کد خبر: 865620 A

استقلال و شهرخودرو با نتایج موفق آسیایی درس خوبی به فوتبال ایران دادند.

به گزارش ایلنا، اگر پرسپولیس با پنجره بسته و  پس از جدایی چند ستاره خود، می تواند تا فینال اسیا برسد؛ اگر استقلال بعد از یک ماه کابوس وار و جدایی سرمربی اروپایی خود و در اوج مشکلات مالی و بدون امکانات مناسب می تواند تیم دوم جدول لیگ ستارگان قطر را در دوحه با 5 گل شکست بدهد؛ اگر شهر خودرو پس از جدایی سرمربی موفق خود، می تواند خود را به مرحله گروهی لیگ قهرمانان برساند؛ چرا ایران نباید کشوری باشد که به فوتبال به چشم فرصتی برای ایجاد درامد و ثروت نگاه کند؟

ژن قدرتمند فوتبال ایران با انواع و اقسام مشکلاتی که درگیرش شده و می شود؛ همچنان یک حریف قدرتمند برای باشگاه های ثروتمند و استاندارد حوزه خلیج فارس است. حالا فرض کنیم این فوتبال ورشکسته از نظر اقتصادی و امکاناتی، مجهز شود به چرخه اقتصادی استاندارد و امکانات مناسب. در آن صورت باشگاه های قطری و عربستانی و اماراتی چقدر کارشان مقابل باشگاه های بزرگ ایران سخت تر خواهد بود.

امشب یک بار دیگر فوتبال ایران قدرت ذاتی خود را به رخ کشید.اما وقتش رسیده که در واکنش به این درخشش جالب، از مفاهیمی مثل غیرت و تعصب فاصله بگیریم و برای این بازیکنان ذاتا بزرگ، برای این کارکنان مستعد فوتبال ایران، ارزوی مدیریت استراتژیک قویتر کنیم؛ ارزوی داشتن زمین های تمرین صاف و استاندارد، پرداخت به موقع دستمزد و کار سخت و حرفه ای با حداقل دغدغه های پایه ای.

این شب ها و این نتایج، نباید مدیران کلان ورزش را به ادامه روند کنونی امیدوار کند. بدون این همه زجر و رنج و کمبود امکانات، می توان نتایجی بهتر از این هم گرفت و می توان درامد و ثروت هم تولید کرد.

امشب هم خیلی خوشحالیم و هم افسوس می خوریم که فوتبال ایران همچنان چه پتانسیل ازاد نشده ای دارد.

استقلال شهر خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر