کد خبر: 871825 A

یک گلر بازیکن ماه لالیگا شد

گلر رئال حالا دیگر به جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم رسیده و مشغول فتح رکوردها است.

به گزارش ایلنا، خیلی پیش نمی‌آید که ما شاهد اعطای جایزه بازیکن ماه یک لیگ به دروازه‌بان‌ها باشیم اما این دقیقاً همان افتخاری است که به تیبو کورتوا، دروازه‌بان رئال مادرید به خاطر عملکرد خوبش در ماه ژانویه تعلق پیدا کرد.

از فصل 14-2013 سابقه نداشت که یک دروازه‌بان در لالیگا مفتخر به کسب عنوان بهترین بازیکن ماه شود. آخرین دروازه‌بانی که موفق به کسب این عنوان شد، کیلور ناواس کاستاریکایی بود که آن زمان دروازه‌بان تیم لوانته بود و به سبب درخششی که در آن فصل داشت توانست نظر مسئولان باشگاه رئال مادرید را برای خریدش جلب کند.

همچنین برای اولین بار از سال 2017 است که یکی از بازیکنان تیم رئال مادرید به عنوان بهترین بازیکن ماه لالیگا انتخاب می‌‌شود.

آخرین بازیکن رئال مادرید که این افتخار را کسب کرده بود کریستیانو رونالدو پیش از پیوستنش به یوونتوس بود اما چیزی که تعلق گرفتن عنوان بازیکن ماه لالیگا به کورتوا را جالب می‌کند، این است که، در حالی به عنوان بهترین بازیکن لیگ انتخاب شده که بحث‌‌ها و تردیدهایی درباره صلاحیت او برای کسب این عنوان وجود دارد.

فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید با گفتن اینکه او بهترین دروازه‌بان جام جهانی 2018 را خریده است، سعی داشت خرید کورتوا را در حالی که تیمش دروازه‌بانی مانند کیلور ناواس داشت، توجیه کند اما واقعیت این بود که کورتوا با اینکه فیفا هم او را به عنوان بهترین دروازه‌بان رقابت‌ها انتخاب کرد، آن دروازه‌بان تراز اولی نبود که هواداران رئال مادرید انتظار ورودش به سانتیاگو برنابئو را داشتند.

اینکه او در بدو ورودش نتوانست به صورت منظم در ترکیب اصلی رئال مادرید قرار بگیرد تا حد زیادی به خاطر روحیه جنگنده سنگربان کاستاریکایی و تسلیم نشدن او در رقابت برای حفظ پیراهن شماره یک تیم بود.

با این حال خیلی طول نکشید که او به شماره یک بی‌رقیب رئال مادرید تبدیل شد و از آن زمان تا الان، در اکثر بازی‌ها سنگربان قابل اعتماد برای کهکشانی‌ها بوده است. صرفنظر از یکی دو مورد اشتباه، این دروازه‌بان بلژیکی در حوزه خودش با اقتدار ظاهر شده است.

در همین حال ثبت تنها یک گل خورده در کارنامه رئال مادرید در ماه ژانویه که معمولاً ماه پرفشاری است، کمی گمراه کننده است چون رئال مادرید به دلیل شرکت در سوپرجام اسپانیا، در کل ماه ژانویه تنها سه بازی در لالیگا انجام داد.

پیروزی 3 بر صفر در خانه ختافه و برد یک بر صفر مقابل وایادولید بازی‌هایی بودند که کورتوا در آنها توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد اما او در بازی دیگر که تیمش سویا را 2 بر یک شکست داد، گل خورد.

اگرچه کورتوا هنوز باید آمار بهتری به ثبت برساند تا در سطحی بالاتر از همتای آلمانی‌اش در بارسلونا مارک آندره تراشتگن و یان اوبلاک در اتلتیکومادرید قرار بگیرد اما او قطعاً بیشترین نقش را در کم بودن گل‌های خورده این فصل رئال مادرید که تعداد آنها تنها 14 مورد بوده، ایفا کرده است.

به جز اتلتیکومادرید که 15 گل خورده داشته، هیچ تیم دیگری نمی‌تواند در این فصل از حیث قدرت خط دفاعی با رئال مادرید رقابت کند.

حتی تراشتگن هم در 23 بازی‌اش برای بارسلونا 28 گل خورده است.

اگر کهکشانی‌ها فصل را با جام به پایان برسانند، کورتوا حداقل می‌تواند راضی باشد که بیشترین نقش را در موفقیت تیمش ایفا کرده باشد حتی اگر در شایستگی او برای کسب جایزه بهترین بازیکن ماه لیگ شک و شبهه وجود داشته باشد.

 

منبع: فوربز

 

رئال مادرید تیبو کورتوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر