کد خبر: 871798 A

اولین نمایش آسیایی استقلال هواداران را راضی نکرد. آنهایی که امیدوار بودند با یک شروع مقتدرانه در لیگ قهرمانان آسیا استقلال بار دیگر روحیه لازم برای ادامه پرقدرت‌تر لیگ را کسب خواهد کرد با تساوی برابر تیم نه چندان مطرح الشرطه عراق ناامید شدند.

به گزارش ایلنا، زمستان سختی در انتظار استقلال است و آنها اگر می‌خواهند هواداران را خرسند کنند باید بدانند که از این فرصت‌ها نباید به آسانی بگذرند. استقلال اگر دنبال رسیدن به صدر جدول و جام قهرمانی است باید بداند که یک روند عالی و روی فرم را باید سه ماه دیگر ادامه دهد وگرنه با رفتارهای کج‌دار و مریز، فرصت‌ها و امتیازات از دست می‌رود و همین امتیازات از دست رفته در پایان فصل ممکن است حسرتی فراموش نشدنی برای آنها به همراه داشته باشد. تیم فرهاد مجیدی دو نمایش خیره‌کننده پیش از این بازی در لیگ قهرمانان آسیا داشت و در دو بازی هشت گل به ثمر رسانده بود. آنها حتی موفق شده بودند تیم قدرتمند الریان قطر را در زمین خود با پنج گل شکست دهند. با این پیش زمینه و بار روحی بالایی که این پیروزی‌ها به بدنه استقلال و سرمایه اجتماعی آن تزریق کرده بود انتظار می‌رفت آنها الشرطه عراق را هم گلباران کنند اما به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست نیافتند.

شاید این موضوع خیلی کمال‌گرایانه باشد که استقلال باید در همه بازی‌هایش یک نمایش عالی و بی‌نقص داشته باشد اما برای استقلالی که چند سالی است دستش از جام دور مانده راهی به جز این کمال‌گرایی باقی نمانده است. آنها چاره‌ای جز این ندارند که ویرانگر پیش بروند و هر چیزی را که در مسیرشان هست نابود کنند. از همین‌رو از دست دادن این امتیازات اهمیت دارد. شاید به نظر برسد استقلال برای صعود از این گروه در لیگ قهرمانان آسیا مشکلی ندارد ولی موضوع فقط این گروه و دور مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا نیست. موضوع حاکم شدن روحیه‌ای بر تیم است که ممکن است با آن روح برنده‌ای که فرهاد مجیدی از آن سخن می‌گفت فاصله داشته باشد.

 از این جهت هواداران از استقلال انتظار دارند در آسیا هم همان نمایش درست و رو به جلویی که در لیگ دارند را داشته باشند. البته این حرف به معنی نادیده گرفتن کاستی‌های استقلال و عملکرد ضعیف این تیم در نقل و انتقالات نیست اما هرچه باشد این موضوعات الان از کنترل مجیدی خارج است. او الان با همه این کاستی‌ها و لشگر مصدومان سرمربی تیمی است که هواداران از آن نمایشی عالی می‌خواهند.

همان نمایشی که در لیگ از این تیم دیده شده و انتظار می‌رود در همه بازی‌های این تیم به چشم بیایید.

سامان موحدی راد

استقلال فرهاد مجیدی لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر