کد خبر: 885213 A

عبدالعلی چنگیز:

عبدالعلی چنگیز معتقد است با تفکرات مثبت تنها می‌توان در مقابل با بیماری کرونا موفق بود.

به گزارش ایلنا، با شیوع ویروس کرونا در کشورمان رقابت‌های لیگ برتر تا 14 فروردین 1399 لغو شد، عبدالعلی چنگیز بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه استقلال نیز در این خصوص واکنش نشان داد.

در کشور امارات بیماری کرونا تا چه حد پیشرفت داشته؛ بیماری که در ایران متأسفانه در حال شیوع بیشتری است؟

 متأسفانه بیماری کرونا تبعات جهانی داشته و همه کشورها را درگیر ساخته است. تمام کشورها هم بر اساس برنامه‌ریزی خودشان درصدد حل این مشکل هستند اما حتماً باید با تفکری جهانی با این مشکل مقابله کرد و این مهم می‌طلبد که تمام انسان‌ها برای حل مشکل دست به دست هم بدهند. در کشور امارات دولت اقدامات کافی و پیشگیرانه‌ای انجام داده است و با اقدامات لازم در معابر و اماکن عمومی سعی در حل مشکلات داشته است. این بیماری در ایران شیوع بیشتری داشته و چون در ایران شرایط متفاوت‌تر و کشور وسعت بیشتری دارد و شرایط متفاوتی حاکم است شرایط برای کنترل بیماری سخت‌تر است اما ان‌شاءالله این مشکل در ایران هم حل می‌شود. در این شرایط باید تفکرات مثبتی در ذهن انسان‌ها وجود داشته باشد چون تأثیر ترس از بیماری بیشتر است و ما نباید با استرس زیاد راه مقابله با بیماری و مهارش را سخت کنیم.

تأثیر ویروس کرونا بر روی فوتبال ما و تیم استقلال که مدتی هم تمریناتش تعطیل بوده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 بدون شک بیماری اخیر کیفیت تیم‌ها را تحت تأثیر خودش قرار خواهد دادو استقلال هم تحت‌تأثیر این مشکل قرار خواهد گرفت اما خیلی مهم است که در این شرایط کادر فنی با تمرینات و تدابیر خاص تیم را آماده و در بهترین شرایط ممکن نگه داشته و حفظ کند.

با توجه به فاصله امتیازی استقلال با صدر و بازی عقب افتاده‌ای که دارد چقدر شانس رسیدن به صدر و قهرمانی را برای این تیم قائل هستید؟

 بازی استقلال با فولاد برای تیم آبی‌پوش پایتخت تأثیر زیادی دارد و به نظرم دیدار با فولاد و سه امتیازش برای استقلال فینال‌گونه است و نقش بسیاری در سرنوشت استقلال و صدرنشینی و قهرمانی‌اش دارد و اگر استقلال امتیاز بازی با فولاد را از دست بدهد به نوعی قهرمانی و رسیدن به صدر برای استقلال خیلی سخت خواهد شد.

مدیریت تیم استقلال هم مانند پرسپولیس تا حدودی تحت تأثیر استعفا قرار گرفته؛ نگران عواقب احتمالی این موضوع نیستید؟

 در تمامی دنیا تیم‌ها با اسپانسرهای قوی، مدیریت‌هایشان با قدرت کار می‌کنند اما متأسفانه در کشور ما و فوتبالمان با وجود جایگاه ممتاز تیم‌های پرسپولیس و استقلال که حتی دامنه محبوبیت و شهرتشان از آسیا هم گذشته و جهانی شده توجه به این تیم‌ها کم است و حمایت مالی خوبی انجام نمی‌شود. دو تیم باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرند و اسپانسرهای خصوصی هم مدیرعامل تیم را حمایت کنند تا مدیرعامل تیم پر طرفدار با دغدغه کمتری بتواند به کارش ادامه دهد. من امیدوارم مشکل مالی تیم استقلال حل شود تا باشگاه با تغییراتی مواجه نشود و مدیرعامل با ثبات در کارش، شرایطش را برای موفقیت بیشتر تیمش ادامه دهد.

در خصوص لغو مسابقات آسیایی چه نظری دارید؟

 باید صبوری کنیم تا ویروس از بین برود چون ذهن‌ها درگیر آن است و همه ذهن‌ها هم معطوف آن، به همین دلیل ‌ای‌اف‌سی هم تصمیم به لغو مسابقات گرفت هر چند که در فوتبال اروپا شاهدیم که کرونا تأثیر زیادی نداشته و بازی‌ها تحت تدابیری خاص برگزار می‌شود.

در رابطه با خط حمله استقلال و کارآیی بازیکنان این خط چه صحبتی دارید؟

 فورواردها و مهاجمان استقلال بازیکنان خوبی هستند و از فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کنند و در سال‌های گذشته گل نزدن یکی از مشکلات استقلال بود اما قائدی در کنار دیاباته و مطهری به خوبی موفق شده‌اند بار گلزنی استقلال را به دوش بکشند. آنها با موقعیت‌شناسی دائماً مدافعان را به هم می‌ریزند و جالب این است که مهاجمان استقلال هم خوب گل می‌زنند و هم گل می‌سازند البته اگر تبریزی هم بهتر شود، روی نیمکت می‌تواند به تیم کمک کند.

 

استقلال کرونا عبدالعلی چنگیز لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر