کد خبر: 861460 A

اوساگوانا را خودم به دنیزلی معرفی کردم

مدافع سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی گزینه مناسبی برای هدایت سرخپوشان تهرانی بود

به گزارش ایلنا،محمد نصرتی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی با توجه به اینکه در سالهای اخیر عملکرد خوبی داشته گزینه مناسبی برای هدایت سرخپوشان تهرانی بود اما هواداران باید به او فرصت بدهند تا بتواند برنامه هایش را در تیم پیاده کند و آخر فصل قهرمانی را برای این تیم به ارمغان بیاورد هر چند که کار سختی دارد و رقبای بزرگی هم وجود دارند اما پرسپولیس توان قهرمانی مجدد را دارد.

* در مورد حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس چه نظری دارید؟

آرزوی موفقیت برای یحیی و باشگاه پرسپولیس دارم و انشالله قدر سرمایه‌های داخلی مان را بدانیم و بیشتر به آنها بها بدهیم.

* یحیی گل محمدی را گزینه مناسبی برای هدایت پرسپولیس می‌دانید؟

در بین گزینه‌های داخلی بله، یحیی در سالهای اخیر در تیم هایی که بوده عملکرد خوبی داشته و امیدوارم همین روند را ادامه بدهد. یحیی سابقه کوتاه مدتی هم در پرسپولیس داشته و می‌تواند به تیم کمک کند. الان پرسپولیس پرمهره ترین پرسپولیس یک دهه اخیرش را دارد و زمینه برای موفقیت فراهم است.

* در همان سابقه کوتاه مدت یحیی با مهدوی کیا دچار چالش شد. این سرنوشت در انتظار سید جلال حسینی نیست؟

من چون در تمرینات نیستم و جرئیات را نمی‌دانم نمی‌توانم اظهار نظر دقیق داشته باشم اما سید جلال آمادگی خوبی دارد و می‌تواند به تیم کمک کند. حالا باید ببینیم در ادامه چه روندی خواهد داشت.

* عده‌ای معتقدند یحیی در شرایط سخت نمی‌تواند خوب تصمیم بگیرد. در این رابطه چه نظری دارید؟

این چیزی که می‌گویید را نمی‌دانم. این سوال را باید از آنهایی که می‌گویند بپرسید. یحیی سالیان سال در تیم‌های بزرگ باشگاهی و تیم ملی بازی کرده و در تیم‌های بزرگ هم سرمربی بوده و گزینه مناسبی برای هدایت پرسپولیس است.

* در مورد اضافه شدن اوساگوانا به پرسپولیس چه نظری دارید؟

به نظرم اوساگوانا در ذوب آهن عملکرد خوبی داشت. اول فصل خودم ایشان را به دنیزلی برای تراکتور معرفی کردم که نشد و الان هم او به پرسپولیس آمده و گزینه خوبی است.

* با حضور استوکس در پرسپولیس موافق هستید؟

استوکس مهاجم خوبی است و عملکرد خوبی در تراکتور داشت. البته یک سری حواشی خانوادگی داشت که امیدوارم تمام شده باشد اما مهاجم وبی است و به درد پرسپولیس می‌خورد.

* چه تصوری از اولین بازی پرسپولیس با یحیی مقابل تراکتور دارید؟

بازی سختی است. هر دو تیم قبل از اتمام نیم فصل روند خوبی داشتند و بازی برای هر دو تیم سخت است. البته تراکتور میهمان است و شاید برای آنها سخت تر باشد.

* پرسپولیس بازی رفت را به تراکتور باخت. این بازی برای پرسپولیس انتقامی است؟

نه، انتقام نیست. این بازی برای دو تیم حیثیتی که نیست بلکه دو تا رقیب هستند و هر دو مدعی هستند و بازی حساسی است و هر کسی برنده باشد جایگاه بهتری در جدول خواهد داشت. هر دو تیم هواداران پرشوری دارند و بازی سخت و البته جذابی است.

* بعد از برانکو و کالدرون که در پرسپولیس موفق بودند حضور مربی ایرانی در پرسپولیس بازگشت به عقب نبود؟

با توجه به اینکه استفاده از مربی خارجی سخت شده رویکردی که در نظر گرفته‌اند خوب است. مربیان ایرانی در باشگاهها جواب داده‌اند و باید به مربیان داخلی بها بدهند. با توجه به شرایط مالی باشگاهها و مشکلات سیاسی که کشورمان دارد باید به مربی ایرانی توجه کنیم.

* با توجه به افتخارات سالهای اخیر که پرسپولیس کسب کرده یحیی گل محمدی در حال حاضر بیش از حد تحت فشار نیست؟

بیش از حد که نه اما توقع هواداران بالا است. به هر حال پرسپولیس هت تریک قهرمانی کرده و در نیم فصل اول هم با کالدرون قهرمان شده و توقع از این تیم بالا است و امیدوارم یحیی از این آزمون سربلند بیرون بیاید و بتواند موفق شود و انتظارات را برآورده کند.

* از هواداران در این مقطع چه نظری دارید؟

هواداران باید همیشه از تیم حمایت کنند و هم در برد و هم در باخت کنار تیم باشند. قطعا سرمایه اصلی هر تیمی هوادارانش هستند و طرفداران مثل همیشه با جان و دل از پرسپولیس حمایت کنند و پرسپولیس روزهای خوبی را تجربه کنند. البته هواداران باید فرصت بدهند چون یحیی تازه آمده است و باید زمان داشته باشد تا برنامه هایش را در تیم پیاده کند.

* با توجه به اینکه خود یحیی مدافع بوده با حضور او به عنوان سرمربی فکر می‌کنید خط دفاع پرسپولیس بیمه شده است؟

خط دفاع پرسپولیس عملکرد خوبی داشته و عناصر دفاعی خوبی دارند که هماهنگی بالایی با همدیگر دارند. یحیی مدافع بوده و می‌تواند یک سری نکات کلیدی را به مدافعان تیم بگوید.

* اینکه کادر فنی پرسپولیس کاملا پرسپولیسی شده تاثیری روی عملکرد این تیم دارد؟

نه، به نظر من فوتبال حرفه‌ای است  اما همین که شرایط را بهتر درک می‌کنند می‌تواند به تیم کمک کند.

* یحیی گل محمدی پرسپولیس را در نیم فصل صدر جدول تحویل گرفته است. فکر می‌کنید آخر فصل بتواند با این تیم قهرمان شود؟

بله، می‌تواند. البته رقبای سرسختی دارد اما پرسپولیس پرمهره ترین پرسپولیس یک دهه گذشته است و در هر پستی 2 تا بازیکن خوب دارد و دلیلی برای عدم موفقیت تیم وجود ندارد.

 

پرسپولیس یحیی گل محمدی محمد نصرتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر