کد خبر: 891315 A

نود ارومیه؛ قطب والیبال، در فوتبال آقایی می‌کند

وحید بیاتلو به وعده‌ای که پس از باخت 4-0 در ارومیه مقابل گل گهر داشت، عمل کرد و بعد از حفظ نود ارومیه را فصل گذشته، اکنون یکی از مدعیان صعود هم محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پس از کش و قوس‌های فراوان و پیشنهاد دستیار اولی برای وحید بیاتلو در لیگ برتر، وی با درخواست مجدد هواداران تیم نود، به ارومیه رفت و قرارداد خود را به مدت یک فصل دیگر نیز با زردپوشان تمدید کرد. سرمربی بادانش و زنجانی نود که دو زبان انگلیسی و آلمانی را نیز به خوبی فراگرفته، با تست گیری نفرات مد نظرش را جذب کرد.

تمدید با بازیکنان موثر فصل قبل، پروژه سنگینی بود که بیاتلو بر دوش مدیریت باشگاه قرار داد. گرچه بازیکنان تاثیرگذار نود بر سر تمرینات تیم‌های مختلف رفتند، اما نظر مثبت مربیان را جلب نکردند و بیاتلو مجدد با این بازیکنان تمدید کرد و تیم فوق العاده این فصل را تشکیل داد. بیاتلو به سبک کی‌روش گرچه با نتایج خفیف، اما مقتدرانه بر حریفان چیره می‌شد. بردهای اقتصادی نود با بیاتلو سبب شد تا آنها در پایان نیم فصل اول، در جایگاه سوم رده‌بندی قرار گیرند و حتی در چند هفته نیز طعم صدرنشینی را تجربه کرده بودند.

بیاتلو پس از جایگاه سومی در نیم فصل اول، مورد توجه باشگاه‌هایی همچون آلومینیوم اراک، رایکا بابل و خوشه طلایی ساوه قرار گرفت. وی به ساوه رفت و قرارداد داخلی خود را نیز با این باشگاه امضا کرد و بر سر تمرینات این تیم نیز حضور یافت و یک جلسه به بازیکنان این تیم تمرین داد اما قراردادش با نود تا پایان وی و همچنین عدم رضایت باشگاه ارومیه‌ای سبب بازگشت وی به تیم نود شد.

نیم فصل دوم اما ورق به سود تیم بیاتلو چرخید. بازیکنان نامی خود را به هر دری زدند تا به تیم نود بیایند زیرا آنها در کورس صعود بودند و این برای هر بازیکنی افتخار است که در تیمی بازی کند که در کورس صعود قرار گرفته است. در این بین اما مشکلات مالی نیز چند هفته‌ای تمرکز تیم بیاتلو را گرفته بود. نبود بنیه مالی مناسب در ارومیه و عدم حمایت از فوتبال، سبب شد تا آنها تاکنون حدود 40 درصد قرارداد خود را دریافت کنند اما برای تیمی که در رده چهارم جدول قرار دارد و با تیم‌های چند ده میلیاردی می‌جنگد، درصد بسیار پائینی است؛ آنهم قراردادهایی که به 100 میلیون هم نمی‌رسد.

به هر شکل آقایی نود ارومیه در قطب والیبال کشور سبب شده تا آنها به یکی از تیم‌های پرطرفدار لیگ یک نیز تبدیل شوند. حضور حداقل 2 هزار هوادار در هر بازی خانگی سبب شده تا بازیکنان این تیم راحت‌تر مقابل حریفان قرار بگیرند. روند یک نواخت این فصل تیم بیاتلو سبب شده تا آنها میان مردم ارومیه دلبری کنند. نود ارومیه شاید ادعای صعود به لیگ برتر را در سر نداشته باشد، اما اقتدار آنها در این فصل زبان‌زد خاص و عام شده و این موضوع، سبب چندین برابر شدن اعتبار این تیم و این شهر شده است.

لیگ یک نود ارومیه وحید بیاتلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر