کد خبر: 889407 A

نگرانی‌‎ها پیرامون دو لژیونر ایرانی؛

با توجه به تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال کرواسی به دلیل شیوع ویروس کرونا، صبح امروز دو لژیونر فوتبال کشورمان شاهد زلزله 5.3 ریشتری در شهر زاگرب بودند.

به گزارش ایلنا، یک زمین لرزه شدید روز یکشنبه کرواسی و پایتخت این کشور را لرزاند و باعث وحشت، تخلیه بیمارستان‌ها و خسارات گسترده‌ای - از جمله به کلیسای جامع شهر - و همینطور بهم ریختن قرنطینه خانگی در اثر همه گیر شدن کرونا ویروس شد. رسانه‌های خبری کشور کرواسی گزارش دادند که وضعیت سلامت یک کودک 15 ساله بحرانی گزارش شده و چند نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

آژانس لرزه نگاری اروپایی، EMSC، اعلام کرد که این زمین لرزه به بزرگی 5.3 ریشتر و در منطقه وسیعی در شمال پایتخت، زاگرب، ساعت 6:23 بامداد امروز رخ داد. این زلزله در 7 کیلومتری (4 مایل) شمال زاگرب در عمق 10 کیلومتری (6 مایل) بود. آندره پلنکوویچ، نخست وزیر کرواسی گفت این زلزله بزرگترین زلزله در زاگرب در 140 سال گذشته است.

ETsbC6-VAAULod3

بر اثر این زلزله بسیاری از ساختمان‌های زاگرب ترک خورده و دیوارها و سقف‌ها آسیب دیده‌اند. همینطور خیابان‌های مرکز شهر اغلب به آوار تبدیل شده بودند. همچنین بسیاری از خودروهای داخل خیابان ها هم خسارات جبران ناپذیری را متحمل شدند.

photo_۲۰۲۰-۰۳-۲۲_۱۶-۳۵-۰۳

فیلم های موجود در فضای مجازی از زلزله زاگرب نشان می‌دهد که مادرانی، نوزادان تازه متولد شده خود را در یک پارکینگ در آغوش می‌گیرند، در حالی که یک بیمارستان را تخلیه می‌کنند و با کمک ارتش به مکان جدید منتقل می‌شدند. وقتی مردم از خانه هایشان فرار کردند، برق قطع شد. چندین آتش سوزی نیز گزارش شده است. حداقل دو لرز دیگر بعداً ثبت شد. نخست وزیر کرواسی از شهروندان خواست تا در مناطق مرکزی زاگرب که بیشترین خسارت را متحمل شده اند، در خانه خود آرام بمانند و در خانه‌های خود بمانند.

photo_۲۰۲۰-۰۳-۲۲_۱۶-۳۴-۲۴

این زلزله موجب شد تا نگرانی‌هایی درخصوص وضعیت یکی از ورزشکاران ایرانی شاغل در کشور کرواسی در فضای مجازی شکل بگیرد. صادق محرمی، مدافع 24 ساله که سابقه برتن کردن پیراهن پرسپولیس را برتن دارد اکنون بازیکن تیم دیناموزاگرب کرواسی است که در صدر جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر فوتبال این کشور حضور دارد.

همچنین مهدی مهدی خانی بازیکن 22 ساله و خوش آتیه فوتبال ایران که سابقه بازی در تیم بزرگسالان پدیده و جوانان نیروی زمینی و سایپا را در کارنامه دارد، در تیم واراژدین کرواسی حضور دارد. اگرچه محرمی واکنشی به این زلزله نشان نداده است اما مهدی خانی نزدیک به دو ساعت پیش با انتشار پیامی برای همدردی با شهر زاگرب نشان داد که در سلامتی به سر می‌برد.

Untitled

کرواسی زاگرب صادق محرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر