کد خبر: 888582 A

همسر مرحوم حجازی معتقد است سال 98 بدلیل حوادث ناگواری که در آن اتفاق افتاد بدترین سال زندگیش بوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فوتبال ایران چند سالی است که داغدار از دست دادن اسطوره‌هایش است و یکی از آنها بدون شک ناصر حجازی است که علاقه و ارادت به او آبی و قرمز نمی‌شناسد. نو کردن سال و تقویم برای علاقه‌مندان به فوتبال بدون ناصر حجازی کار سختی است ولی این سختی برای خانواده آن مرحوم بدون شک بیشتر احساس می‌شود. با خانم بهناز شفیعی، همسر زنده‌ یاد ناصر حجازی به گفتگوی نوروزی پرداختیم و صحبت‌هایی را مطرح کرد که در ادامه میخوانید:

* سال 98 برای شما چطور گذشت؟

به غیر از سال نود که ناصر را از دست دادم 98 بدترین سال زندیگم بود. اگر اشتباه نکنم تمامی دانش آموزان ایران امسال سر جمع فقط سه ماه به مدرسه رفتند و به دلایل مختلف نتوانستند به درس و مدرسه بپردازند متاسفانه سالی که گذشت خیلی خیلی سال بدی برای تمامی هم‌وطنانم بود. خود ما یک خیریه به نام یاران ناصر حجازی داریم ولی به دلیل زیاد بودن حوادث ناگوار دیگر رو ندارم برای جمع کردن کمک‌های مردمی فراخوان بدهم. فکر نمی‌کنم هم‌وطنانم حتی یک روز هم در سال 98 آرامش را تجربه کرده باشند.

 

* چه انتظاری از سال 99 دارید؟

امیدوارم که مردم مقاوم و خوب کشورم بتوانند این مصیبت کرونا را هم پشت سر بگذارند و آن را ریشه کن کنند تا بتوانند سالی بسیار خوب و سرشار از آرامش را سپری کنند.

* چه کسی را باید ببخشید و از چه کسی باید حلالیت بگیرید؟

خوشبختانه کسی به من بدی نکرده که بخواهم او را ببخشم‌ و خودم هم اگر بدی از کسی دیده باشم به دل نمی‌گیرم و همه را حلال کردم. 

* اگر قرار باشد یک تغییر در فوتبال ایران ایجاد کنید آن چیست و چرا؟

خاطرم هست زمانی که ناصر بازی می‌کرد کیفیت فوتبال ما خیلی بالاتر بود همگی از جان و دل بازی می‌کردند. نمی‌دانم چه کاری باید انجام داد که بازیکنان حال حاضر فوتبال برای پیراهن تیمشان احترام قائل باشند. متاسفانه فوتبال ایران به جای اینکه پیشرفت کند سال به سال در حال پس‌رفت کردن است. زمانی‌ که فیلم بازی‌های مقدماتی سال 98 را میبینم کاملاً واضح است فوتبال ما خیلی بهتر از حالا بوده مگر می‌شود بعد از گذشت چهل سال فوتبال این مملکت هیچ تغییر مثبتی نکرده باشد. بنظرم تا زمانی که فوتبال پایه‌ای ما در رده نوجوانان، جوانان و امید تغییری نکند فوتبال بزرگسالان به هیچ وجه درست نخواهد شد. متاسفانه تنها چیزی که در فوتبال این کشور اهمیتی ندارد فوتبال پایه‌ای است واقعا برایم قابل درک نیست که هر پیشکسوتی را به محض اینکه بیکار میشود مسئول و مربی تیم فوتبال پایه میکنند ولی باید بهترین مربیان را برای این مقطع به کار بگیرند تا فوتبال ما شروع به رشد کند.

* اگر قرار باشد یک عکس در کیف پولتان داشته باشید عکس چه کسی است؟

قطعا عکس ناصر حجازی را در کیف پولم میگذارم.

* قشنگترین فیلمی که تابحال دیده‌اید؟

خیلی اهل فیلم دیدن نیستم ولی اگر بخواهم یک مورد را نام ببرم فیلم "من ناصر حجازی هستم" را انتخاب می‌کنم.

* اگر می‌خواستید یک چیزی را در چهره یا ظاهرتان عوض کنید آن چه بود؟

اصلا علاقه‌ای ندارم که چیزی را در ظاهر و چهره‌ام تغییر دهم چرا که معتقدم هر سنی زیباهای خاص خودش را دارد. هر چروکی که روی صورت یک انسانی نقش می‌بندد نشان دهنده تجربه بیشتر و غیرت آن فرد است.

* اگر 100 میلیارد پول به دست شما میرسید با آن چکار می‌کردید؟

خیلی سریع مثل کشور چین شروع به ساخت یک بیمارستان حرفه‌ای میکردم و آن را به افراد مبتلا به کرونا اختصاص می‌دادم. چرا که معتقدم پخش شدن این افراد در بیمارستان‌های مختلف می‌تواند باعث شیوع بیشتر این بیماری شود. همیشه موضوعی که خیلی باعث ناراحتی‌ام میشود این است که برخی از همراهان بیماران زمانی که از شهرها و استان‌های دور برای درمان به تهران می‌آیند جایی برای ماندن ندارند و مجبور میشوند جلوی در بیمارستان‌ها چادر بزنند تا دوران درمان مریض‌شان تمام شود.خیلی دوست داشتم یک خانه‌ای بخرم و آن را اتاق اتاق درست کنم تا محلی برای اسکان این افراد باشد و آنها دیگر دغدغه‌ی جای خواب را نداشته باشند.

* اولین بار در چه سنی عاشق شدید؟

زمان ما هیچکس اجازه چندبار عاشق شدن را نداشت چون که پدر و مادرها خیلی سختگیری میکردند که اتفاقاً به نظرم دوام رابطه‌ها در آن دوره خیلی بیشتر از حال حاضر بود.

* بی مصرف‌ترین اختراع بشر از نظر شما چه است؟ 

من از تکنولوژی متنفرم بنظرم بی مصرفترین اختراع گوشی هوشمند بوده چرا که اگر گوشی موبایل و ماهواره نبود آمار طلاق و اختلافات خیلی کمتر از این بود از زمانی که موبایل و اینترنت همه گیر شد ریشه تمامی پایه زندگی‌ها و روابط سست شد. بنظرم کارکرد صحیح استفاده از موبایل این نیست اگر قرار باشد چیزی به معلومات‌مان اضافه کند قابل قبول است ولی به غیر آن استفاده نادرست و بی جا از تکنولوژی آسیب زننده و تخریب کننده است.

* دوست دارید زمانی که در جمعی نیستید دیگران با چه خصوصیتی از شما یاد کنند؟

دوست دارم دیگران در مورد بگویند که آدم مفیدی هستم.

* یک دروغ 13 بگید؟

مردم ایران در آرامش کامل به سر میبرند.

گفتگو: ترنم کشاورز

استقلال ناصر حجازی نازنین شفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر