کد خبر: 870811 A

از درس و مشق تا لباس خاص

تنیسور15ساله آمریکایی در بزرگترین میادین تنیس دنیا خونسرد است. او در رویدادهای عمومی اعتماد به نفس بالایی دارد. این تنیسور جوان با آنکه ۱۵ سال بیشتر ندارد بلوغ بسیاری را از خود نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، کوکو گوف تنیسور 15 ساله آمریکایی با شخصیت خود توانسته در دیدارهای پرفشار پیروز شود. او در مسابقات ویمبلدون و اوپن استرالیا برد کسب کرده اما آیا اینکه او در 15 سالگی الگوی دیگران باشد، دشوار است؟ او می‌گوید: قطعاً نه. دو روز پیش مراسمی با کودکان برگزار کردیم و خیلی جذاب بود که آنها تا این حد از دیدن من ذوق‌زده شده بودند. برخی از آنها از نظر سن به من نزدیک بودند. من از اینکه چنین رویدادی برایم برگزار شد سپاسگزارم و خوشحالم که نه‌تنها بچه‌ها، بلکه بزرگسالان هم دارند این مسائل را می‌بینند.

گوف با تنیس در سطح بالا بیگانه نیست. او سال‌هاست که به کشورهای مختلف می‌رود. او یک دوره در فرانسه تمرین کرد و تورنمنت‌های سطوح پایه را در سراسر دنیا فتح کرده است. او در تورنمنت فد کاپ جوانان آمریکا شرکت و گرنداسلم‌های سطوح پایه را فتح کرده است. نیو بالانس در سال 2018 و در 14سالگی او، قراردادی با وی امضا کرد. گوف در تابستان جوان‌ترین ورزشکاری شد که به مسابقات ویمبلدون راه پیدا می‌کند. او در مرحله مقدماتی موفق بود و جواز حضور در مسابقات را کسب کرد. او در دور اول ویمبلدون توانست ونوس ویلیامز، اسطوره‌اش را در زمین شماره یک و در مقابل تماشاگران پرشمار و البته پرسروصدا شکست دهد. او در ویمبلدون پیروزی‌های دیگری هم کسب کرد. او در ادامه راهی اوپن آمریکا شد و بعد در اولین مسابقات بزرگ سال 2020 در استرالیا حضور یافت و در این رقابت‌ها توانست نائومی اوساکا را در بزرگترین ورزشگاه تورنمنت ببرد.

کوکو گوف

موفقیت‌های او در میدان به‌همراه سن و محبوبیتش باعث شده ورزش‌دوستان آمریکایی از او زیاد حرف بزنند. اینکه او حالا تبدیل به فردی مشهور شده روی او تأثیر گذاشته اما او می‌گوید این ماجرا را خوب مدیریت می‌کند و گفته زمان‌بندی سخت‌ترین قسمت کار است: اینکه زمان مناسب برای برنامه‌ریزی را پیدا کنم سخت است اما به‌نظرم دارم به محبوبیتم عادت می‌کنم.

او در حالی پا به میدان می‌گذارد که فدراسیون جهانی تنیس محدودیت سنی دارد و تعداد تورنمنت‌هایی که او می‌تواند در آنها حضور یابد محدود است. گوف با این حال توانسته به رده 51 تنیس دنیا برسد که بالاترین رده دوران ورزشی او است. او از مسابقات دوبل هم استقبال می‌کند و رتبه‌اش در این مسابقات 42 است.

گوف اخیراً برای فد کاپ به تیم ملی تنیس آمریکا دعوت شد تا مقابل لتونی بازی کند. گوف در این زمان فرصت آن را یافت که با ورزشکاران دیگر از نزدیک تمرین کند، از جمله با سرنا ویلیامز، سوفیا کنین، قهرمان اوپن استرالیا، آلیسون ریسکه، تنیسور کهنه‌کار و بتانی ماتک-سندز، قهرمان 9 دوره گرنداسلم دوبل. گوف می‌گوید تلاش نمی‌کند چیزی را از ویلیامز یاد بگیرد، چراکه همه‌چیز را درباره بازی او می‌داند. با این حال رویارویی با ویلیامز فرصت بزرگی برای او بود.

 

ویلیامز البته تنها رقیب تمرینی او نیست. گوف می‌گوید رابطه‌ای صمیمی با این قهرمان 23 دوره گرنداسلم پیدا کرده است. ویلیامز می‌گوید بازی در کنار او در فد کاپ تجربه‌ای عالی بوده است: من همیشه بسیار خوشحالم از اینکه می‌بینم ورزشکاران جوان آمریکایی تا این حد عالی کار می‌کنند. من البته کمی جهت‌گیری دارم. برایم بازی مقابل آنهایی که آینده تنیس را تشکیل می‌دهند فوق‌العاده جذاب است.

ایجنت گوف، الساندرو بارل دی سانت آلبانو از آژانس Team8 است که آن را راجر فدرر و ایجنتش، تونی گادسیک تأسیس کرده‌اند. او به‌جز نیو بالانس با شرکت هد، تولیدکننده راکت و شرکت‌های دیگری مانند باریلا که در زمینه تولید پاستا فعالیت می‌کند قرارداد دارد. باریلا مدت‌هاست که اسپانسر فدرر است. گوف به‌خوبی ارزش فدرر را می‌داند: اینکه بدانم راجر چه کاری می‌کند بی‌تردید به من کمک می‌کند و من نمی‌خواهم دقیقاً از روی او الگوبرداری کنم اما برخی کارهایم را از او الگو می‌گیرم، از جمله اینکه او چطور کارهایش را مدیریت می‌کند. اینکه با سرنا و راجر رابطه خوبی داشته باشم برایم امتیاز بزرگی است و باید از آنها درس بگیرم.

گوف البته مشغله دیگری هم دارد که اکثر بازیکنان تنیس ندارند؛ مدرسه. کوری و کندی، پدر و مادر کوکو به او در این زمینه یاری می‌رسانند. کوکو می‌گوید کندی، مادرش، در برنامه‌ریزی مسائل مختلف، از سفرهای بین‌المللی گرفته تا رویدادهای دیگر، به او کمک می‌کند. کوکو می‌داند خوردن غذاهای سالم کمک می‌کند به ساعت‌های کشورهای مختلف عادت کند و بتواند از عهده تمرینات سنگین تنیس برآید. سخت‌ترین قسمت این زندگی ورزشی او و پرطرفدار بودنش این است که زمان مناسبی برای انجام کارهای مدرسه پیدا کند. او معمولاً این تکالیف را بین جلسات تمرینی صبح و بعدازظهر انجام می‌دهد، مگر آنکه کارهایش را به تعویق بیندازد و شب را تا دیروقت به خواندن کتاب بپردازد.

کوکو می‌گوید: زمانی که تکالیف مدرسه دارم، ساعت‌های مختلف کشورها کارم را سخت می‌کند. وقتی می‌خواهم به معلمانم زنگ بزنم، آنها خواب هستند اما مسائل دیگر را می‌توانم مدیریت کنم.

البته طبیعی است که تنیسور 15ساله‌ای که در ورزش خود مشهور شده است، برنامه‌اش مانند هم‌کلاسی‌هایش نباشد. قرارداد او با نیو بالانس باعث شده این شرکت در زمینه تنیس هم مشهور شود. نیو بالانس همچنین با شرکت گیتمن وینتج همکاری کرد تا لباس او برای مسابقات اوپن آمریکا در سال 2019 را طراحی کند. در بخشی از لباس او، زمین‌های تنیس نیویورک به تصویر کشیده شده بود. کوکو می‌گوید: «بی‌تردید لباس من با بقیه فرق داشت. خوب است که لباس خاص خود را داشته باشید. این اولین باری بود که برایم نسبت به بقیه تفاوت قائل می‌شدند.

از او چند سؤال کوتاه هم پرسیده شد. او در پاسخ به اینکه کدام شخصیت مشهور با او تماس گرفت که باعث غافلگیری‌اش شد جواب داد: «میشل اوباما.» همچنین او در پاسخ به این پرسش که کودی و کامرون، برادران کوچک‌ترش چطور با توجهی که به او می‌شود کنار می‌آیند هم پاسخ داد: «برای آنها اصلاً مهم نیست.» او گفت در پروازهایش بیشتر می‌خوابد و فیلم تماشا می‌کند و از ملبورن آره‌نا به‌عنوان ورزشگاه محبوبش نام برد. همچنین از او سؤال شد که کدام غذاست که او نباید بخورد اما می‌خورد و از آن لذت می‌برد و او گفت: در حال حاضر چیپس و نوشابه رژیمی. برای یک ورزشکار اصلاً خوب نیست. خودم خبر دارم.

*منبع: فوربس

تنیس ویمبلدون کوکو گوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر