کد خبر: 895013 A

مربیان نباید رنگی فکر کنند

مدیرعامل سابق پرسپولیس اعتراف کرد که در زمان حضورش در این تیم به امیر قلعه‌نویی پیشنهاد سرمربیگری این تیم را داده است.

به گزارش ایلنا، محمد رویانیان مدیرعامل سابق پرسپولیس اعتراف کرد که در زمان حضورش در این تیم به امیر قلعه‌نویی پیشنهاد سرمربیگری این تیم را داده است مساله‌ای که خود قلعه‌نویی هم در مصاحبه‌هایش به آن اشاره کرده است. با وی در خصوص این اتفاق و همچنین شرایط پرسپولیس و رفتن انصاری فر از این تیم به صحبت پرداختیم.

امیر قلعه نویی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که در زمان مدیریت شما در پرسپولیس به وی پیشنهاد کار داده‌اید؟

ما پیشنهاد رسمی به وی نداده بودیم پیشنهادی که بنشینیم و مذاکره کنیم نبود اما با او صحبت کردم و به او گفتم به پرسپولیس می‌آیی و با توجه به جوی که دارد می‌توانی اینجا کار کنی. او در آن موقع از استقلال رفته بود به او گفتم از نظر فضا مشکلی برای حضور در پرسپولیس ندارید.

پاسخ ایشان چه بود؟

من معتقدم مربیان نباید رنگی باشند بلکه باید حرفه‌ای کار کنند و مانند مربیان تراز اول دنیا به پیشنهاداتی که به آنها می‌شود فکر کنند ممکن است یک مربی چند سال در یک تیم تراز اول دینا مربیگری کند و بعد برود در تیم رقیب هم کار کند به خاطر همین مساله است که رشد می‌کند آن موقع تفکر من هم همین بود کری‌خوانی‌های بین استقلال و پرسپولیس هم شکسته شده بود ما آن موقع بهترین بازیکنان را گرفته بودیم و فضا هم عوض شده بود.

حتی ایشان گفته شما به استقلال کمک مالی هم کردید؟

700 میلیون کمک مالی به استقلال کردم قلعه‌نویی به همراه علی امیری و علی فتح‌اله زاده به دفتر باشگاه پرسپولیس آمدند و گفتند ما در شرایط بدی هستیم هیچ پولی نداریم یک کمکی به ما بکنید به صورت قرض الحسنه ما هم این کار را انجام دادیم شاید جالب است بدانید که نصف این مبلغ را دادم و با گذشت چند سال هنوز مابقی را تسویه نکردند.

انصاری فر هم از مدیرعاملی پرسپولیس استعفا داد دراین باره چه نظری دارید؟

پرسپولیس در شرایط خوبی قرار دارد تیمی که با 10 امتیاز در صدر  جدول قرار دارد و هیچ کس انتظار ندارد چنین اتفاقاتی برایش بیفتد. باید داخل خودش هم این مساله را حل می‌کردند. خوب نیست برای تیمی که در آستانه قهرمانی قرار دارد این اتفاقات پیش بیاید باید آن را درون خانوادگی حل می‌کردند. این تیم بعد از سال‌ها یحیی گل محمدی را به تیم بازگردانده و باید تیم را از مشکلات حاشیه‌ای دور کرد. فکر می‌کنم این اختلاف‌ها کام پرسپولیس را تلخ کرده است. 

شایعه شده مسابقات لیگ شاید منحل شود؟

بحث کرونا خیلی مهم است و مساله امنیت جانی بازیکنان و مربیان و افراد دخیل باید مهم باشد برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اگر چنین تصمیمی گرفته شود صد در صد منطقی است بخصوص اینکه در لیگ‌های مهم اروپایی هم این اتفاق افتاده است. 

دوست شما فتح اله زاده هم از استقلال رفت؟

من با ایشان تلفنی صحبت کردم ایشان بعد از یک مدت طوفانی آمده و سریع رفت. ایشان یا نباید می‌آمد یا اگر هم آمده باید می‌ماند. کاش ایشان در استقلال می‌ماند دو تا کری باهم می‌خواندیم.

 

پرسپولیس امیر قلعه‌نویی محمد رویانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر