سرخط خبرها:
کد خبر: 874113 A

باخت عجیب فرنگی کار ایرانی 6 ثانیه تا فینال؛

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا در صورتیکه تنها ۶ ثانیه تا رسیدن به فینال و کسب حداقل مدال نقره فاصله داشت، به داور اعلام کرد بدلیل مصدومیت نمی‌تواند به مبارزه ادامه بدهد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ در دهلی پایتخت هند برگزار شد و سهم شاگردان محمد بنا در روز اول این مسابقات کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز بود. که در این بین پویا ناصرپور و امین میرزازاده در اوزان ۵۵ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پژمان پشتام و میثم دلخانی نیز به ترتیب در اوزان ۷۷ و ۶۳ کیلوگرم صاحب مدال نقره و برنز شدند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز بهروز هدایت پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۶ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اما اتفاق عجیب این مسابقات، نحوه شکست بهروز هدایت در دیدار نیمه نهایی مقابل آزات سالیندینوف از قرقیزستان بود، مبارزه‌ای که هدایت تا ۶ ثانیه مانده به پایان با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از حریف پیش بود و در حالیکه براحتی در حال مدیریت کشتی و برنده این دیدار بود، به یکباره با نشستن بر روی تشک به داور اعلام کرد بدلیل مصدومیت و احساس درد از ناحیه زانوی پای راست نمی‌تواند به مبارزه ادامه بدهد.

داور نیز مطابق مقررات از پزشک مسابقات خواست وارد تشک شود و برای درمان مصدومیت فرنگی کار ایرانی اقدام کند. بعد از چند ثانیه هدایت به پزشک اعلام کرد نمی‌تواند به کشتی ادامه دهد و به شکل عجیبی انصراف خود را اعلام کرد. پس از این اتفاق دست نماینده شگفت زده قرقیزستان بالا رفت اما اثری از درد هدایت دیده نمی‌شد او با گام‌های پرصلابت تشک کشتی را ترک کرد.

اینکه چرا نماینده ایران در فاصله ۶ ثانیه به پایان مبارزه آن هم در شرایطی که می‌توانست به هر شکل ممکن حتی با نشستن در خاک حریف مبارزه را با پیروزی پشت سر بگذارد، دست به چنین اقدامی زد جای تعجب دارد و باید دید دلیل اصلی این اتفاق چه بوده است. در این بین شایعه عجیبی مطرح شده که همزمان با برگزاری این مسابقات، پاسخ تست دوپینگ این ورزشکار از سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ منتشر شده است و هدایت که پس از صعود به فینال باید آزمایش دوپینگ بدهد در ثانیه‌های پایانی با اظهار به مصدومیت تصمیم به انصراف گرفته است.

از فدراسیون و اعضای تیم‌ملی کشتی فرنگی انتظار می‌رود که پس از این اتفاق نسبت به شایعات پیش آمده شفاف سازی کنند تا ابهامات به وجود آمده نسبت به فرنگی‌کار ایران برطرف شود ولی آنان تا به اینجای کار به طرز عجیبی سکوت کرده‌اند و هیچ واکنشی در این مورد نشان نداده‌اند؛ سکوت فدراسیون این شایعه را پررنگ‌تر می‌کند که شاید هدایت پیش از مسابقه روز گذشته مواد دوپینگی مصرف کرده بوده و نگران مشخص شدن آن در تستی که قرار بود در مرحله فینال انجام شود، بود. به هر حال باید منتظر ماند و دید که فدراسیون در این خصوص پاسخ مشخصی خواهد داشت یا خیر.

محمد بنا کشتی فرنگی قهرمانی آسیا بهروز هدایت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر