کد خبر: 889727 A

با اعلام سازمان لیگ فوتبال فاصله بین مسابقات لیگ نوزدهم و بیستم کمتر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، لغو مسابقات لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا سبب شده تا مسئولان سازمان لیگ به فکر چاره ای برای برگزاری ادامه مسابقات بیفتند. آنها که حداقل تا آخر فروردین ماه طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی توانند بازی ها را شروع کنند، اگر از ابتدای اردیبهشت هم بخواهند بازی ها را استارت بزنند زمان کافی در اختیار ندارند.

 از آنجایی که لیگ بیستم نیز احتمالا باید اوایل مرداد ماه آغاز شود و طبق الزام فیفا بین دو لیگ باید حداقل 75 روز فاصله باشد، یعنی سازمان لیگ باید هرطور شده لیگ نوزدهم را حداقل تا اواسط خرداد ماه به پایان برساند که این شدنی نیست.

از این رو اولین تصمیم سازمان لیگ این است که مجوز لازم برای کم کردن فاصله بین لیگ های نوزدهم و بیستم را بگیرد. سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص گفته است: « سعی می‌کنیم لیگ بعدی را در تاریخ مقرر آغاز کنیم اما اینکه در چه زمانی لیگ فعلی به پایان برسد هم مهم است. طبق قانون باید یک فاصله زمانی75 روزه بین دو لیگ داشته باشیم.»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا لغو کامل لیگ نوزدهم امکان پذیر نیست ، بیان کرد: «اصلا به لغو رقابت ها فکر نمی‌کنیم و بیشتر به دنبال راه‌حل‌های برگزاری هستیم. لغو لیگ عواقب و داستان‌های خاص خود را دارد و سعی می‌کنیم لیگ را ادامه بدهیم.» 

رقابت سازمان لیگ فوتبال فوتبال ایران قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر