کد خبر: 871594 A

مالدینی اسطوره من است ولی من را با او مقایسه نکنید

مدافع سپاهان در مورد برتری پر گل مقابل العین و دیدار پیش رو برابر السد صحبت کرد.

شایان مصلح در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص دیدار با العین و اینکه گفته می‌شود حریف سپاهان ضعیف بود اظهار داشت: ما آمده بودیم بهترین نتیجه را بگیریم و فکرش را هم نمی‌کردیم بتوانیم با 4 گل پیروز شویم. تمام تمرکز ما روی همین بود که با بهترین نتیجه ممکن پیروز شویم و هدف ما هم این است که هر بازی برای پیروزی وارد زمین شویم و هر بازی هم شرایط خاص خودش را دارد. اصلاً قبول ندارم که العین تیم ضعیفی باشد و اتفاقا تیم خوبی بودند و ابتدای بازی خیلی به ما فشار آوردند ولی ما بازی خوب و کم نقصی داشتیم و گل نخوردیم و همین گل نخوردن باعث شد بتوانیم از موقعیت‌ها استفاده کرده و به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کنیم. العین تیم خوبی است و در بازی‌های بعدی نشان می‌دهد چه کیفیت بالایی دارد.

وی در مورد اینکه 3 نماینده دیگر ایران نتایج موفقی کسب نکردند هم گفت: متاسفانه سایر تیم‌های ایرانی نتوانستند نتایج خوبی بگیرند ولی امیدوارم آنها هم از هفته دوم بتوانند نتایج خوبی کسب کنند و ما هم بتوانیم در دیدار سختی که با السد داریم بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم و با دست پر از زمین خارج شویم.

مدافع سپاهان در مورد انتقالش به پست دفاع میانی و اینکه پائولو مالدینی هم شرایط مشابهی داشت و به عنوان یک دفاع چپ خوب در دفاع میانی عملکرد خوبی داشت هم خاطر نشان کرد: من همیشه در پست‌های مختلفی مثل دفاع چپ، هافبک چپ و مهاجم بازی کردم ولی در عمر فوتبالم هیچ وقت دفاع وسط نبودم و فقط بعضی وقت‌ها به عنوان یار تعویضی وارد می‌شدم و دقایقی در این پست به میدان می‌رفتم ولی اینکه کاملاً در طول 90 دقیقه دفاع وسط باشم پیش نیامده بود. این دومین باری بود که دفاع وسط بودم و بازی قبلی بازی با ماشین سازی بود و خوشحالم هر 2 بازی را با کلین شیت تمام کردیم و فکر می‌کنم کنار محمد طیبی زوج خوبی توانستیم تشکیل دهیم و هماهنگ کار کنیم. مقایسه با مالدینی که از نظر من عاقلانه نیست. من او را از بچگی دوست داشتم و طرفدار میلان و تیم ملی ایتالیا بودم و با بازی‌هایش بزرگ شدم. اینکه بخواهم از این به بعد دفاع وسط باشم اینطور نیست پست اصلی من دفاع چپ است ولی در هر پستی که نیاز باشد و بتوانم به تیم کمک کنم و کادرفنی بخواهد بازی خواهم کرد.

مصلح در مورد تقابل با السد و اینکه خاطرات خوبی از دوران حضور در پرسپولیس مقابل این تیم دارد هم گفت: من در پرسپولیس چند بار با السد بازی کردم و یک بار مصدوم بودم که شکست خوردیم و در آن بازی حضور نداشتم و در سایر بازی‌ها تا جایی که یادم می‌آید شکست نخوردیم و یا بردیم یا مساوی کردیم و خاطرات خوبی از این تیم دارم و شناخت خوبی هم از این تیم و مهاجمان و وینگرهایش دارم. این فصل بازی‌های السد را زیاد ندیدم ولی اکثر بازیکنانش همان قبلی ها هستند و تیم بسیار خوبی است و یکی از قدرت‌های آسیا در کنار النصر و الهلال و الدحیل بین تیم‌های عربی است. امیدوارم نتیجه خوبی مقابل این تیم کسب کنیم.

مدافع سپاهان در مورد اینکه این تیم مدعی قهرمانی در 3 جام محسوب می‌شود یا نه هم توضیح داد: این که در 3 جام مدعی هستیم یا نه باید بگویم همه تلاش ما این است که هر در 3 جام موفق باشیم و اگر شرایطش بود به قهرمانی برسیم و ولی باید قبول کرد که خیلی سخت است و باید خیلی تلاش کنیم که بتوانیم 3 گانه بیاوریم و در فوتبال ایران کسب 3 گانه عجیب غریب است و نمی‌گویم غیر ممکن است ولی خیلی سخت است و تلاش زیادی می‌خواهد. در هر صورت فعلاً زود است در این مورد بخواهیم صحبت کنیم و تمرکزمان باید بازی به بازی باشد و روی بازی بعدی تمرکز می‌کنیم و ببینیم چه می‌شود.

مصلح در پایان در مورد مشکلاتی که برای استان گیلان ایجاد شده هم گفت: من این را در خبرها شنیدم و واقعاً برایم ناراحت کننده بود. برف که همیشه برای مردم عامل شادی است و یک نعمت است ولی در کشور ما هر وقت برف و باران یک مقدار از شرایط عادی بیشتر می‌شود بحران ایجاد می‌شود و مردم به مشکل می‌خورند. من نمی‌دانم مقصر کیست و چه کسی مسئول است و باید به این موارد رسیدگی کند ولی هر کسی مسئولیت دارد امیدوارم بتواند این مشکل را حل کند تا شاید اتفاقات بدتر از این و مواردی که مشابه آن را بارها دیده‌ایم نباشیم.

سپاهان اصفهان العین امارات السد قطر شایان مصلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر