سرخط خبرها:
کد خبر: 911290 A

اگر تمام خارجی‌های استقلال حفظ شوند

مدیران باشگاه استقلال فقط روی حفظ شیخ دیاباته تأکیددارند و چندان با حفظ میلیچ و ادامه همکاری با دستیار خارجی مجیدی موافق نیستند.

به گزارش ایلنا،باشگاه استقلال برای فصل آینده با 2 بازیکن خارجی‌اش قرارداد. هرویه میلیچ و شیخ دیاباته که ارزش قرارداد آن‌ها برای هر فصل به ترتیب حدود 200 هزار و 450 هزار دلار است. دستمزد نبوشا لکیچ دستیار صربستانی فرها مجیدی هم ماهیانه 3600 دلار است که برای یک‌فصل حدود 32 هزار دلار می‌شود.

به‌این‌ترتیب اگر آبی پوشان برای فصل آینده هر3 بازیکن و مربی خارجی خودش را هم حفظ کند روی‌هم دستمزد آن‌ها روی‌هم به 700هزار دلار هم نمی‌رسد و حدود 686 هزار می‌شود.این رقم با نرخ دلار 15800 تومان به 10 میلیارد و 838 میلیون تومان می‌رسد. این مبلغ آن‌ها برای یک‌فصل آن‌قدر زیاد نیست که باشگاه در تأمین نقدینگی آن با مشکل خاصی مواجه شود.تقریباً 77 هزار یا یک میلیارد دویست میلیون تومان(با نرخ دلار 15800 تومان) برای هرماه که البته با اوضاع‌واحوال آبی‌ها همین مقدار هم (البته دلار افزایش قیمت نداشته باشد) کار ساده‌ای نیست.

تأمین این مبلغ با گرفتن سهمیه آسیایی و موفقیت در این رقابت‌ها تا حدود زیادی جبران می‌شود و برخلاف سال‌های گذشته میلیاردها تومان صرف خرید خارجی‌هایی که اغلب آن‌ها هم بی‌کیفیت بودند نخواهد شد.هرچند شنیده می‌شود مدیران باشگاه استقلال فقط روی حفظ شیخ دیاباته تأکیددارند و چندان با حفظ میلیچ و ادامه همکاری با دستیار خارجی مجیدی موافق نیستند.

 

باشگاه استقلال شیخ دیاباته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر