کد خبر: 894922 A

آسیب‌های جسمی و روحی در انتظار بازیکنان؛

از سرگیری رقابت‌های فوتبال با گذشت بیش از یک ماه تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا می‌تواند سلامت بازیکنان را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار بدهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران طبق آخرین اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا حداقل تا پایان فروردین‌ماه به حالت تعلیق در آمده است و فوتبالیست‌ها تا زمان فرا رسیدن ماه اردیبهشت بیش از یک ماه از تمرینات گروهی دور خواهند بود؛ نکته‌ای که به طور مشخص روی فیزیک ورزشکاران تاثیر گذار است.

دکتر مصطفی اکبری متخصص آسیب ورزشی و عضو هیات علمی دانشگاه درخصوص اینکه با وجود از سرگیری مسابقات وضعیت سلامت بدن بازیکنان به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت: طولانی شدن لیگ برتر فوتبال‌ می‌تواند آسیب های زیادی به جسم و روح ورزشکاران وارد کند. از نظر علمی نباید بدن ورزشکار را حدود ۱۲ تا ۱۴ ماه در شرایط مسابقه و آمادگی نگه داشت و باعث فرسودگی جسمی شدید خواهد شد. ضمن اینکه خود بحث کرونا مشخص نیست تا چه زمان دقیقا وجود خواهد داشت. 

اکبری نساجی

او ادامه داد: این مسائل در کنار هم باعث آسیب دیدگی ورزشکاران ما خواهد شد که سرمایه‌های ورزش کشور هستند و نباید آینده آنها را فدا کنیم. هیچ تیمی در این شرایط دوست ندارد ورزشکار ارزشمند خود را خدای ناکرده با مشکل کرونا و یا حتی پارگی رباط از دست بدهد. این شرایط امروزی یک استثنا در تاریخ بوده و قطعا همه باشگاه‌ها از یک تصمیم قوی برای حفظ سلامت ورزشکاران پشتیبانی خواهند کرد

پزشک تیم نساجی مازندران با 35 سال سابقه ورزشی همچنین بیان کرد: مستندات علمی نشان می‌دهد که هم سیستم ایمنی بدن و توان ورزشی در اواخر فصل ورزشی ضعیف تر شده لذا مستعد بیماری‌های واگیر و هم آسیب دیدگی‌های شدید خواهند بود. لذا اقدام شجاعانه اعلام پایان مسابقات و رفتن ورزشکاران به دوران ریکاوری پایان فصل و سپس  آمادگی و برنامه ریزی  برای مسابقات سال بعد بهترین گزینه می‌تواند باشد.

کرونا نساجی مازندران ویروس کرونا دکتر مصطفی اکبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر