کد خبر: 863322 A

تبعات شکایت‌های خارجی ها دامن فوتبال ایران را خواهد گرفت

کاپیتان سابق استقلال معتقد است تیم‌های ایرانی نباید زیر بار بازی در کشور ثالث بروند.

به گزارش ایلنا،پیروز قربانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است تیم‌های ایرانی نباید زیر بار بازی در کشور ثالث بروند زیرا باعث می‌شود اعتبار فوتبالی ایران زیر سوال برود. با قربانی در خصوص شرایط استقلال حذف تیم امید و همچنین انتخاب مربی برای تیم بزرگسالان به صحبت پرداختیم.

قرار است بازی استقلال در کشور ثالث برگزار شود؟

نمی‌دانم این تصمیم چرا گرفته شده است و مبنایش چه بوده نمی‌دانم سیاسی است یا پای مساله دیگری در میان است اما ما باید آ‌ن را با منطق حل کنیم مطمئن باشید تیم‌های ایرانی آنقدر قوی هستند که در کشور خامش هم بازی کنند تیم‌های عربی را می‌برند. باید قبول کنیم که این تصمیم کمی مغرضانه بوده است.

کشورهای عربی معتقدند ایران امن نیست؟

آنها از بیرون این مسائل را می‌بینند اما ما که 40 سال است داریم در این ایران زندگی می‌کنیم می‌گوییم ایران امن است آنها هم در همه سال‌ها آمده‌اند و این مساله را تایید کرده‌اند آنها باید برای این حرف خود توجیهی داشته باشند.

از نقل و انتقالات استقلال راضی هستید؟

تا جایی که من می‌دانم استقلال فقط ارسلان مطهری را به خدمت گرفته و قرار است یک بازیکن خارجی هم جذب تیم شود. کادر فنی تشخیص می‌دهد که چه نیازهایی دارد و در چه پست‌هایی باید بازیکن جدید جذب شود.

بعد از حضور فرهاد مجیدی در استقلال با او تماسی نداشتید؟

همان روز اول بود که ایشان تماس گرفت و پیشنهاد همکاری داد و بعد از آن دیگر هیچ تماسی نداشتیم او به او گفتم که هر کمکی داشته باشد برایش انجام خواهم داد.

آیا ممکن است در تمرینات استقلال حضور یابید؟

10 سال است که از استقلال رفته‌ام و در این همه سال نه یک روز به تمرین رفتم و نه یک بار در بازی‌های استقلال به ورزشگاه رفتم از این کارها خوشم نمی‌آید.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم هنوز مشخص نشده است؟

به هر حال این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد به نظر من مربیات ایرانی در این برهه خیلی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند باید قبول کنیم که مربیان خارجی از اتفاقات کشور ما در این چند سال سوء استفاده کردند شفر استراماچونی، کالدرون و حتی ویلموتس مطمئن باشید در آینده بسیار زیاد تبعات شکایت‌های آنها دامن فوتبال ایران را خواهد گرفت.

این روزها همه از استیلی انتقاد می‌کنند نظر شما چیست؟

یک کاری وقتی از اول اشتباه است نمی‌دانم ما ایرانی‌ها چرا اصرار داریم که آن را ادامه دهیم اگر تیم امید نتیجه می‌گرفت ما باید تعجب می‌کردیم. کاری به شخص ندارم وقتی تیم امید با چهار مربی مختلف در یک سال اخیر تمرین کرده است معلوم است این اتفاقات می‌افتد اما یک مساله‌ای را باید بگویم که آن هم این است که استیلی می‌توانست بازیکنان بهتری را انتخاب کند یا حتی ترکیب بهتری را به زمین بفرستد خدا نکند در فوتبال ایران کار غلط جواب بدهد زیرا باعث می‌شود فوتبال ما چند سال عقب بیفتد.

استقلال پیروز قربانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر