کد خبر: 888558 A

هافبک سابق نفت تهران که در لیگ برتر بسیار درخشید، این فصل نیز قید حضور در لیگ برتر را زد و به تیم سابقش یعنی مس رفسنجان بازگشت تا بتواند آنها را در راه صعود به لیگ برتر همراهی کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمید طاهری فرد هافبک اردبیلی تیم فوتبال مس رفسنجان از مرام و معرفت مرتضی پورعلی‌گنجی در گفتگو با خبرنگار ما سخن گفت. وی همچنین شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را بدترین خبر سال 98 قلمداد کرد. 

سال 98 چگونه بود؟

سالی پر از سختی و پر حادثه بود.

اگر یک عینک داشتید که می‌توانستید ذات آدم ها را با آن ببینید، اولین نفری که دوست داشتی میدیدیت چه کسی بود؟

 واقعا چرچیل درون کسی برای من خیلی مهم نیست. هرکس هم میتواند بی نهایت بد باشد و هم میتواند بی نهایت خوب باشد. خوشبختانه اطرافیانم و دوستانم اکثرا خوبند.

 از بچگیتان بیشتر دلتنگ چه می‌شوید؟

چون همیشه از آذربایجان دور بودم همیشه دلتنگ شهرم اردبیل می‌شوم وقتی نیستم.

 دوست داشتید جای چه کسی بودید؟

این دنیا جا برای همه هست و هر کسی میتواند سر جای خودش رشد کند ولی دوست داشتم و دارم مرام  مرتضی پور علی گنجی را در زندگی‌ام ادامه بدهم.

اگر با 4 آدم معروف در یک رستوران می‌توانستید شام بخورید، چه کسانی را انتخاب می‌کردید؟

کلوپ، وین دایر، پروفسر سمیعی، سردار حاجی زاده.

 

قهرمان دوران بچگیتان چه کسی بود؟ چرا؟

علی دایی؛ قهرمان همه فوتبالیست های ایران به ویژه اردبیل بدون شک. چرا که واقعا این اسطوره علیرغم اینکه فوتبالیست بزرگی بود، فنی هم فوق العاده بود. از روح پهلوانی هم برخوردار بود و مردمی هیچ وقت آقای دایی از اصولی که برای زندگی یک اسطوره طراحی شده بود دور نشدند.

اگر قرار باشد یک تغییر در فوتبال ایران ایجاد کنید آن چه چیزی بود؟

فوتبال ما دچار ویروسی شبیه به کروناست هنوز راه و چاره‌اش را کسی نمیتواند ترمیم کند ولی شاید این سیستم فرسوده را با افرادی مانند ابراهیم شکوری می‌توانستم نوسازی کنم.

 بدترین و بهترین خبر سال ۹۸؟

بدترین خبر، شهادت حاج قاسم سلیمانی بود. بهترین خبر هم که انتخاب جناب ربیعی برای سرمربی گری مس رفسنجان که حتی قید لیگ برتر را با تیم مسجدسلیمان زدم امسال و دوست داشتم قبل از اینکه فوتبالم را کنار بگذارم، یک سال هم شده کنار این مربی با دانش فوتبال ایران کار کنم.

به فوتبال نمی‌آمدید الان چه شغلی داشتید؟

شاید نویسنده می‌شدم.

بهترین بازیکن و مربی سال 98؟

مربی: محمد ربیعی

بازیکن: حمید گلزاری

بهترین خاطره فوتبالی؟

یکه‌تازی مس رفسنجان  با بچه های خوب و فنی تیم امسال.

مس رفسنجان حمید طاهری فرد مصاحبه نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر