کد خبر: 871773 A

شهرخودرو در اولین گام مقابل الهلال که قهرمان فصل گذشته این رقابت‌هاست با دو گل شکست خورد و این در حالیست که مدافع شمالی شهرخودرو از امیدواری تیمش برای جبران این نتیجه در ادامه مسیر می‌گوید.

به گزاش ایلنا فرشاد فرجی، بازیکن باتجربه شهرخودرو در اولین تجربه حضور این تیم در لیگ قهرمانان بعد از دو موفقیت بزرگ در پلی‌آف لیگ قهرمانان، در مرحله گروهی و در اولین بازی مقابل الهلال شکست تلخی را تجربه کردند. او اما مدعی است عملکرد دفاعی تیمش مقابل حریف سرشناس خوب بوده اما در نهایت نتوانسته‌اند از پس ستاره‌های آنها بربیایند. در ادامه گفتگوی این بازیکن درباره تقابل ویژه با الهلال و شرایط شهرخودرو در ادامه این رقابت‌ها را می‌خوانید.

 

*در خصوص بازی و شکست‌تان مقابل تیم الهلال چه توضیحی داری؟

بازی خیلی سختی بود چون به هر حال ما مقابل تیم قهرمان دوره قبل بازی داشتیم. تیم الهلال در هر پستش مهره‌ای تأثیرگذار در اختیار داشت و هزینه یکی از آن بازیکنان شاید با بودجه یک فصل ما برابری کند، با این وجود ما می‌توانستیم نتیجه‌ای بهتر بگیریم اما شاید خستگی و نیم‌فصل بازی‌های طاقت‌فرسا موجب شد نتوانیم به خواسته‌مان برسیم و شرایط را برای رویارویی‌مان سخت کرد. مقابل الهلال برنامه داشتیم که عمق خط دفاعی‌مان را ببندیم و از این طریق به حریف اجازه نفوذ ندهیم، اما متأسفانه گل دقیقه 45 و دریافت آن برنامه‌های‌مان را به‌هم ریخت. توپ از بدشانسی ما مسیرش تغییر کرد و شرایط را برای دریافت گل از سوی ما در بدترین لحظه ممکن مهیا ساخت.

*با توجه به قدرت تیم الهلال به مساوی فکر می‌کردید؟

 هیچ تیمی برای نتیجه مساوی به میدان نمی‌رود. در واقع ما با این هدف به مصاف حریف قدرتمندمان رفتیم که در نیمه نخست این تیم را کنترل کنیم و در نیمه دوم با استفاده از ضدحمله‌ها به الهلال گل بزنیم. دنبال بازی آبرومندانه، خوب دفاع کردن و به‌موقع ضربه زدن از روی برنامه تاکتیکی‌مان بودیم اما به هر حال نتیجه‌ای بهتر از باخت 2 بر صفر نصیب‌مان نشد.

*در گروه سختی قرار گرفته‌اید. با این وجود چقدر به صعود امیدوارید؟

 بله، در گروه واقعاً سختی قرار گرفته‌ایم اما با این وجود خیلی به صعود امیدواریم و خوب می‌دانیم که برای در جدول ماندن و شانس صعود را برای خودمان حفظ کردن باید پاختاکور را در ازبکستان شکست دهیم. البته می‌دانیم در این فصل بازی با پاختاکور از دشواری‌های خیلی زیادی برخوردار است اما ما برای امیدوار ماندن باید از سد تیم پاختاکور بگذریم و امیدوار به ایران برگردیم.

*چطور؟ بیشتر در این رابطه توضیح می‌دهی؟!

سفیر ایران در قطر با حضور در اردوی تیم استقلال کلی از بازیکنان این تیم تقدیر و تشکر کرده و به آنها روحیه داده بود، اما این مسئول یک‌بار هم در اردوی ما حاضر نشد تا حتی به بازیکنان ما یک خسته نباشید کوچک بگوید. این برخوردها و تبعیض‌ها به‌گونه‌ای است که ما فکر می‌کنیم اجنبی هستیم و واقعاً بازیکنان‌مان از این مسأله ناراحت بودند که چرا باید بین نماینده‌های کشورمان اینقدر تبعیض وجود داشته باشد.

*واقعاً برای حضور در آسیا جاه‌طلبانه فکر می‌کنید یا همین که به مرحله گروهی صعود کردید برای‌تان کفایت می‌کند؟

 هدف‌های ما در آسیا اهداف کوچکی نیستند چه‌بسا اگر می‌خواستیم فقط در آسیا حضور داشته باشیم آن همه در بازی‌های پلی‌آف تلاش و با سختی زیاد به مرحله گروهی صعود نمی‌کردیم. ما دوست داریم در گروه‌مان و در ادامه بازی‌ها بهترین نتایج را کسب کنیم و از گروه‌مان به امید خدا با شایستگی صعود کنیم هرچند مسابقات فشرده و متوالی واقعاً ما را خسته کرده است. مثلاً ما بعد از بازی‌مان با الهلال باید دوشنبه با پاختاکور بازی کنیم، پس از آن با مسجدسلیمان دیدار داشته باشیم و بعد هم با پرسپولیس مواجه شویم و چند روز بعد در آسیا حضور پیدا کنیم که واقعاً برنامه سخت و پیچیده‌ای است و فشردگی‌اش تیم ما را اذیت خواهد کرد.

*در هفته اول از بین 4 نماینده‌مان فقط یک تیم از کشورمان برنده شد، با این وجود برای هفته‌های آینده به برد نمایندگان کشورمان امیدواری؟

 من گفتم برنامه‌مان سخت و فشرده است اما با این وجود ما می‌توانیم در هفته‌های آتی نتایج بهتری کسب کنیم و فکر می‌کنم سایر نماینده‌های کشورمان هم در هفته‌های آینده بهتر ظاهر شوند مضاف بر اینکه بازی‌های دور برگشت هم به میزبانی تیم‌های ایرانی برگزار می‌شود؛ نکته‌ای که شانس تیم ما و سایر نماینده‌های کشورمان را برای صعود به حداکثر می‌رساند به همین دلیل می‌توانیم امیدوارانه خودمان و سایر تیم‌ها برای صعود تلاش کنیم و امیدهای‌مان را زنده نگه داریم و با یک باخت ناامید نشویم.

فرشاد فرجی شهرخودروخراسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر