع کند. به نظر شما ما می‌توانیم برای برگزاری خوب از آن‌ها الگوبرداری کنیم؟

هر کشوری شرایط خاص خودش را دارد. ما نمی‌توانیم از کره جنوبی  یا آلمان الگوبرداری کنیم. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید شرایط کشور را بررسی کنند و بعد بر اساس شرایطی که داریم برای مسابقات برنامه‌ریزی کنند. برای همین عقیده دارم نمی‌توانیم شرایط کره و یا آلمان را در ایران لحاظ کنیم. زیرساخت آن‌ها با ما خیلی متفاوت است.

درصورتی‌که رأی به ادامه لیگ داده نشد آیا می‌توان قهرمان را اعلام کرد؟

ببینید این موضوع خیلی بداست. وقتی لیگ ادامه پیدا نکند شما باید قهرمان و تیم‌هایی که باید به آسیا بروند و نیز تیم‌های سقوط‌کننده و صعودکننده را مشخص کنید. برای این کار باید یک مکانیزم داشته باشید که صدای هیچ تیمی درنیاید. شما نمی‌توانید لیگ را پایان شده تلقی کنید و به قولی همه‌چیز را به حال خود رها کنید و بروید و هیچ‌چیزی هم مشخص نباشد. این به فوتبال ما ضربه سنگینی خواهد زد.

یعنی مخالف تعطیلی لیگ هستید؟

بله مخالف هستم. من می‌گویم هر کاری می‌کنید، انجام دهید اما لیگ را تعطیل نکنید. به هر طریق و هر روشی و هر برنامه‌ای 9 بازی باقیمانده برگزار شود، چون در صورت تعطیلی ضررش چندین برابر و غیرقابل‌جبران خواهد بود.

وزارت ورزش جذب بازیکن خارجی را برای  پرسپولیس و استقلال  ممنوع کرد تا این‌گونه با فساد و دلالی مقابله کرده باشد فکر می‌کنید این راه درست است ؟

این موضوع کهنه است. متأسفانه این موضوع آسیب‌شناسی شد ولی در ادامه ترمیم نشد. حالا هرز گاهی که به مشکل می‌خورند میایند و به حرفی می‌زنند و یک کار سطحی انجام می‌دهند که این چاره کار نیست .

یعنی شما هم‌عقیده دارید وزارت ورزش صورت‌مسئله را پاک‌کرده تا با فساد مبارزه کند ؟

ببینید من می‌گویم این راهش نیست. بارها ما به این موضوع پرداخته‌ایم. پرداختن به این موضوع کاری عبث و بیهوده است. اصل جریان چیز دیگری است و راه مقابله با آن این نیست . فساد جای دیگر است و باید  همان‌جا با آن مبارزه کرد نه ورود بازیکن را ممنوع کرد. بازهم تأکید می‌کنم مبارزه با فساد به کنکاش بیشتری نیاز دارد و حتی در سال 90تا 91 خیلی بر روی این موضوع بحث و کار شد اما بعد نیمه‌کاره رها شد.

مجید جلالی گل گهر سیرجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر