کد خبر: 888575 A

دروازه‌بان سابق پارس جنوبی معتقد است افراد فوتبالی باید در راس امور مدیریت قرار بگیرند چرا که آن‌ها درد و مشکلات بازیکنان و مربیان را بهتر درک می‌کنند.

به گزارش ایلنا، رحمان احمدی سنگربان سابق تیم ملی فوتبال ایران که سابقه برتن کردن پیراهن تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و همینطور پیکان را در کارنامه دارد، معتقد است حضور مدیران فوتبالی می‌تواند برای پیشرفت و ترقی این رشته ورزشی تاثیرگذار باشد. درهمین راستا خبرنگار ورزشی ایلنا با او در مورد اتفاقات سال گذشته و موارد مختلف گفتگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

* سال 98 را در یک جمله توصیف کنید؟

سال 98 از نظر فوتبالی آنطور که می‌خواستم نبود، یک دوره کلاس مربیگری هم رفتم که امیدوارم همه‌چیز به خوبی پیش برود و بتوانم وارد عرصه مربیگری شوم موفق باشم.

* چه انتظاری از سال 99 دارید؟

قبل از هر چیز دوست دارم همه چیز بهتر شود به قولی شرایط تمامی هموطنانم سر و سامان بگیرد و تمامی تلخی‌ها سال گذشته تمام شود و در کنار هم سال خوبی را پشت سر بگذاریم.

* چه کسی را باید ببخشید و از چه کسی باید حلالیت بگیرید؟

تا جایی که می‌دانم کسی را نارحت نکردم و همیشه هرکاری که از دستم برمی‌آمد برای اطرافیانم انجام دادم. ولی متاسفانه در این مدتی که فوتبال بازی نکردم ماهیت و ذات برخی از دوستانم را شناختم. نمیتوانم بگویم که آنها را می‌بخشم چرا که معتقدم بخشنده اصلی خداوند است او باید انسانها را ببخشد.

* اگر ده سال به عقب برمی‌گشتید چه چیزی را تغییر میدادید؟

بنظرم همه انسان‌ها باید اشتباهاتی مرتکب شوند تا تجربیاتی بدست بیاورند. بدون شک ده سال پیش اگر تجربه الانم را داشتم تصمیماتی می‌گرفتم که در حال حاضر شرایط خیلی خیلی بهتری داشته باشم.

* اگر به عقب برمی‌گشتید ازدواج میکردید؟

بله صد در صد ازدواج میکردم.

* اگر قرار باشد یک تغییر در فوتبال ایران ایجاد کنید آن چه تغییری است و چرا؟

اگر می‌توانستم یک تصمیم بگیرم بدون شک کاری میکردم که فقط افراد فوتبالی در راس امور و سرکار باشند و افراد غیر ورزشی در فوتبال جایی نداشته باشند. مثلا شما خبرنگار هستید می‌دانید که درد خبرنگاران چه چیزی است. بدون شک تمام ورزشکاران و فوتبالیست‌هایی که در این راه سختی کشیدند و تلاش کردند هم می‌دانند که درد، مشکلات و خواسته‌های بازیکنان و مربیان چه چیزی است. متاسفانه مشکل مدیریتی در کشورما وجود دارد این است که هیچ فرد متخصصی سرجایش خودش نیست. خیلی از افرادی که در فوتبال هم باسواد هستند و هم زحمت کشیدند در بخش‌های مدیریتی و تصمیم‌گیری‌ها جایی ندارند و افراد غیر متخصص را جایگزین آنها کرده‌اند که این موضوع مشکل و دردسر فوتبال ما است تا زمانیکه نگرش ما تغییر نکند هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

* قشنگترین فیلمی که به حال دیدید چه بوده؟

چند هفته پیش به سینما رفتم و فیلم مطرب آقای کیایی را با بازی بی‌نظیر استاد پرویز پرستویی دیدم و بسیار لذت بردم بنظرم خیلی فیلم زیبایی بود.

* خواننده محبوب شما چه کسی است؟

صدای محسن ابراهیم‌زاده دوست بیسار خوبم را خیلی می‌پسندم.

* دوست داشتید با کدام آدم مشهور در دنیا ملاقات داشته باشید؟

در پست خودم که دروازه‌بانی است احمدرضا عابدزاده را فوق العاده دوست دارم. یکی از آرزوهایم همیشه این بوده که بتوانم حتی برای یک جلسه به عنوان مربی زیر نظرشان کار کنم ولی متاسفانه هرگز این اتفاق قسمت نشد و فقط یکبار توانستم او را در رستورانش در شمال ملاقات کنم که از این بابت خیلی خوشحالم. در افراد مشهور خارجی هم دوست دارم با کاسیاس ملاقات کنم.

* اگر 100 میلیارد پول به دست شما می‌رسید با آن چکار می‌کردید؟

من همیشه به داشته‌هایم فکر می‌کنم نه به نداشته‌هایم. البته اهل آینده‌نگری و برنامه‌ریزی هستم تا بتوانم به اهدافی که برای خودم تعیین کرده‌ام دست پیدا کنم. ولی اگر همچین پولی بدستم می‌رسید دوباره فوتبال نوشهر را احیا می‌کردم.

* بی مصرف‌ترین اختراع بشر از نظر شما چیست؟

فکر می‌کنم به جز اکتشافاتی که در زمینه علم پزشکی اتفاق افتاده است که باعث نجات جان افراد زیادی شده است باقی اختراعات بشر یک سری مزایا و معایبی داشته که بسته به استفاده افراد می‌توان آن را مورد بررسی قرار داد.

* دوست دارید زمانی که در جمعی نیستید دیگران با چه خصوصیتی از شما یاد کنند؟

در این بیست سالی که در فوتبال ایران بودم همیشه تلاش کردم تا مثمرثمر و تاثیرگذار باشم. ولی فکر می‌کنم که این سوال را باید از دوستان و همبازی‌هایم بپرسید ولی فکر نمی‌کنم کسی بد من را بگوید.

 

 

گفتگو: ترنم کشاورز

پرسپولیس سپاهان رحمان احمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر