سرخط خبرها:
کد خبر: 884863 A

با اعلام اتحادیه جهانی کشتی؛

مسابقات گزینشی کشتی در قاره اروپا و آخرین مرحله گزینشی المپیک در سطح جهانی، با اعلام اتحادیه جهانی به تعویق افتاد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدارسیون کشتی، مسابقات انتخابی کشتی در قاره اروپا برای بازی‌های المپیک 2020، که قرار بود در تاریخ 19 تا 22 مارس 29 اسفند 98 تا 3 فروردین 99 در بوداپست مجارستان برگزار شود، به همراه مرحله گزینشی جهانی به عنوان آخرین شانس حضور در المپیک، که قرار بود از 30 آوریل تا 3 می‌ 11 تا 14 اردیبهشت ماه 99 در صوفیه بلغارستان، برگزار شود، به مدت 3 ماه تا ماه می‌به تعویق افتاده است. 

با اعلام اتحادیه جهانی این رویدادها دوباره برنامه‌ریزی شده‌اند و انتظار می‌رود مرحله انتخابی اروپا در اواسط ماه می‌ (اردیبهشت ماه) برگزار شود و مرحله انتخابی "آخرین فرصت" در سطح جهانی در اوایل ژوئن (خردادماه) برگزار شود.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: ما پاسخ دولت‌ها را به دقت در مورد COVID-19 نظارت می‌کنیم و در ادامه اطلاعات جدیدی را برای کشتی‌گیران، مربیان و هواداران خود در اختیار شما قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: روند تعیین مشارکت کنندگان المپیک ما در میدان مسابقه اتفاق خواهد افتاد، اما ما باید با صلابت و هوشیار بمانیم زیرا جامعه جهانی درگیر این بیماری همه گیر است. سلامتی و رفاه ورزشکاران برای ما یک اولویت مطلق است. 

در حال حاضر رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در قاره‌های آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و اروپا با توجه به شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است و قرار است رقابت‌های گزینشی قاره آمریکا از فردا در شهر اوتاوا کانادا برگزار شود. 

فدراسیون کشتی ایران المپیک 2020 توکیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر