کد خبر: 886075 A

با مربی ایرانی که قرار بود مهماندار باشد

سرمربی موفق تیم صدرنشین لیگ یک، از دست دادن مادر و خواهر خود را یکی از غم‌های بزرگ زندگی‌اش می‌داند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمد ربیعی که اهل کرج است، این فصل هدایت تیم مس رفسنجان را پذیرفته است و با اقتدار صدرنشین جدول این فصل لیگ یک می‌باشند. ربیعی که کارش را از لیگ سه آغاز کرد و پله پله به این جایگاه رسیده، از خصوصیات اخلاقی خود و سلائقش با ما سخن گفت که در ذیل می‌خوانید؛

سال 98 چگونه بود؟

برای کشور غم ها بیشتر از شادی ها بود.

چرا ازدواج نمی‌کنید؟!

انشالله در یک زمان مناسب و یک مورد مناسبت پیدا شد حتما این کار را خواهم کرد.

سرمربی تیم صدرنشین لیگ یک بودن برای شما لذت بخش است؟

در حال حاضر لذتی ندارد و امیدوارم در انتها با صعود به لیگ برتر لذت بخش شود.

کلا آرام هستید! این آرامش از کجا می‌آید؟!

یه وقت‌هایی هم عصبی می‌شوم و به طور معمول سعی می‌کنم آرام باشم و به بقیه هم این آرامش را انتقال دهم ولی در کارم بسیار جدی هستم.

جای چه کسی در سفره هفت سین شما خالی است؟ کدام سین هفت سین را بیشتر می‌پسندید؟

مادرم و خواهرم. امیدوارم روح‌شان قرین آرامش باشد. خیلی سخت است برایم نبودن این دو عزیز. در زمان جوانی دو تا از گوهربارترین عزیزانم را از دست دادم. 

 شعارتان در زندگی چیست؟

صداقت بالاترین سیاست.

محبوب‌ترین فوتبالیست دوران بچگی شما کی بود؟

ناصر محمدخانی.

اگر قرار باشد یک تغییر در فوتبال ایران ایجاد کنید آن چه چیزی بود؟

سعی می‌کنم که نحوه آموزش و ساختارسازی و شناخت استعدادیابی و ساخت بازیکن را بالا ببرم با متد های روز دنیا که امروزه خیلی مورد تاکید باشگاه های سازنده است. کیفیت مداری را بر کمیت ترجیح می‌دهم. فارغ از هرگونه شعارهای ملموس گذشته؛ بازیکن می‌سازم برای فوتبال کشور.

سخت ترین تصمیمی که در زندگیتان گرفتید چه بود؟

18 سال پیش مربیگری را به عنوان یک شکل واحد در زندگیم و یک هدف صحیح با اینکه تحصیلاتم در چیز دیگری بود، انتخاب کردم.

کسی هست در زندگیتان که بخواهید از او حلالیت بطلبید یا نخواهید او را حلال کنید؟

همیشه ما در تیرس آزار و اذیت و دشنام خیلی ها هستیم. فکر کنم کسانی هستند که به آنها خیلی محبت کردم که جواب محبتم را خوب ندادند و این برای من آزاردهنده است. یادم نمی‌آید به کسی بد کرده باشم اما اگر اینگونه بوده، از همین جا از او طلب حلالیت می‌کنم.

به فوتبال نمی‌آمدید الان چه شغلی داشتید؟

در هوا بودم. رشته تحصیلی من مهماندار هواپیمایی بود.

 

بهترین بازیکن و مربی سال 98 لیگ یک؟

اکثر مربیانی که دارند کار می‌کنند خیلی خوب هستند و برای همه شان آرزوی موفقیت می‌کنم و تعدادشان زیاد است و نمی‌توانم اسم بیاورم. بازیکن خوب خیلی زیاد بوده نمی‌شود اسم خاصی گفت.

بهترین خاطره فوتبالی؟

خاطرات فوتبالی خوب خیلی دارم. با 3-4 تا تیم صعود کردیم. معمولا هر جایی بودم با مردمان آن شهرها خاطرات خوب ساخته‌ام و الحمدلله در همه جا نیز موفق بودیم.

الگوی داخلی و خارجی شما کیست؟

الگو نمی‌توانم بگویم ولی کلا در ایران روش کار امیر قلعه نویی و علی دایی را می‌پسندم و در خارج هم مربیان خوب زیاد هست؛ پپ، کلوپ، پوچتینو. سبک کاری مورینیو را در گذشته خیلی دوست داشتم اما الان نه.

صحبت پایانی.

چندین نفر هستند که حضورشان در کنارم دلگرمی هستند. رضا برادرم. همکاران خوبم در مس رفسنجان که دوستانم هستند و برایم قوت قلب هستند. دوستان غیر فوتبالی هم خیلی دارم که از تک تک‌شان تشکر میکنم. موفقیت امسال مس مدیون زحمات خیلی‌ها می‌باشد. مجید زین الدینی یکی از بهترین مدیرعاملی هایی است که باهاش کار کردم بخاطر روحیه و حس صادقانه‌ای که ایشان دارند، در نتایج تیم کاملا دخیل هستند. همین طور دکتر سعدمحمدی که نگاهی بسیار بزرگ دارد به فوتبال مخصوصا باشگاه های صنایع مس که ما توانستیم امسال یک شخصیت دیگری به این تیم دهیم و این موفقیت دسته جمعی است. از بازیکنانم نیز تشکر میکنم که بخاطر شخص من آمدند به رفسنجان و تا الان خالصانه با تمام وجودشان زحمت کشیدند. ما میتوانیم اتفاق بزرگ برای این منطقه رقم بزنیم.

مس رفسنجان محمد ربیعی مصاحبه نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر