کد خبر: 914320 A

با وجود قطعی شدن برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ برتر از دهه سوم خرداد، مشکلات انجام بازی‌ها همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با کاهش شیوع ویروس کرونا و روند نزولی نمودار ابتلا به این بیماری در کشور، فعالیت‌های مختلف با بررسی شرایط و اتخاذ تدابیر لازم از سر گرفته شدند و در این میان بحث بر سر شروع دوباره فعالیت‌های ورزشی هم در روزهای اخیر مطرح بود تا اینکه صبح امروز رئیس جمهور روحانی برگزاری تمرینات و رقابت‌ها را پس از عید فطر (4-5 خرداد) بلا مانع اعلام کرد و به دنبال آن خبر رسید که تمرینات تیم‌های لیگ برتر فوتبال از آن تاریخ شروع و از 22 خرداد مسابقات از سر گرفته خواهد شد.

در این میان و  با توجه به قطعی شدن برگزاری ادامه رقابت‌ها، صحبت‌های ضد و نقیضی از مسئولان مختلف مرتبط با شروع مجدد رقابت‌ها مطرح شده که اگر عملی شوند مشکلاتی اساسی برای برگزاری مسابقات ایفا خواهند کرد.

روز قبل بود که سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات اعلام کرد در صورت شروع مجدد مسابقات، امکان برگزاری رقابت‌ها تنها در شهرهای سفید امکان پذیر بوده و میزبانی شهرهای قرمز به شهرهای بی‌طرف برده می‌شود. اتفاقی که عملی شدنش با توجه به اینکه امتیاز میزبانی را از تیم‌ها می‌گیرد، مشکل به نظر می‌رسد.

در این میان نکته قابل توجه اینجاست که اکثر شهرهای بزرگ در حال حاضر در وضعیت قرمز هستند و بعید هم به نظر می‌رسد تا 25 روز آینده که زمان شروع رقابت‌هاست این وضعیت تغییر پیدا کند.

شهرهایی مثل تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و اهواز که نمایندگان زیادی در لیگ برتر دارند در وضعیت قرمز هستند و اگر قرار باشد میزبانی آنها به زمین بی طرف منتقل شود ادامه رقابت‌ها به دردسر میافتد.

در این میان به نظر می‌رسد برگزاری بازی‌ها به شکل متمرکز بار دیگر مطرح شود و باید دید مسئولان سازمان لیگ چه تدبیری برای این موضوع می‌اندیشدند.

استقلال پرسپولیس ذوب آهن سایپا تراکتور سپاهان پیکان ماشین سازی شهر خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر