کد خبر: 890284 A

کاپیتان وفادار ذوب آهن می‌گوید برخلاف اطرافیانش ماندن در این تیم تصمیم اشتباهی از جانب او نبوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، قاسم حدادی‌فر، کاپیتان ذوب آهن که به واسطه سال‌های مداوم حضورش در ترکیب این تیم به نوعی تبدیل به نماد و سمبل باشگاه شده است در کنار وفاداری به لباس سبز، از بازیکنان با اخلاق و محجوب فوتبال ایران است و سال‌ها حضور بدون حاشیه‌اش در سطح اول مسابقات از ویژگی‌های شگفت انگیز این بازیکن است. او در گفتگوی نوروزی با ایلنا به سوالات متفاوتی پاسخ داد.

 

* سال 98 برای قاسم حدادی‌فر چگونه بود؟

اگر بخواهم از لحاظ فوتبالی و شخصی بگویم سار پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. هم در پایان فصل گذشته و هم در لیگ نوزدهم این شرایط را تجربه کردیم. لیگ نوزدهم برای ما خوب شروع نشد و آقای منصوریان هم از تیم جدا شدند و تغییر سرمربی داشتیم که اتفاق خاصی بود و این اواخر هم کمی اوضاع تیم بهتر شده بود و روی دور نتیجه گیری بودیم که مسابقات به خاطر شیوع کروناه تعطیل شد. کلا سال پر فراز و نشیبی از نظر فوتبالی بود. از نظر عمومی به هیچ وجه سال خوبی نبود مردم ایران از لحاظ اقتصادی در این سال تحت فشار بودند و گرانی و مشکلات این شکلی خیلی اوضاعشان را سخت کرد. من خودم شاید به دلیل موقعیتم خیلی از این نظر تحت فشار نباشم ولی درد مردمم را می‌فهمم و می‌دانم چقدر اوضاع سختی داشتند. از طرف دیگر حوادثی که در سال گذشته رخ داد از همان سیل که در نوروز شروع شده بود تا همین پایان سال که درگیر ویروس کرونا بودیم در مجموع سال بدی را رقم زد.

 

* انتظارت از سال 99 چیست؟

بازهم بخواهم تفکیک کنم از لحاظ فوتبالی امیدوارم سال خوبی برای ذوب آهن باشد و بتوانیم حقمان را بگیریم و به جایگاهی که این تیم استحقاقش را دارد برگردیم. ذوب آهن همیشه از تیم‌های خوب و مدعی فوتبال ایران بوده ولی مدتی دچار مشکلاتی شده که هرچه زودتر برطرف خواهد شد. ما تیم خوبی داریم و می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم و امیدوارم این اتفاق در سال 99 رقم بخورد. از لحاظ اجتماعی هم برای مردم ایران آرزوی سلامتی و تندرستی دارم و امیدوارم ابتدا این ویروس کرونا هرچه زودتر ریشه کن شده و بعد از آن مردم ایران در رفاه و آسایش سال خوبی داشته باشند. تیم ملی هم بتواند نتایج خوبی کسب کند.

 

* چه کسی را باید ببخشی و از چه کسی باید حلالیت بگیری؟

کلا آدم بی حاشیه‌ای هستم و همیشه سعی کردم به کسی بدی نکنم و معمولاً هم از کسی بدی ندیده‌ام. اگر هم کسی بوده که در حق من بدی کرده به دل نمی‌گیرم و همان موقع بخشیده‌ام و چیزی از کسی در دلم ندارم. امیدوارم نیازی هم نباشد از کسی حلالیت بگیرم چون همیشه سعی کردم حق کسی را پایمال نکنم و آدم بد قصه کسی نباشم.

 

* اگر 10 سال به عقب برگردی چه تغییری در مسیرت ایجاد می‌کنی؟

بازگشت به عقب و تکرار روزهای خوب همیشه شیرین و دلچسب است و در گذشته من روزهای خوبی بوده که دوست دارم برایم تکرار شوند ولی اینکه بخوام چیزی را تغییر دهم و مسیرم را عوض کنم فکر نمی‌کنم چنین موردی وجود داشته باشد و من از تصمیم‌هایی که در زندگی گرفته‌ام راضی هستم. خیلی‌ها به من ایراد می‌گیرند که چرا در ذوب‌آهن ماندم و اگر تیمم را تغییر می‌دادم شرایط بهتری برایم رقم می‌خورد ولی من چنین عقیده‌ای ندارم و اینکه در ذوب آهن ماندم برایم جای افتخار دارد و از این تصمیم راضی هستم و امیدوارم بتوانم تا پایان فوتبالم در این تیم بمانم.

 

* 10 سال آینده دوست داری کجا و در چه موقعیتی باشی؟

واقعاً نمی‌دانم و تصوری از آینده ندارم ولی بعید می‌دانم بعد از دوران بازی آینده‌ای در فوتبال داشته باشم. نه روحیاتم به پست‌های مدیریتی می‌خورد و نه علاقه‌ای به مربیگری دارم و فکر می‌کنم بعد از پایان بازی فوتبال را کنار بگذارم. دوست دارم زندگی شاد و سالمی در کنار خانواده داشته باشم و امیدوارم 10 سال بعد در چنین موقعیتی باشم.

 

* اولین باری که عاشق شدی؟

اولین بار 7 سالگی عاشق فوتبال شدم و مسیر زندگی‌ام از این طریق شکل گرفت و تا امروز فوتبال دوست صمیمی و نزدیک من است.

 

* خواننده و فیلم مورد علاقه‌ات؟

خواننده مورد علاقه من همایون شجریان است. در مورد فیلم هم خیلی فیلم‌باز نیستم ولی فیلم‌های تاریخی را دوست دارم.

 

* اگر به فوتبال نمی‌آمدی الان چه شغلی داشتی؟

اصلاً تصورش هم برایم سخت است که بخواهم به چیزی به جز فوتبال فکر کنم. از وقتی یادم می‌آید درگیر فوتبال بودم و از سن کودکی هم حتی چیزی به جز فوتبال در تصوراتم نبود و حالا هم خوشحالم که به خواسته‌ام رسیدم.

 

* اگر 100 میلیارد یکجا به دستت برسد چکار می‌کنی؟

تصوری برایش ندارم ولی فکر می‌کنم آن را خرج فوتبال پایه می‌کنم و یک آکادمی می‌سازم تا استعدادهای جدید در آن فرصت رشد و پرورش پیدا کنند.

 

* فرض کن از امروز به عنوان رئیس جمهور ایران معرفی شدی، اولین اقدامت چیست؟

من تخصصی در این زمینه ندارم ولی فکر می‌کنم هرکسی که مسئولیت دارد باید اقدامش در جهت بهبود وضع معیشت مردم باشد و اوضاع اقتصادی بهتر شود چرا که اقشار آسیب پذیر زیادی در ایران هستند که به سختی زندگی می‌کند. رو کردن دست اختلاس کنندگان هم یکی از اقداماتی است که باید انجام شود.

 

* 4 شخصیت مشهور انتخاب کن که با آنها به رستوران بروی؟

اگر به انتخاب من باشد دوست دارم با همایون شجریان، محرم نویدکیا، علی کریمی و علیرضا منصوریان به رستوران بروم.

 

* اگر روزی در این دنیا نبودی دوست داری تو را با چه خصوصیتی به یاد بیاورند؟

دوست دارم من را به عنوان یک فرد اخلاق‌مدار به خاطر بیاورند. کسی که سعی کرد در طول زندگی به هیچکس بدی نکند و تا جای ممکن به دیگران کمک کند.

لیگ برتر فوتبال ذوب آهن اصفهان قاسم حدادی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر