کد خبر: 870819 A

سرمربی آلمانی تیم فوتبال هرتابرلین از سمت خود استعفا داد.

به گزارش ایلنا، یورگن کلینزمن، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال آلمان از سمتِ هدایت تیم فوتبال هرتابرلین استعفا داد. وی در پستی در فیس بوک اظهار داشت که به اعتماد و پشتیبانی افراد مسئول این باشگاه احتیاج دارد.

باشگاه هرتابرلین تاکنون هیچ اطلاعی در مورد استعفای یورگن کلینزمن به عنوان سرمربی تیم این تیم بوندس لیگایی نداشته است. به گفته روزنامه معتبر بیلد، یورگن کلینزمن قبل از تمرین امروز از بازیکنان این تیم خداحافظی کرد تا به صورت رسمی به کارش پایان بدهد.

او 76 روز پیش هدایت هرتا را در دست گرفت و پیش از آن عضو کمیته فنی بود که اعلام کرد حتی از این پست هم استعفا داده است.

کلینزمن خطاب به هواداران تیم هرتابرلین نوشت:" هواداران عزیز هرتا، به این ترتیب، من می‌خواهم از همه بازیکنان، هواداران، تماشاگران، مربیان و کارمندان هرتابرلین بخاطر حمایت، برخوردهای فراوان و مبادله در 10 هفته گذشته، صمیمانه تشکر کنم.

این بار برای من بسیار هیجان انگیز بود و بینش‌های جالب جدید زیادی را به همراه داشت. این باشگاه و مردم این شهر بیشتر برای من عزیز شده‌اند. در اواخر ماه نوامبر آرزوهای مدیریت باشگاه را با تیمی کاملاً خوب برآورده کردیم و در شرایط سخت به آنها کمک کردیم.  

ما در مدت زمان نسبتاً کوتاهی در مسیری بسیار خوب بودیم و به لطف حمایت بسیاری از مردم، ما اکنون شش امتیاز از محل سقوط با وجود بازی‌های بسیار دشوار فاصله داریم. من کاملاً مطمئن هستم که هرتا به هدف خود می‌رسد - باقی ماندن در سطح اول. 

من به عنوان سرمربی اما به اعتماد افراد مسئول برای این کار نیز احتیاج دارم که هنوز تکمیل نشده است. وحدت، انسجام و تمرکز روی موارد ضروری مهمترین عناصر به ویژه در نبرد برای عدم سقوط هستند. اگر آنها تضمین نشوند، من نمی‌توانم از پتانسیل خود به عنوان مربی بهره برداری کنم و بنابراین نمی‌توانم در مورد مسئولیتم جوابگو باشم.

بنابراین، پس از مشاجره زیاد، به این نتیجه رسیدم که جایگاه خود را به عنوان سرمربی در هرتا واگذار می‌کنم و همچنین به عضویت در کمیته فنی هم پایان می‌دهم. هواداران، بازیکنان و کارکنان در این مدت نزد من عزیزتر شده‌اند و به همین دلیل هیجان را با هرتا ادامه خواهم داد. من هنوز منتظر برخوردهای زیادی در شهر یا استادیوم هستم.

یورگن"

 

 

 

یورگن کلینزمن هرتابرلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر